هشدار!
تمامی خطوط ثابت کلینیک مینوسا قطع می باشد، تا اطلاع ثانوی با شماره های 09125170722 و 091960006537 تماس بگیرید.

انجام زیبایی و ایمپلنت از 1,500,000 تومان

ایمپلنت دیجیتالی در تهران

با توجه به پیشرفت های دیجیتالی در تمام عرصه های علمی، دندانپزشکی و ایمپلنت دندان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و ایمپلنت دیجیتال یکی از روش های جدید است که درد و خونریزی پس از جراحی را به شدت کاهش داده است. اگر یک یا چند دندان شما از دست رفته باشد، راه‌های مختلفی برای جایگزینی آنها وجود دارد. جایگزینی برای بریج، دندان مصنوعی جزئی یا کامل ممکن است ایمپلنت دندان باشد. ایمپلنت دیجیتال برای جایگزینی ریشه‌های از دست رفته و حمایت از دندان‌های جایگزین مصنوعی استفاده می‌شود. راحت هستند و شبیه دندان‌های طبیعی هستند.

ایمپلنت دیجیتالی

 ایمپلنت دیجیتالی در تهران

ایمپلنت دیجیتال در تهران یک سیستم ، ایمپلنت جدید و مدرن هستند که اجازه می‌دهد تا تصاویر پرتو مخروطی و اسکنر به طور یکپارچه با هم ادغام شوند و از مواد ثابت برای به حداکثر رساندن اثربخشی ایمپلنت‌ها استفاده می‌کنند.

بعضی از تولیدکنندگان ایمپلنت‌های کوتاه‌تری را معرفی کرده‌اند که با اشعه ماوراء بنفش فعال می‌شوند. زیرا دائماً در حال کار برای تطبیق ایمپلنت‌های دیجیتال خود با پیشرفت و بهبود فناوری هستند.

با بهبود فناوری ایمپلنت دیجیتالی، تجربه برای مشتری آسان‌تر و راحت‌تر می‌شود و راحتی در خط مقدم نوآوری‌های ایمپلنت دیجیتالی قرار می‌گیرد. این نوآوری مداوم همچنین به دندانپزشکان اجازه می‌دهد تا از سیستم ایمپلنت دیجیتالی دقت و سهولت بیشتری در کار خود استفاده کنند.

درباره ایمپلنت دندان بیشتر بخوانید: راه‌حلی برای درمان بی دندانی

چه کسانی ایمپلنت دیجیتال را انجام می‌دهد؟

اگر در حال کاشت ایمپلنت دیجیتال هستید، دندانپزشک شما ممکن است شما را به یک متخصص دندانپزشکی که آموزش‌های بیشتری در این زمینه دیدهارجاع دهد. متخصصانی که کاشت ایمپلنت را انجام می‌دهند، پریودنتیست یا جراح فک و صورت هستند که به آنها جراح دهان نیز گفته می‌شود. متخصصانی که تاج، پل و دندان مصنوعی را روی ایمپلنت قرار می‌دهند، پروتز دندان نامیده می‌شوند.

چه کسانی می‌توانند ایمپلنت دندان را انجام دهند؟

اگر از سلامت عمومی مناسبی برخوردار هستید، لثه‌های سالمی دارید و استخوان کافی در فک برای نگه داشتن ایمپلنت دارید. ایمپلنت دندان ممکن است برای شما مناسب باشد. اگر استخوان فک شما کوچک شده است یا به طور طبیعی رشد نکرده است، ممکن است بتوانید پیوند استخوان برای ساختن استخوان انجام دهید. پیوند استخوان راهی برای افزودن استخوان جدید به استخوان فک شماست. دندانپزشک یا متخصص دندانپزشکی به شما می‌گوید که آیا می‌توان پیوند استخوان را انجام داد یا خیر.

ایمپلنت دیجیتالی در مقایسه با ایمپلنت دندان استاندارد

ایمپلنت‌های دندانی به طور کلی می‌توانند گزینه‌ای دلهره‌آور به نظر برسند که باید در هنگام نیاز به جایگزینی دندان‌های از دست رفته در نظر گرفت. ایمپلنت‌های دندانی پست‌هایی هستند که به استخوان فک متصل می‌شوند تا دندان‌های جایگزین را به طور مطمئن در جای خود محکم کرده و آن‌ها را برای تمام عمر به راحتی در جای خود نگه دارند و راه حلی دائمی برای از دست دادن دندان در اختیار شما قرار دهند. به طور معمول، ایمپلنت‌های دندانی با یک برش جراحی در لثه نصب می‌شوند تا پست (که ایمپلنت را نگه می‌دارد) روی آن قرار گیرد.

کاشت ایمپلنت دندان دیجیتالی شامل ایجاد هیچ برشی در دهان یا لثه نیست و بنابراین روشی بسیار راحت‌تر، کم تهاجمی‌تر و کارآمدتر برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. ایمپلنت دیجیتالی به دلیل نداشتن برش بسیار راحت و محبوب است. ایمپلنت دیجیتالی را می‌توان بسیار دقیق‌تر از ایمپلنت‌های دندانی استاندارد به دلیل راهنمای روش شخصی‌سازی شده که با داده‌های اسکن اولیه تولید می‌کنیم، انجام داد. این بدان معناست که ایمپلنت دیجیتالی بسیار راحت‌تر از ایمپلنت معمولی خواهد بود. به خصوص بلافاصله پس از عمل و همچنین در طول عمر ایمپلنت  این نتایج محسوس خواهند بود.

برنامه‌ریزی ایمپلنت دیجیتالی

استفاده از یک نرم افزار برنامه‌ریزی که اجازه ادغام فناوری CBCT (DICOM) و قالب های دیجیتال (STL) را می‌دهد ضروری است. علاوه بر این، فرآیند پر کردن نرم افزار با این اطلاعات دیجیتال باید ساده باشد. اکنون می‌توان یک اسکن CBCT از دندان و دهان بیمار گرفته و آن را با یک قالب دیجیتالی ترکیب کرد.

این به پزشک اجازه می‌دهد تا به سادگی روند جراحی ایمپلنت را به صورت دیجیتالی برنامه‌ریزی کند. جریان کار ایمپلنت دیجیتالی اکنون با طراحی دقیق شکل ترمیم نهایی (از طریق واکس‌آپ دیجیتال) و جنبه‌های مکانیکی طراحی نهایی ترمیمی   پیشرفت می‌کند. تنها پس از تأیید این وضعیت 3 بعدی و طراحی ترمیم نهایی است که موقعیت ایده آل و مناسب ایمپلنت را می‌توان در نرم افزار تعیین و برنامه‌ریزی کرد. این طرح ایمپلنت دیجیتالی “از بالا به پایین” اجازه می‌دهد تا یک جایگزین دندان بسیار کارآمد و دقیق را که با پایان در ذهن شروع می‌شود، تحویل دهد.

ایمپلنت دیجیتالی

انتخاب ایمپلنت دندانی برای ایمپلنت دیجیتالی

موقعیت مطلوب ایمپلنت تنها زمانی حاصل می‌شود که اندازه مناسب ایمپلنت برای اندازه خاص دندانی که باید جایگزین شود، انتخاب شود. اگر عدم تطابق زیادی بین عرض ایمپلنت و عرض اتصال وجود داشته باشد، ممکن است نیاز باشد که فیکسچر به صورت اپیکال بیشتری قرار گیرد تا فضای بهینه مورد نیاز برای ایجاد نمایه ظهور ایده آل فراهم شود.

عمق مناسب کاشت ایمپلنت برای موفقیت طولانی مدت ایمپلنت بسیار مهم است، زیرا قرار دادن ایمپلنت خیلی کم عمق یک اشتباه غیر قابل اصلاح است که منجر به ظاهر نامناسب، نهفتگی مواد غذایی و التهاب بافت می‌شود.  در نهایت، بسیار اساسی است که نوع اتصال ایمپلنت مورد استفاده در درمان ایمپلنت امروزی به طرق مختلف با استفاده از نوآوری‌ها و فناوری‌های جدید بازسازی شود. انعطاف پذیری ترمیمی یک نیاز مطلق ایمپلنت است که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

جراحی ایمپلنت دیجیتالی تحت هدایت کامپیوتری

پس از مشخص شدن و تأیید موقعیت سه بعدی و کانتور ترمیم نهایی، موقعیت ایمپلنت و نیاز به هر گونه افزایش بافت سخت یا نرم را می‌توان تعیین کرد. قرار دادن ایمپلنت برنامه‌ریزی شده باید امکان نتیجه بیولوژیکی صحیح را فراهم کند و همچنین محیط مورد نیاز برای تحقق طرح ترمیمی را فراهم کند.

سپس کاشت ایمپلنت برنامه‌ریزی شده می‌تواند از طریق جراحی هدایت شده از دنیای مجازی به دنیای واقعی منتقل شود. این جنبه کلیدی گردش کار ایمپلنت دیجیتالی است. مشخص شده است که جراحی ایمپلنت دیجیتالی با هدایت کامل دقیق‌ترین و مطمئن‌ترین روش برای انتقال موقعیت ایمپلنت برنامه‌ریزی شده دیجیتالی به حفره دهان در حین قرار دادن جراحی است. در بعضی از موارد ایمپلنت دیجیتالی تا حدی می‌تواند از دندان پشتیبانی کند. در نتیجه نشستن و تثبیت آنها را بسیار ساده می‌کند.

علاوه بر این، ایمپلنت دیجیتالی این امکان را برای بسیاری از جراحی‌ها با استفاده از پروتکل بدون فلپ اتروماتیک فراهم می‌کند. این دقت و قابل پیش‌بینی در برنامه‌ریزی جراحی ایمپلنت دیجیتالی باعث می‌شود تا در طول جراحی غافلگیری کمتری داشته باشیم و نتایج درمانی دقیق‌تری را برای بیمار به ارمغان بیاوریم.

کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا در میرداماد ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به سلامت و زیبایی دهان و دندان می‌باشد.

درمان ایمپلنت دندان در دهه گذشته با نوآوری های جدید در هر دو قسمت جراحی و پروتز پیشرفت چشمگیری داشته است. تکنیک‌ها، مواد و روش‌های جدیدی توسعه یافته‌اند، اما مهم‌ترین پیشرفت، اصلاح و استفاده از فناوری دیجیتال در درمان بوده است. اگرچه تکنیک هایی مانند جراحی تحت هدایت کامپیوتری، قرار دادن فوری ایمپلنت، و بارگذاری فوری آزمایش شده و مورد حمایت قرار گرفته اند، هیچ چیز به اندازه فناوری دیجیتال در کمک به پیشرفت حوزه ایمپلنتولوژی دهان تاثیرگذار نبوده است.

 به طور کلاسیک، زمان و تلاش زیادی برای برنامه‌ریزی مناسب موارد ایمپلنت با استفاده از مدل های سنگی و واکس آپ های تشخیصی مورد نیاز بود. با این حال، با استفاده از فناوری دیجیتال و گردش کار، اکنون می‌توان به صورت دیجیتالی هر دو روش جراحی و پروتز را برای شروع با در نظر گرفتن پایان، برنامه‌ریزی کرد.

ایمپلنت‌های دندانی از دیرباز استاندارد طلایی جایگزینی دندان‌های از دست رفته بوده‌اند، اما می‌توانند چندین بار به دندانپزشک مراجعه کنند و برای تکمیل آن زمان طولانی روی صندلی نیاز داشته باشند. برعکس، ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال نه تنها دندان‌های جایگزین زیبایی به شما می‌دهند، بلکه می‌توان آنها را با دقت بیشتر، زمان جراحی کمتر و با مراجعه کمتر به دست آورد.

مزایای ایمپلنت دندان دیجیتالی در میرداماد

مهم این است که به خاطر داشته باشید که با ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال، بیماران از تمام مزایای ایمپلنت‌های معمولی بهره‌مند می‌شوند، از جمله:

  1. جایگزینی طولانی مدت و واقعی برای دندان
  2. عملکرد طبیعی دندان
  3. تداوم حفظ ساختار صورت با تحریک استخوان فک
  4. تعمیر و نگهداری آسان

با این حال، بیماران ایمپلنت دندان مینوسا می‌توانند از عوامل دیگری نیز بهره‌مند شوند، از جمله:

  1. زمان جراحی کوتاه تر

یکی از نگرانی‌های اصلی بیماران در مورد ایمپلنت دندان، انجام عمل جراحی است. عمل جراحی سنتی ممکن است 2 ساعت طول بکشد تا چندین ایمپلنت قرار داده شود، اما استفاده از قابلیت دیجیتال کسری از این زمان را می‌طلبد. این به این دلیل است که بیشتر جراحی از قبل برنامه‌ریزی شده است و به ما امکان می‌دهد تا به طور کامل این روش را برای حداقل اختلال در فک و لثه شما بهینه کنیم.

  1. ریسک کمتری دارد.

فناوری دیجیتال به ما این امکان را می‌دهد که عمق و مسیر دقیق ایمپلنت دندان شما را از قبل برنامه‌ریزی کنیم تا از هر گونه عصب که ممکن است در نزدیکی آن قرار گرفته باشد جلوگیری کنیم. با استفاده از یک راهنمای جراحی کامپیوتری، ایمپلنت‌های دندانی در مینوسا را می‌توان با دقت بیشتری قرار داد، بنابراین در بسیاری از موارد می‌توان آنها را خطر کمتری در نظر گرفت.

  1. راحتی بیشتر

با ایمپلنت‌های معمولی دندان، بیماران باید در تمام مراحل برنامه‌ریزی به دندانپزشک مراجعه کنند. این می‌تواند به معنای هفت بازدید برای یک ترمیم باشد.

برعکس، وقتی صحبت از ایمپلنت‌های دندانی دیجیتال به میان می‌آید، بیماران مینوسا از ویزیت کمتر مطمئن می‌شوند. در بسیاری از موارد، ترمیم‌های مبتنی بر ایمپلنت دندان را می‌توان از ابتدا تا انتها تنها در 3 ویزیت کامل کرد. در نهایت این به معنای راحتی بیشتر برای بیماران است که آنها را قادر می‌سازد به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

روند ایمپلنت دیجیتالی در یک نگاه

مرحله 1: مشاوره

یک مشاوره رایگان در مینوسا برای بحث در مورد اهداف و بهترین گزینه برای دهان شما.

مرحله 2: تصویربرداری دیجیتال و برداشت

یک پرتو ایکس سه بعدی مخروطی با دوز پایین با جدیدترین فناوری سه بعدی داخل دهانی ترکیب شده است تا نمایش دقیقی از دهان شما ایجاد کند. دندانپزشک و تکنسین‌های ما یک برنامه درمانی خاص را برای تعیین بهترین موقعیت برای ایمپلنت دندانی شما هماهنگ می‌کنند.

سپس یک راهنمای جراحی سه بعدی طراحی شده توسط کامپیوتر مطابق با طرح درمان ایمپلنت آسیاب می‌شود.

مرحله 3: کاشت ایمپلنت

راهنمای جراحی سپس به عنوان الگویی برای دقت کاشت ایمپلنت دندانی استفاده می‌شود که در نتیجه بهترین موقعیت ایمپلنت برای تاج آینده و زمان بهبودی سریع‌تر است. جراحی سریع و نسبتاً بدون درد است. تیم ما دستورالعمل‌های مراقبتی را در مورد نحوه بهترین نگهداری ایمپلنت ارائه می‌دهد.

مرحله 4: قرار دادن تاج

پس از بهبودی، دندانپزشک ما یکپارچگی ایمپلنت دندان را بررسی می‌کند و سپس تاج بدون نیاز به جراحی دوم روی ایمپلنت ثابت می‌شود و در هزینه‌ها و ناراحتی‌های لازم صرفه جویی می‌شود.

توصیه ها:

اگر بیمار مایل به نصب ایمپلنت‌های دیجیتال است، پیشنهاد می‌کنیم درخواست اباتمنت سفارشی کنید. در صورت درخواست می‌تواند تفاوت زیادی در طول عمر ایمپلنت‌ها ایجاد کند. اگرچه در صورت نیاز می‌توان اباتمنت را بعداً در خط محکم کرد. از آنجایی که برخی از اباتمنت‌های عمومی می‌توانند منجر به شل شدن شوند، بهتر است یک اباتمنت سفارشی درخواست کنید زیرا این امر احتمال شل شدن را بسیار کمتر می‌کند.

بیشتر بخوانید: قیمت ایمپلنت دندان

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت