ایمپلنت کامل تمام دندانها: هزینه‌ها و جزئیات ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل دندان

ایمپلنت کامل دندان یک روش درمانی برای افرادی است که از بی دندانی کامل رنج‌ می‌برند و تقریبا تمام دندان‌های فک بالا و پایین خودشان را از دست دادند. زیبایی دندان‌های در دید هنگام خندیدن، تاثیر زیادی در اعتمادبه‌نفس و حتی زیبایی چهره دارد. افراد بی‌دندان معمولا به خاطر نگرانی از ظاهر خودشان به اندازه سایر افراد‌ لبخند نمی‌زنند.

موضوعی که علاوه بر تاثیرگذاشتن بر روابط اجتماعی آن‌ها، بر سلامت پوست و فرم چهره هم اثر می‌گذارد. این درحال است که با سرمایه‌گذاری روی هزینه ایمپلنت دندان و با یک دست ایمپلنت کامل‌ دندان می‌توانید بلندتر از همیشه بخندید و لبخندی جذاب داشته باشید!

اما از جایی که هزینه کامل ایمپلنت تمام دندانها کم نیست، باید پویش از شروع طرح درمان بررسی شود که شرایط ایمپلنت کامل دو فک را دارید و این درمان راهکار مناسبی برای شما خواهد بود یا نه؟

در این مقاله از وبسایت کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا با مزایا و معایب ایمپلنت کامل دندان آشنا‌ می‌شویم و عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت کل دهان را بررسی‌ می‌کنیم. تا انتهای مقاله همراه کلینیک مینوسا باشید.

فیلم ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

آیا ایمپلنت کامل دندان امکان‌پذیر است؟ + مزایای ایمپلنت فول موس

ایمپلنت کامل دندان یا فول موس (Full Mouth Implant) یک درمان موثر و دائمی برای افرادی است که به هر دلیلی، دندان‌های خودشان را از دست داده‌اند. در این درمان، ایمپلنت‌های دندانی جایگزین دندان‌های از دست رفته‌ می‌شود تا ظاهری جذاب و لبخندی زیبا داشته باشید. برای کاشت قوس کامل دندان، از پل‌های دندانی برای جایگزینی ردیف کامل دندان‌ها استفاده می شود. درنتیجه می‌توان همه دندان‌ها را ایمپلنت کرد.

در ایمپلنت کامال دندان گذشته از زیبایی بی‌نقص ایمپلنت‌های کاشته شده، حالت طبیعی فک حفظ شده و از تحلیل استخوان فک جلوگیری‌ می‌شود. درنتیجه فک بالا و پایین حالت برجسته یا فرورفته نخواهند داشت. ایمپلنت دندان ظاهری کاملا طبیعی دارد و مشکلات گفتاری، جویدن مواد غذایی و… را نیز برای همیشه برطرف خواهد کرد.

ایمپلنت کل فک مناسب چه کسانی است؟ بهترین سن ایمپلنت کامل دندان

ست کامل ایمپلنت به افرادی پیشنهاد‌ می‌شود که شرایط زیر را دارند:

  • افرادی که تمام دندان‌هایشان را از دست دادند.
  • افرادی که در یکی از فک‌های بالا یا پایین خود دندانی ندارند.
  • افرادی که بهداشت دهان و دندان را رعایت‌ می‌کنند و به سلامت خود اهمیت‌ می‌دهند.
  • افرادی که تراکم استخوان و لثه کافی برای جراحی ایمپلنت دارند.
  • افرادی که صفحه رشد استخوانی فک آنها بسته شده است. (معمولا بالای 18 یا 20 سال)
  • افرادی که بیماری‌های خاص و ضعف سیستم ایمنی ندارند.
  • افرادی که به مواد مخدر اعتیاد ندارند.
ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

هزینه ایمپلنت کامل فک بالا و پایین متفاوت است؛ زیرا برای نصب ایمپلنت در فک بالا و پایین، به تعداد پایه (فیکسچر) متفاوتی نیاز خواهد بود. علاوه بر این جراحی‌های مورد نیاز در فک بالا و پایین نیز متفاوت هستند که این موضوع روی هزینه‌های درمانی تاثیر‌ می‌گذارد.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا

برای ایمپلنت دندان جلو و دندان‌های عقبی در فک بالا باید نسبت به ایمپلنت کامل فک پایین، هزینه بیشتری بپردازید. چرا که برای ایمپلنت فک بالا به تعداد پایه بیشتری نیاز است که‌ می‌تواند بین 6 تا 8 پایه باشد. از طرف دیگر اگر نیاز به جراحی سینوس لیفت وجود داشته باشد، هزینه این جراحی نیز به هزینه‌های درمان اضافه‌ می‌شود.

قیمت ایمپلنت کامل فک پایین

هزینه ایمپلنت فک پایین نسبت به ایمپلنت کل دهان و فک بالا کمتر است. برای ایمپلنت کامل این فک معمولا بین 4 تا 8 پایه نیاز است و اگر تراکم استخوان فک کافی باشد، هزینه پیوند استخوان نیز حذف خواهد شد.

قیمت ایمپلنت فول موس

قیمت ایمپلنت کامل دهان یا همان فول موس (Full Mouth) شامل هزینه‌های مربوط به ایمپلنت کامل فک بالا و پایین است. این هزینه با توجه به شرایط بیمار و نوع ایمپلنت متغیر خواهد بود.

هزینه ی ایمپلنت کامل

عوامل موثر بر هزینه کامل ایمپلنت دندان

هزینه یک دست کامل ایمپلنت فک بالا و پایین با توجه به تعداد پایه مورد نیاز، نوع کانکشن، برند و نوع روکش ایمپلنت، نیاز یا عدم نیاز به درمان‌های جانبی، تجربه متخصص و… تعیین‌ می‌شود. در ادامه این عوامل را بررسی‌ می‌کنیم.

تعداد پایه مورد نیاز با توجه به تعداد دندان‌ها

یکی از عوامل موثر بر هزینه کامل ایمپلنت، تعداد پایه‌های مورد نیاز با توجه به تعداد دندان‌های از دست رفته است. متخصص ایمپلنت با توجه به شرایط دهان و فک، تعداد ایمپلنت کامل فک بالا و پایین را تعیین‌ می‌کند.

به طور کلی برای فک بالا نیاز به تعداد پایه‌های بیشتری وجود دارد. این تعداد بستگی به شرایط فردی و آناتومی استخوان‌های فک دارد و هرچه تعداد پایه‌های نصب شده بیشتر باشد، هزینه کلی نیز بالاتر خواهد بود. پس در پاسخ به سوال هزینه هر واحد ایمپلنت دندان چقدر است؟ باید تعداد پایه یا همان فیکسچر ایمپلنت را در نظر داشت.

قیمت یک دست کامل دندان ایمپلنت

نوع کانکشن برای نصب ایمپلنت کامل

دندانپزشک برای کاشت پایه ایمپلنت در داخل لثه و استخوان فک، از تجهیزات به‌خصوص و فرآیند خاصی استفاده‌ می‌کند. هر چه این تجهیزات پیشرفته‌تر و فرآیند کانکشن پیچیده‌تر باشد، هزینه ایمپلنت کامل دو فک نیز بیشتر خواهد بود.

نوع و برند ایمپلنت دندان

مهم‌ترین عاملی که روی قیمت ست کامل ایمپلنت تاثیر دارد، نوع و برند ایمپلنت است. ایمپلنت‌های دندان مختلف با استفاده از مواد، فناوری‌ها و روش‌های مختلف در کشورهای متفاوتی ساخته‌ می‌شوند. برخی از این ایمپلنت‌ها دارای گواهینامه‌های بین‌المللی و استانداردهای کیفی بالاتر هستند و برخی دیگر این ویژگی‌ها را ندارند.

ایمپلنت‌های با کیفیت سوئیسی و آمریکایی قیمت بالاتری نسبت به انواع ایمپلنت کره ای دارند. از طرف دیگر برندهایی که در هر کدام از این کشورها تولید‌ می‌شود نیز با توجه به کیفیت مواد سازنده و استحکام آنها، قیمتشان متفاوت است.

درمان‌های جانبی (پیوند استخوان و سینوس لیفت)

هزینه یک دست دندان ایمپلنت با توجه به اینکه فرد نیاز به درمان‌های جانبی داشته باشد یا نه، متغیر خواهد بود.

برای نصب ایمپلنت، استخوان فک باید تراکم استخوانی کافی داشته باشد تا پایه‌ی ایمپلنت با استخوان ادغام شود یا به اصطلاح جوش بخورد. در افرادی که مدت زیادی بدون دندان بوده‌اند یا از دندان‌های مصنوعی برای 6 ماه یا بیشتر استفاده کردند، تحلیل استخوان شایع است. در این شرایط باید استخوان‌ها بازسازی شود که به کمک جراحی پیوند استخوان این کار را انجام‌ می‌دهند و این جراحی هزینه خودش را دارد.

جراحی دیگری که برخی از افراد به آن نیاز پیدا‌ می‌کنند، سینوس لیفت است. در فک بالا 2 حفره به نام سینوس وجود دارد که اگر از اندازه طبیعی خود خارج شوند باعث کاهش ارتفاع استخوان در دو طرف فک بالا‌ می‌شوند. در این شرایط برای نصب ایمپلنت در فک بالا لازم است جراحی سینوس لیفت با یکی از دو روش باز یا بسته، با توجه به نظر پزشک انجام شود.

قیمت دندان مصنوعی کامل ثابت

نوع و کیفیت روکش دندان ایمپلنت

نوع و کیفیت روکش دندان ایمپلنت نیز بر قیمت کاشت دندان مصنوعی کامل اثر‌ می‌گذارد. روکش‌های دندان‌ می‌توانند از مواد سازنده مختلفی طراحی شده باشند که این موضوع روی مقاومت و استحکام آنها تاثیر‌ می‌گذارد. البته در هر صورت، کیفیت ایمپلنت دائمی کاشته شده قابل مقایسه با کیفیت پروتز فوری شده نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کاشت دندان مصنوعی مراجعه کنید.

علاوه بر این مدل ایمپلنت کامل دندان و روکش آن‌ می‌تواند به شکل متحرک یا پروتز ثابت باشد که هر کدام از این مدل‌ها، مزایا، معایب و هزینه مربوط به خودشان را دارند. به طور کلی هرچه کیفیت و زیبایی روکش دندان بالاتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

مهارت و تخصص جراح ایمپلنت

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه کاشت کامل دندان ها، مهارت و تجربه متخصص ایمپلنت است. جراح ایمپلنت باید دانش و تجربه کافی در زمینه نصب ایمپلنت داشته باشد و با استفاده از تجهیزات مناسب و روش‌های به‌روز، اقدام به نصب ایمپلنت کامل کند. به عنوان مثال هزینه این درمان اگر متخصص از ایمپلنت دیجیتال استفاده کند، بیشتر خواهد بود.

جراح ایمپلنت حرفه‌ای و مراکز دندانپزشکی معتبر و پیشرفته، هزینه بالاتری نسبت به جراحان تازه‌کار یا مراکز نامعتبر‌ می‌گیرند، اما در عوض نتایج بهتر و پایدارتری را تضمین‌ می‌کنند.

هزینه‌های جانبی در ایمپلنت کامل دندان

علاوه بر عوامل فوق، هزینه‌های جانبی نظیر هزینه ویزیت، هزینه‌های عکس‌برداری و اسکن دهان، مصرف دارو و مراقبت‌های بعد از جراحی را نیز باید به هزینه‌های ایمپلنت کامل دندان‌ها اضافه کرد.

بسیاری از مراکز دندانپزشکی، پرداخت قیمت ایمپلنت دندان اقساطی را به عنوان یک راهکار برای کاهش هزینه‌های سنگین این درمان پیش روی بیمار‌ می‌گذارند که‌ می‌تواند مفید باشد. برای اطلاع از شرایط ایمپلنت کامل دندان در کلینیک مینوسا، با ما تماس بگیرید.

هزینه ایمپلنت کل دندانها

روش‌های ایمپلنت کامل دندان چیست؟

امروزه روش‌های مختلفی برای کاشت ایمپلنت کامل وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها کاربرد خاص خودشان را دارند و متخصص ایمپلنت تصمیم‌ می‌گیرد با توجه به شرایط بیمار، از کدام روش استفاده کند.

کاشت کامل دندان با روش All-On-4

یکی از بهترین و کم‌تهاجم‌ترین روش‌های ایمپلنت، روش All-On-4 است. در این روش همان‌طورکه از نامش هم‌ می‌توان حدس زد، تمام روکش‌ها فقط روی 4 پایه (فیکسچر) که در فک بالا یا پایین نصب شده‌‌اند، قرار‌ می‌گیرند. پایه‌ها در این نوع ایمپلنت معمولا از جنس تیتانیوم هستند و روکش‌ها به کمک بریج یا پل‌های ثابت دندانی، روی فک قرار‌ می‌گیرند.

اگر به عکس ایمپلنت کامل دندان All On 4 نگاهی بیندازید،‌ می‌بینید که 2 پایه در قسمت جلویی فک و دو پایه دیگر با زاویه 45 درجه در بخش عقبی نصب شده‌اند. با مقایسه عکس ایمپلنت دندان All-On-4 با ایمپلنت‌های قدیمی،‌ می‌توان متوجه تعداد بالای پایه‌ها در روش‌های قدیمی شد. درحالی‌که با روش All-On-4‌ می‌توان جراحی ساده‌تر، دوران نقاهت کوتاه‌تر و ایمپلنت کامل بدون عوارض را تجربه کرد.

ایمپلنت کامل دندان چقدر طول میکشد

کاشت دندان اوردنچر چیست؟

اوردنچر (Overdenture) یک نوع پروتز برای جایگزینی چندین دندان از دست رفته یا تمام دندان‌های فک بالا و پایین است. اوردنچر را‌ می‌توان دندان‌های مصنوعی بر پایه ایمپلنت دانست که معمولا از آن در سنین بالا استفاده‌ می‌شود.

اوردنچر برخلاف ایمپلنت فقط زمانی کاربرد دارد که تعداد زیادی از دندان‌ها از دست رفته است. علاوه بر این اوردنچر از نظر تعداد فیکسچر مورد نیاز، زیبایی و قیمت نیز با ایمپلنت متفاوت است. هزینه دست دندان کامل اوردنچر به نوع و کیفیت روکش آنها بستگی دارد و‌ می‌تواند از ایمپلنت کمتر یا بیشتر باشد.

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه یکی دیگر از روش‌های ایمپلنت کامل دندان است. برای نصب ایمپلنت فوری، در یک روز بعد از کشیدن دندان، پایه‌ها در داخل فک نصب شده و روکش موقت روی آنها نصب‌ می‌شود. از این روش معمولا برای ایمپلنت دندان‌های جلویی استفاده‌ می‌شود که روی زیبایی ظاهری تاثیر زیادی دارند.

شاید این روش در یک روز تکمیل شود، اما باید شرایط لازم برای جراحی یک روزه ایمپلنت را داشته باشید. از طرفی خطر شکستن ایمپلنت های اقتصادی و فوری بالاست و اگر از آنها به درستی مراقبت نکنید، عفونت خواهند کرد.

هزینه دست دندان کامل اوردنچر

مراحل ایمپلنت کامل دندان

مراحل ایمپلنت کامل فک بالا و پایین با مراحل کاشت ایمپلنت دندان در شرایط معمولی متفاوت است. برای ایمپلنت کامل فک بالا یا پایین، حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های بیشتری وجود دارد که اگر متخصص به آنها واقف نباشد، نتیجه‌ی نهایی رضایت‌بخش نخواهد بود.

برای شروع این طرح درمان، معمولا مشاوره ایمپلنت ضروری است تا از مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان آگاه شوید و حساسیت‌های هر مرحله را بشناسید.

اگر تعدادی دندان در فک بالا یا پایین شما باقی مانده باشد، در جلسه اول، دندانپزشک آنها را‌ می‌کشد. در مراحل بعدی اگر نیاز به جراحی پیوند استخوان یا سینوس لیفت وجود داشته باشد، انجام‌ می‌شود. بعد از این جراحی‌ها یک دوره ریکاوری وجود دارد تا تراکم استخوان‌ها بالا برود.

اگر نیاز به جراحی‌های جانبی نباشد، جراحی ایمپلنت انجام‌ می‌شود که در آن تعداد مشخصی پایه ایمپلنت در فک بالا و پایین فرد نصب‌ می‌شود. بعد از این جراحی، دوره ریکاوری دوم باید طی شود تا پایه‌ها با استخوان فک ادغام شده و محکم شوند.

در مرحله بعد، قالب‌گیری از دهان برای طراحی روکش انجام‌ می‌شود و تا زمانی که روکش یا تاج دائمی آماده شود، یک روکش موقت روی پایه‌ها قرار‌ می‌گیرد. بعد از آماده شدن روکش دائمی توسط لابراتوار، متخصص آنها را روی پایه ایمپلنت ثابت‌ می‌کند تا از دندان‌های ایمپلنت شده‌ی خود استفاده کنید.

قیمت ایمپلنت کل دندان ها

ایمپلنت فک بالا و پایین درد یا نیاز به بیهوشی دارد؟

معمولا ایمپلنت دندان با بیهوشی کامل انجام‌ نمی‌شود؛ اما از آنجایی که این جراحی ممکن است طولانی یا حساس باشد، بی‌حسی موضعی ضروری است. البته در برخی شرایط با توجه به تشخیص متخصص ممکن است نیاز به بیهوشی عمومی هم وجود داشته باشد. ایمپلنت دندان بدون جراحی پیشنهاد مناسبی برای افرادی است که از بیهوشی واهمه دارند.

زمانی که جراحی ایمپلنت تمام‌ می‌شود، همچون هر جراحی دیگری تا چند روز احساس درد خواهید داشت که‌ می‌توانید آن را با مصرف داروهای تجویز شده توسط متخصص، کنترل کنید. این درد در طول 7 تا 10 روز بعد از جراحی برطرف‌ می‌شود.

در مینوسا همه دندان‌ها را ایمپلنت کنید!

ایمپلنت کامل دندان یک درمان موثر برای افرادی است که تعداد زیادی از دندان‌ها یا همه دندان‌هایشان را از دست دادند. برای ایمپلنت کامل فک بالا و پایین، از تعداد پایه‌های کمی استفاده‌ می‌شود و روکش‌های دندانی به کمک بریج، روی فک قرار‌ می‌گیرند. در این بخش با روش‌های ایمپلنت کامل دهان، مزایا و مراحل این درمان آشنا شدیم.

اگر به دنبال بهترین مرکز ایمپلنت تهران هستید، ما در کلینیک دندانپزشکی مینوسا محیطی پیشرفته و مجهز را برای ایمپلنت کامل دندان‌های شما فراهم کردیم. با متخصصان ما در دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا تماس بگیرید تا شما را برای شروع این درمان راهنمایی کنند.

ایمپلنت دندان با بیهوشی کامل

سوالات متداول در ایمپلنت کامل دندان

تا چند دندان‌ می‌توان ایمپلنت کرد؟

برای ایمپلنت محدودیتی وجود ندارد و‌ می‌توانید یک دندان یا تمام فک بالا یا پایین را ایمپلنت کنید.

برای ایمپلنت فک بالا چند پایه لازم است؟

تعداد پایه‌ی ایمپلنت با توجه به شرایط فک شما و درمان مورد نیازتان توسط متخصص ایمپلنت تعیین‌ می‌شود. در روش all-on-4 فقط 4 پایه در داخل فک قرار‌ می‌گیرد.

برای ایمپلنت فک بالا و پایین چند ایمپلنت لازم است؟

به طور معمول تعداد پایه‌های مورد نیاز فک پایین کمتر است. برای فک پایین 4 تا 7 و برای فک بالا 6 تا 8 پایه با توجه به شرایط بیمار تعیین‌ می‌شود.

هزینه ایمپلنت یک دندان چقدر است؟

قیمت هر واحد ایمپلنت‌ می‌تواند با توجه به برند ایمپلنت متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت‌ها با کلینیک مینوسا تماس بگیرید.

هزینه ایمپلنت کامل دندانها چقدر است؟

هزینه ایمپلنت کامل دهان با توجه به روش ایمپلنت، نوع و برند ایمپلنت، نوع روکش و درمان‌های جانبی مورد نیاز، متغیر خواهد بود.

آیا از یک ایمپلنت برای دو دندان می‌توان استفاده کرد؟

بله، این کار امکان‌پذیر است؛ اما باید شرایط فک و دهان شما توسط متخصص معاینه شود.

ایمپلنت کامل دندان چقدر طول می‌کشد؟

صفر تا 100 ایمپلنت دندان معمولا بین 2 تا 6 ماه طول می‌کشد. اگر درمان‌های جانبی هم در طرح درمان باشد، ممکن است ایمپلنت تا یک سال نیز زمان ببرد.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی