Logo

زیبایی لثه

زیبایی لثه

زیبایی لثه

جراحی زیبایی لثه چیست؟ دندانی سالم، سفید و تراز برای داشتن لبخند زیبا و کامل، کافی نیست. این دندان‌ها باید با لثه‌های سالم هماهنگ باشند. هدف از زیبایی در دندانپزشکی درمان لثه و ایجاد لبخندی کامل است. لبخند کامل با دندان‌های پوسیده و رنگی و همچنین با لثه‌های ملتهب ایجاد نمی‌شود. زیبایی لثه نوعی درمان است که تغییرات و تنظیمات ایجاد شده در رنگ و ساختار لثه را بیان می‌کند. لثه‌ها درمان می‌شوند و سپس اقدامات زیبایی آغاز می‌شود.

لثه‌های سالم را می‌توان با رنگ صورتی، محکم و ظاهر پوست پرتقالی شناسایی کرد. اولین گام برای جراحی لثه درمان لثه‌های بیمار است. مشکل لثه‌های متورم مشخص می‌شود و بر اساس آن از روش‌های درمانی استفاده می‌شود. درمان زیبایی لثه باتوجه‌به شرایط فعلی، بدون اعمال روش‌های جراحی لثه امکان‌پذیر نیست. ضخامت و سطح لثه برحسب میلی‌متر تنظیم می‌شود.

کلید  لبخند زیبا، تناسب سه‌گانهٔ دندان، لثه و لب است. لبخند زیبا بر اعتمادبه‌نفس بیمار تأثیر مستقیم می‌گذارد.

زیبایی لثه

این شکایات برخی از شاخص‌هایی است که نیاز به جراحی لثه را نشان می‌دهد:

– در حالتی که لثه بیش از حد در لبخند ظاهر می‌شود، لبخند لثه‌ای دندان نامیده می‌شود.

– لثه‌ها متورم به نظر می‌رسند.

– یکی از لثه‌های پایین تر است.

– لثه عقب‌نشینی کرده است.

– زیبایی لثه

دندان‌ها شروع به شکافتن کرده‌اند.

کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا در میرداماد ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به سلامت و زیبایی دندان و لثه می باشد

جراحی لثه

دندان‌ها، لثه و لب در زیبایی لبخند برجسته هستند. اعتماد به نفسی که با لبخند به دست می‌آورید با سلامتی و ابعاد ایده‌آل دندان‌ها، لثه و لب امکان‌پذیر است. اگر در لثه‌هایتان مشکلات بهداشتی داشته باشید، این تأثیر مستقیم بر لبخند شما خواهد داشت. عقب‌نشینی لثه بیش از حد می‌تواند مشکلات زیبایی ایجاد کند که نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی کرد و در مواردی به جراحی لثه نیاز است.

 

درمان زیبایی لثه

در افرادی که لثه‌های درحال‌رشد دارند، باید علت این بیماری مشخص شود. مراقبت ناکافی از دهان دندان، التهاب لثه، تحریک مزمن و ضربه می‌تواند منجر به بزرگ شدن لثه شود. علاوه بر این، داروهایی که استفاده می‌شوند ممکن است باعث رشد و تورم لثه شوند. ازبین‌بردن این مشکلات در لثه‌ها در محدوده زیبایی لثه است.

ابتدا تجزیه‌وتحلیل طراحی لبخند در افرادی که مشکلات لثه دارند انجام می‌شود. روش‌های درمانی مانند افزایش طول تاج و جراحی لثه به ازبین‌بردن لثه‌های اضافی کمک می‌کند. باتوجه‌به نتایج تجزیه‌وتحلیل لثه‌ها، اگر این روش‌های درمانی مناسب نباشد، ممکن است درمان‌هایی مانند وستیبولوپلاستی، وستیبولوپلاستی معکوس و بوتاکس نیز در نظر گرفته شود.

درمان “لبخند لثه‌ای” با بوتاکس

استفاده از بوتاکس که در زمینه‌های مختلف پزشکی نیز استفاده می‌شود در دندانپزشکی نیز رواج یافته است. بوتاکس که به‌عنوان درمانی برای دندان‌قروچه استفاده می‌شود، همچنین برای ازبین‌بردن مشکل زیبایی ناشی از “لبخند لثه‌ای” استفاده می‌شود. بوتاکس به عضلاتی که لب را به سمت بالا می‌کشند اعمال می‌شود. با درمان بوتاکس، حد بالایی باز شدن لب در هنگام لبخند تغییر می‌کند. بوتاکس به عضله‌ای که لب را بلند می‌کند تزریق می‌شود و باعث می‌شود لب به‌صورت کم عمقی قرار بگیرد. مقداری ضخیم شدن نیز به دلیل کشیدگی روی لب مشاهده می‌شود. اگرچه بوتاکس تأثیر مستقیمی بر ضخامت لب ندارد، اما به طور غیرمستقیم مؤثر است.

روند بهبود جراحی لثه:

روند بهبود در برنامه‌های جراحی لثه باتوجه‌به درمان اعمال شده متفاوت است. روند بهبودی لثه بین 10-7 روز متغیر است. در بعضی از روش‌های درمانی، ممکن است در پایان این روند مداخلات دوباره انجام شود. مراقبت بین جلسات بسیار مهم است. بیمار نباید از مسواک زدن و نکته‌های توصیه شده توسط دندانپزشک غافل شود. تغییرات لثه را می‌توان با عکس‌های قبل و بعد از جراحی لثه به‌وضوح مشاهده کرد.

قیمت جراحی لثه چقدر است؟

روش‌هایی که می‌توان برای جراحی لثه انجام داد بسیار گسترده است. در بعضی موارد، جراحی لثه همراه با سایر کاربردهای زیبایی دندانپزشکی انجام می‌شود؛ بنابراین، دادن قیمت بدون تجزیه‌وتحلیل دقیق آن درست نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: جراحی دندان عقل به صورت تخصصی

جراحی لثه

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

6 دیدگاه دربارهٔ «زیبایی لثه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی