ایمپلنت و زیبایی دندانها با شرایط اقساط

کامپوزیت ونیر برای دندان جلو و فک بالا چقدر هزینه دارد؟

کامپوزیت دندان جلویی

هزینه کامپوزیت دندان باعث شده تا بسیاری از مراجعان کلینیک، مایل به اجرا این درمان روی درمان‌های جلویی باشند. این در حالی است که معمولا روکش کامپوزیت برای دندان‌های عقب توصیه نشده و کامپوزیت دندان های جلوی فک بالا ایده‌آل‌ترین انتخاب دندانپزشکان زیبایی برای اصلاح طرح لبخند است.

اما قیمت کامپوزیت ونیر دندان های جلو چقدر است؟ آیا این روش درمانی مناسب شماست و چگونه انجام‌ می‌شود؟ آیا‌ می‌توانیم فقط کامپوزیت ۴ دندان جلو یا دو دندان جلویی را انجام دهیم؟ در ادامه همراه دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا باشید تا به جواب تمام این سوالات برسید.

کامپوزیت فک بالا چطور انجام می‌شود؟

کامپوزیت ونیر دندان جلو یک روش غیرتهاجمی برای ترمیم دندانهای قدامی است. در این روش از ماده رزین برای تولید یک روکش سطحی یا همان ونیر استفاده‌ می‌کنند تا با قرار دادن این روکش روی دندان‌ها، نواقص دندانی برطرف شده و زیبایی دندان دو چندان شود. با ونیر کامپوزیت دندان جلویی لبخندی جذاب و هالیوودی و چهره‌ای زیبا خواهید داشت. این روش ترمیم و زیبایی دندان‌ می‌تواند برای سفید کردن دندان‌ها و برطرف کردن نقص‌های کوچک به کار برود. با ونیر کامپوزیت فک بالا در زمان خندیدن نگران تیرگی یا نواقص دندان‌های خود نخواهید بود.

کامپوزیت دندان فک بالا برای رفع چه مشکلاتی کاربرد دارد؟

روش انجام کامپوزیت دندان‌های جلو تفاوتی با کامپوزیت دندان‌های دیگر ندارد و می‌تواند برای سفید کردن یا ترمیم نواقص جزئی دندان‌ها به کار رود. در طرح درمان روکش کامپوزیتی دندان‌ که معمولا در یک یا 2 جلسه تکمیل‌ می‌شود، بدون درد و خونریزی، صاحب دندان‌هایی سفید، درخشان، سالم و زیبا خواهید شد.

 • کامپوزیت دندان‌های فاصله‌دار برای رفع دیاستم (فاصله بین دو دندان جلو)
 • کامپوزیت دندان های جلو آمده
 • کامپوزیت دندان شکسته جلو
 • کامپوزیت دندان‌های کوتاه و نامتقارن جلویی
 • کامپوزیت دندان کج جلو
 • کامپوزیت برای رفع لب‌پر شدگی و ترک خوردگی دندان‌های جلو
 • کامپوزیت دندان نیش تیز
 • کامپوزیت برای برطرف کردن بد رنگی، زردی و لکه‌های تیره روی دندان‌های جلو
 • پرکردن دندان جلو با کامپوزیت
 • کامپوزیت دندان خرگوشی
کامپوزیت فک بالا

قیمت کامپوزیت دندان های جلو

هزینه کامپوزیت دندان جلو وابسته به عوامل مختلفی است و اگر قیمت کامپوزیت را از کلینیک‌های دندانپزشکی مختلف پرس‌وجو کنید، با هزینه‌های متفاوتی روبرو‌ می‌شوید. دلیل متغیر بودن هزینه کامپوزیت فک بالا و دندان‌های جلویی مربوط به برند و کیفیت کامپوزیت، تخصص و مهارت دندانپزشک و موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی است.

بیش از هر چیزی، برند و کیفیت کامپوزیت روی هزینه این درمان اثر‌ می‌گذارد. کیفیت متریال و مواد سازنده کامپوزیت تاثیر زیادی در زیبایی، دوام و ماندگاری آن دارد. بنابراین پیشنهاد‌ می‌کنیم با پرداخت هزینه بیشتر، زیبایی دندان‌های خودتان را تضمین کنید تا نگران افتادن و تغییر رنگ کامپوزیت نباشید.

علاوه بر این، تخصص و مهارت دندانپزشک تاثیر زیادی در نتیجه نهایی کامپوزیت دارد. ما در کلینیک دندانپزشکی مینوسا بهترین متخصصان کامپوزیت دندان در تهران را گرد آوردیم تا شما در محیطی پیشرفته و آرام، بدون نگرانی از عوارض کامپوزیت، دندان‌هایی درخشان و لبخندی جذاب به خود هدیه دهید. برای اطلاع از هزینه ترمیم دندان با کامپوزیت و مشاوره رایگان، با کلینیک مینوسا تماس بگیرید.

کامپوزیت دندان نیش تیز

مراحل و نحوه کامپوزیت دندان جلو

برای انجام کامپوزیت فک بالا و دندان‌های جلویی، دندانپزشک چند مرحله را دنبال‌ می‌کند. مراحل کامپوزیت دندان جلو مشابه شیوه انجام کامپوزیت دندان حالت‌های دیگر بوده به ترتیب شامل موارد زیر است:

 1. در مرحله اول رنگ کامپوزیت متناسب با رنگ سایر دندان‌های شما و معیارهای دیگری مثل رنگ چشم، رنگ پوست و… انتخاب‌ می‌شود تا کامپوزیت ظاهری طبیعی داشته باشد. 
 2. برای شروع کامپوزیت، دندانپزشک دندان‌های مورد نظر را آماده‌ می‌کند. برای این کار ابتدا باید سطح روی دندان‌ها کاملا تمیز شود. سپس سطح دندان را زبر‌ می‌کنند و ژل کاندیشنینگ را برای چندین ثانیه روی آن قرار داده و در نهایت‌ می‌شویند تا دندان‌ها آماده باشند. در برخی موارد شاید لازم باشد سطح دندان به مقدار ناچیزی تراشیده شود.
 3. در مرحله بعدی مواد کامپوزیت روی دندان قرار‌ می‌گیرد. برای قرار دادن کامپوزیت از تکنیک لایه‌بندی (لیرینگ layering) استفاده‌ می‌شود و ماده خمیری کامپوزیت لایه به لایه به سطح دندان اضافه‌ می‌شود. 
 4. بعد از قرار دادن مواد کامپوزیت، باید آن را روی سطح دندان سفت کرد که برای این کار دندانپزشک از نور مخصوصی استفاده‌ می‌کند تا مواد کامپوزیت به سطح دندان بچسبد. 
 5. در نهایت اگر نیاز به تغییراتی وجود داشته باشد، اصلاحات لازم انجام‌ می‌شود تا دندان‌های کامپوزیت شده متناسب با سایر دندان‌ها و با ظاهری طبیعی نمایان شوند. 
 6. در مرحله آخر دندان‌های کامپوزیت شده پولیش‌ می‌شوند و نحوه بایت بیمار با کاغذ کربنی بررسی‌ می‌شود تا دندانپزشک از نبود مشکل مطمئن شود.

عکس کامپوزیت دندان جلو قبل و بعد

حالا که با روش انجام کامپوزیت دندان‌های قدامی و فک بالا آشنا شدید، احتمالا به دنبال نتیجه کامپوزیت بیماران هستید. در زیر‌ می‌توانید تصاویر قبل و بعد کامپوزیت دندان را ببینید تا تصویری دقیق از نتیجه این طرح درمان در ذهن خود داشته باشید.

قیمت کامپوزیت ونیر دندان های جلو

طول عمر کامپوزیت دندان های جلو

ماندگاری کامپوزیت‌های دندان را کیفیت مواد کامپوزیت، مهارت دندانپزشک و مراقبت‌های شما تعیین‌ می‌کند. اگر برای کامپوزیت به مجموعه معتبری مراجعه کرده باشید که متخصصان حرفه‌ای دارند و از بهترین مواد کامپوزیت استفاده‌ می‌کنند، کامپوزیت‌های شما ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

در نظر داشته باشید که نیمی از مسیر ماندگاری کامپوزیت بر عهده شماست. با جدی گرفتن توصیه‌ها و مراقبت‌های بعد از کامپوزیت،‌ می‌توانید طول عمر کامپوزیت دندان های جلو را تا یک دهه افزایش دهید.

کامپوزیت دندان جلو به چه افرادی توصیه‌ می‌شود؟

با نگاهی به فیلم کامپوزیت دندان جلو‌ می‌توان متوجه شد که این روش ترمیم دندان‌ها برای نواقص جزئی کاربرد دارد. اگر شرایط زیر را دارید،‌ می‌توانید به سراغ کامپوزیت دندان‌های جلویی بروید:

 • دندان‌های جلویی شما به صورت جزئی شکسته شده یا ترک خورده‌اند.
 • دندان‌های جلویی یا فک بالایتان لب‌پر شده‌اند.
 • دندان‌هایتان تیره یا زرد شدند و‌ می‌خواهید آنها را سفید و درخشان کنید.
 • بین 2 دندان جلویی شما فاصله وجود دارد و‌ می‌خواهید بدون ارتودنسی، این فاصله را پر کنید.
 • دندان‌های فک بالایی شما متقارن یا منظم نیستند و‌ می‌خواهید آنها را یکدست و مرتب کنید.
 • دندان‌های جلویی فک شما کوتاه هستند و دوست دارید آنها را خرگوشی کنید.
کامپوزیت دندان جلو چگونه است

مزایا و معایب کامپوزیت دندان جلو بالا

کامپوزیت دندان‌های جلویی و فک بالا، همچون هر روش درمانی دیگری، مزایا و معایب خاص خودش را دارد. در ادامه به مزایا و معایب این روش نگاهی می‌اندازیم.

مزایای کامپوزیت دندان‌های جلو

 • کامپوزیت یک روش کم تهاجم است که بدون نیاز به جراحی یا تغییر در مینای دندان، انجام‌ می‌شود.
 • طول درمان کامپوزیت کوتاه است و‌ می‌توان بعد از یک تا 2 جلسه، دندان‌هایی زیبا داشت.
 • قیمت کامپوزیت دندان های جلو مناسب است و برای افرادی که بودجه محدودی دارند، انتخاب بهتری است.
 • کامپوزیت‌های دندانی قابل ترمیم هستند و‌ می‌توان آنها را در صورت آسیب، تعویض کرد.
 • ماندگاری کامپوزیت دندان‌های جلو مطلوب است.
 • مراقبت‌های بعد از کامپوزیت دندان سخت نیست و‌ می‌توان با رعایت بهداشت عمومی، دندان‌های کامپوزیت شده را سالم نگه داشت.

معایب کامپوزیت دندان‌های جلو

 • ممکن است بعد از ترمیم دندان‌ها با کامپوزیت، حساسیت آنها نسبت به دمای سرد و گرم بیشتر شود. البته این حساسیت بعد از گذشت زمان برطرف خواهد شد.
 • ظاهر کامپوزیت نسبت به لمینت دندان مصنوعی‌تر است و اگر از مواد باکیفیت برای انجام آن استفاده نشود، ظاهری مصنوعی به دندان‌ها‌ می‌دهد. (به مقاله مقایسه لمینت و کامپوزیت مراجعه کنید)
 • به مرور زمان دندان‌های مجاور کامپوزیت تغییر رنگ‌ می‌دهند و تفاوت رنگ دندان‌های کامپوزیت شده و طبیعی بیشتر مشخص‌ می‌شود.

عوارض کامپوزیت دندان های جلو

از آنجایی که کامپوزیت، یک روش غیرتهاجمی است، عوارض جدی و خاصی به همراه ندارد. عوارض کامپوزیت‌ می‌تواند شامل درد خفیف دندان‌ها و التهاب و ورم لثه در چند روز ابتدایی بعد از درمان باشد که به مرور زمان رفع خواهد شد.

به جز درد و التهاب، در صورتی که مواد اولیه کامپوزیت کیفیت پایینی داشته باشند یا دندانپزشک مهارت کافی نداشته باشد، عوارض این روش‌ می‌تواند پوسیدگی و عفونت دندان، بوی بد دهان، نامتناسب بودن رنگ کامپوزیت با دندان‌های طبیعی و… باشد. البته مراقبت‌های بعد از کامپوزیت نیز در پیشگیری از بروز عوارض کامپوزیت تاثیر زیادی دارند.

مراقبت‌های بعد از کامپوزیت دندان‌های جلو

برای اینکه احتمال بروز عوارض کامپوزیت دندان های جلویی را به حداقل برسانید، لازم است مراقبت‌های بعد از این روش درمانی را جدی بگیرید. نکات زیر شما را برای داشتن کامپوزیت‌های سالم و بادوام راهنمایی‌ می‌کند:

 • روزی 2 بار با مسواک نرم و به شکل ملایم، دندان‌ها را مسواک بزنید.
 • به صورت مرتب از نخ دندان استفاده کنید و طرز استفاده درست از آن را یاد بگیرید.
 • مصرف دخانیات را ترک کنید یا به حداقل برسانید؛ چرا که دندان‌ها را زرد و لکه‌دار‌ می‌کند.
 • جذب لکه‌های رنگی روی کامپوزیت بیشتر است؛ بهتر است از مواد غذایی رنگی مثل قهوه، چای و خوراکی‌های دارای رنگ مصنوعی به صورت محدود استفاده کنید.
 • به دندان‌های کامپوزیت شده فشار زیادی وارد نکنید.
 • بعد از هر وعده غذایی آب بنوشید تا دهان و دندان‌ها تمیز شوند.
 • از کشیدن دندان‌ها روی هم خودداری کنید.
کامپوزیت ۴ دندان جلو

با کامپوزیت دندان جلو، لبخندی زیبا داشته باشید!

کامپوزیت دندان بالا یک درمان ترمیمی و زیبایی است که لبخند جذابی را به شما هدیه‌ می‌دهد. دندان‌های جلویی و فک بالا، اولین دندان‌هایی هستند که در زمان لبخند دیده‌ می‌شوند و اگر دارای نقص یا بد رنگی باشند، روی اعتمادبه‌نفس شما تاثیر‌ می‌گذارند. اما‌ می‌توانید با پرداخت قیمت کامپوزیت فک بالا که نسبت به سایر روش‌های درمانی مقرون‌به‌صرفه‌تر است، صاحب لبخندی خیره‌کننده شوید.

ما در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا، یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین مراکز دندانپزشکی را در شمال تهران برای شما فراهم کردیم تا در محیطی مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌ها و در کنار بهترین متخصصین دندانپزشکی، طرح درمان خود را دنبال کنید. کلینیک مینوسا با بیش از 20 سال سابقه و هزاران تجربه موفق، رویاهای شما را به واقعیت تبدیل‌ می‌کند. برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه‌های کامپوزیت، با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول کامپوزیت دندان جلو

کامپوزیت دندان جلو چگونه است؟

کامپوزیت دندان‌های جلو معمولا روی 2 تا 8 دندان در فک بالا یا فک پایین انجام‌ می‌شود تا افراد لبخندی زیبا و جذاب داشته باشند.

چه تعداد از دندان‌های جلو را‌ می‌توان کامپوزیت کرد؟

تعداد دندان‌هایی که نیاز به کامپوزیت دارند با توجه به شرایط دندان‌ها و نیاز بیمار تعیین‌ می‌شود. این تعداد‌ می‌تواند از 2 دندان تا 8 الی 10 دندان متفاوت باشد.

آیا‌ می‌توان فقط کامپوزیت دو دندان جلو را انجام داد؟

این امکان وجود دارد که فقط 2 دندان جلویی را کامپوزیت کنید؛ اما با توجه به نظر دندانپزشک شاید بهتر باشد با توجه به شرایط دندان‌ها برای اصلاح لبخند دندان‌های بیشتری را کامپوزیت کنید.

آیا کامپوزیت باعث جلو آمدن دندان‌ می‌شود؟

در کامپوزیت یک لایه با ضخامت ناچیز روی دندان‌ها اضافه‌ می‌شود و دندانپزشک آن را با سایر دندان‌ها هماهنگ‌ می‌کند. در نتیجه کامپوزیت دندان‌ها را بزرگ‌تر‌ نمی‌کند و جلوتر نمی‌آورد.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی