Logo

کیت های سفید کننده دندان

کیت سفید کننده دندان

همه افراد خواهان داشتن دندان های سفید هستند، اما گزینه های بلیچینگ دندان دندانپزشکی گران و زمان بر هستند کیت های سفید کننده دندان در خانه جایگزین مناسبی برای آنها هستند. آن همه نوشیدنی سرد یا گرم در طول روز دندان های شما را زرد کرده است؟ همه خواهان دندان‌های سفید هستند، اما گزینه‌های مطب دندانپزشکی هزینه‌ای است که بسیاری از ما نمی‌توانیم آن‌ها را توجیه کنیم. این کیت‌ها برای دهه‌ها وجود داشته‌اند، اما با ورود شرکت‌های جدید به فضای رقابت و پیشرفت فناوری، در حال پیشرفت هستند.

اما آیا این کیت های سفید کننده دندان در خانه واقعا به وعده ها و ادعاهای خود عمل می کنند؟ و آیا آنها به اندازه گزینه های گران‌قیمت سفید کننده دندانی که در دندانپزشک دریافت می کنید مؤثر هستند؟ بیایید در این مطلب بلاگ کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا نگاهی به برخی از گزینه‌های محبوب و همچنین علم در مورد نحوه سفید کردن دندان‌های شما بیندازیم تا دقیقا بدانید کدام کیت برای شما بهترین است.

کیت سفید کننده دندان چگونه عمل می‌کند؟

آنچه در کیت سفید کننده دندان ارائه می شود به کیتی که شما سفارش داده اید بستگی دارد. کیت های سفید کننده که از یک سیستم کاربردی مبتنی بر نوار استفاده می کنند، به طور کلی حاوی نوارهای کافی برای درمان دندان های شما به تعداد معینی هستند. اگر کیتی را انتخاب کرده اید که دارای سیستم کاربردی مبتنی بر ژل است، ژل، اپلیکاتور و شاید حتی یک نور سفید کننده را در کیت خود پیدا خواهید کرد.

علاوه بر این، اکثر کیت ها دارای نموداری هستند که به شما کمک می کند رنگ دندان های خود را قبل و بعد از درمان به راحتی تشخیص دهید، بنابراین می توانید نتایج خود را ببینید. و البته، هر کیت سفید کننده دندان شامل دستورالعمل استفاده است. حتماً دستورالعمل های سازنده را برای بهترین نتایج و جلوگیری از آسیب احتمالی دنبال کنید.

کیت های سفید کننده دندان

ماده شیمیایی سفید کننده دندان چیست؟

ماده فعال در اکثر محصولات سفید کننده خانگی چیزی به نام پراکسید هیدروژن (H2O2) است که به صورت پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید عرضه می شود. سیستم های سفید کننده دندان در خانه حاوی 3 تا 20 درصد پراکسید هستند. اثر پراکسید به این دلیل رخ می دهد که یک اسید ضعیف با خواص اکسید کننده قوی است. این بدان معناست که الکترون‌هایی را می‌دزدد که اتم‌ها را در کنار هم نگه می‌دارند، که به نوبه خود باعث می‌شود مولکول‌هایی که باعث رنگ‌آمیزی می‌شوند سقوط کنند.

سفید کردن دندان در خانه چقدر طول می کشد؟

از آنجایی که کیت های سفید کننده دندان خانگی حاوی مقدار ضعیف تری پراکسید در مقایسه با سیستم های سفید کننده مطب دندانپزشکی هستند، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا اثرات مشابهی ایجاد کنند. قلم‌های سفیدکننده چند روز تا یک هفته طول می‌کشد تا نتایج را ببینند، در حالی که نوارهای سفیدکننده معمولاً در طول چند هفته به چندین درمان روزانه نیاز دارند. خمیر دندان های سفید کننده و دهان شویه ها ممکن است بین شش هفته تا چند ماه طول بکشد تا نتایج را نشان دهند. سینی های ژل سفید کننده خانگی در حدود یک هفته نتایج قابل توجهی می دهند، اما تا حدود 2 تا 4 هفته نتیجه کامل را نخواهید دید.

نتایج سفید کردن دندان های خانگی به طور متوسط ​​حدود شش ماه ماندگاری دارند. برخی از سیستم‌ها (مانند سینی‌های ژل سفیدکننده خانگی) نتایج بهتری نسبت به سایرین دارند، بنابراین همیشه بهترین کار این است که در مورد گزینه‌های خود تحقیق کنید. سفید کردن حرفه ای دندان می تواند به طور متوسط ​​تا دو تا سه سال نتیجه دهد.

بهترین راه برای ماندگاری بیشتر نتایج سفید کردن دندان، حفظ بهداشت دهان و دندان و عادات سبک زندگی است. حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و روزانه از نخ دندان استفاده کنید. مسواک برقی لبخند تمیزتری نسبت به مسواک دستی برای شما به ارمغان می آورد و با وجود خدمات اشتراک مسواک برقی بسیار زیاد، همانطور که CDC توصیه می کند، بهتر است که هر سه تا چهار ماه یکبار مسواک خود را عوض کنید. علاوه بر این، از خوردن غذاها و نوشیدنی های لکه دار خودداری کنید و سیگار نکشید و الکل ننوشید.

آیا افرادی که دندان ها یا لثه های حساس دارند می توانند از کیت های سفید کننده دندان استفاده کنند؟

بله، افرادی که دندان ها یا لثه های حساس دارند می توانند از کیت های سفید کننده دندان استفاده کنند، اما باید به قدرت پراکسید موجود در کیت توجه داشته باشند. گزینه های مختلفی وجود دارد که به طور خاص برای کسانی که دندان های حساس دارند طراحی شده است. همچنین، با رعایت محدودیت‌های زمانی توصیه‌شده سازنده و طولانی‌تر نشدن از زمان توصیه‌شده، می‌توانید از برخی ناراحتی‌های مرتبط با کیت‌های سفیدکننده دندان جلوگیری کنید. به خاطر داشته باشید که انجمن دندانپزشکی آمریکا اشاره می کند که حساسیت موقت دندان و التهاب لثه شایع ترین عوارض جانبی سفید کردن دندان حیاتی است.

قیمت کیت سفید کننده دندان

علت زردی دندان ها چیست و چگونه می توان از آنها پیشگیری کرد؟

زردی دندان ها می تواند در اثر عوامل مختلفی ایجاد شود. اینها ممکن است داخلی یا خارجی باشند. برخی از عوامل داخلی که باعث زردی دندان می شوند عبارتند از:

  • سالخورده
  • ضربه
  • عفونت
  • دارو

لکه های داخلی نسبت به لکه های سطحی عمیق و سخت  از بین می روند. کیت های سفید کننده خانگی همیشه بهترین انتخاب برای این نوع لکه ها نیست. عوامل خارجی که باعث زردی دندان می شوند عبارتند از:

  • خوراکی ها
  • دود سیگار
  • نوشیدنی ها (قهوه و شراب قرمز دو مقصر اصلی هستند)

از آنجایی که این نوع لکه‌ها در قسمت بیرونی دندان قرار دارند، راحت‌تر از بین می‌روند و محصولات سفیدکننده دندان‌های خانگی روی آن‌ها مؤثرتر خواهند بود.

آیا سفید کردن دندان عوارضی دارد؟

در حالی که سفید کردن دندان یک روش نسبتا رایج و جزئی است، اما بدون عوارض نیست. شایع ترین عارضه جانبی سفید کردن دندان حساسیت است. مواد فعال در کیت های سفید کننده دندان می تواند باعث ایجاد حساسیت در دندان ها و لثه ها شود. اغلب، این برای مدت طولانی دوام نمی‌آورد، اما برخی افراد متوجه می‌شوند که استفاده طولانی‌مدت از سفیدکننده‌های دندان با پراکسید یا ساینده‌ها ناراحت‌کننده است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

سوزش و تحریک لثه

احتمالا بیشترین عوارض محصولات سفید کننده خانگی این مورد است. می توانید با پوشاندن کامل لثه ها قبل از درمان و استفاده از سینی های سفارشی از این مشکل جلوگیری کنید.

سفید کننده لثه

عامل سفید کننده در کیت های سفید کننده دندان نیز می تواند اثر سفید کنندگی روی لثه های شما داشته باشد و باعث سفید شدن لثه ها و از دست دادن رنگ آنها برای مدت کوتاهی شود.

ناراحتی معده

اگر به طور تصادفی یک محصول سفید کننده را قورت دهید ممکن است دچار ناراحتی معده شوید. این باید موقتی باشد. تمام سعی خود را بکنید که هیچ ماده سفید کننده را قورت ندهید.

آسیب دندان

تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد محصولات سفید کننده می توانند به مینای دندان یا عاج دندان شما آسیب وارد کنند و حتی ممکن است شیارهای سطحی روی دندان ها به دلیل محلول های سفید کننده یا ساینده های قوی ایجاد شود.

درد

برخی از افراد در طول یا بعد از استفاده از کیت سفید کننده متوجه درد دندان می شوند. اگر احساس درد، سوزش یا حساسیت شدید دارید، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید. در موارد نادر، سفیدکننده می‌تواند وارد حفره یا دندان ترک خورده شود و منجر به درد شدید شود که نیاز به مراجعه به دندانپزشک دارد.

اگر می‌خواهید لبخند خود را روشن‌تر و سفیدتر کنید، می‌توانید این کار را با خیال راحت و بدون هزینه‌های عمده درمان سفیدکننده حرفه‌ای انجام دهید. چندین گزینه عالی برای سفید کردن دندان در خانه وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. در حالی که ممکن است عوارض جانبی ناشی از سفید کردن دندان‌ها را تجربه کنید، اما بیشتر درمان‌های سفیدکننده خانگی تا زمانی که از آنها پیروی کنید بی‌خطر هستند.

دستورالعمل های محصول و هر گونه ناراحتی باید حداقل و کوتاه مدت باشد. در اینجا برخی از بهترین کیت های سفید کننده دندان و بهترین محصولات سفید کننده دندان موجود در بازار امروز برای داشتن یک لبخند سفید پر زرق و برق در خانه آورده شده است.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

6 دیدگاه دربارهٔ «کیت های سفید کننده دندان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی