ایمپلنت و زیبایی دندانها با شرایط اقساط

آیا هنگام لبخند زدن یا صحبت کردن دندان های شما دیده نمی شود؟

دندان های کوتاه که هنگام لبخند دیده نمی شوند

دندان کوتاه مهمترین دلیل دیده نشدن دندان شما هنگاه صحبت است.  اگر از طول دندان ها و نسبت دندان ها به لثه ای که هنگام لبخند زدن نشان داده می شود راضی هستید ، احتمالاً هرگز به آنها فکر نکرده اید. با این حال ، هر زمان که به آینه نگاه می کنید یا لبخند می زنید ، به خصوص اگر فکر می کنید لبخندی دارید که لثه ها بیشتر دیده می شود یا دندان های شما کوتاه می باشد، این می تواند برای شما بسیار آزار دهنده باشد.

داشتن نگرانی های زیبایی در مورد کوتاه بودن طول دندان طبیعی است. ما دندان های کوتاه تر را با افراد مسن ارتباط می دهیم زیرا با گذشت زمان، دندان ها با استفاده از آنها ساییده می شوند. این به این معنی است که افراد مسن معمولاً دندان های کوتاه تری دارند. اغلب وقتی لبخند نمی زنند دندان هایشان دیده نمی شود. اگر دندانهای شما کوتاه باشد ، ممکن است در نهایت پیرتر از سن واقعی خود به نظر برسید.

لازم نیست با دندان های کوتاه زندگی کنید! بسته به اینکه چه عواملی باعث ایجاد “دندان کوتاه” در لبخند شما شده است ، راه حل هایی برای درمان وجود دارد.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان

چه عواملی باعث کوتاه شدن دندان ها در طول زمان می شود؟

افراد معمولاً متوجه فرسودگی ساختار دندان های خود نمی شوند. این امر می تواند تفاوت زیادی در ظاهر لبخند ایجاد کند. شرایط اسیدی (ریفلاکس اسید ، پرخوری و غیره) تأثیر بسزایی در تسریع روند سایش و تضعیف ساختار دندان دارد. بسته به الگوی دندان قروچه ، ساییدگی شدیدی روی دندان های جلویی ، دندانهای عقب یا هر دو دیده می شود. سایش بیش از حد در دندان های آسیای به معنای سایش بیشتر دندانهای جلویی با گذشت زمان است. وقتی دندان های جلویی تحت تأثیر قرار می گیرند. دندان ها در لبه های بالایی شفاف تر شده و شروع به شکسته شدن می کنند. با ادامه کوتاه شدن دندان های جلویی ، صورت بیماران بسیار پیرتر به نظر می رسد.

لبخند لثه‌ای (وقتی لبخند می زنید لثه بیش از حد دیده می شود)

حتی اگر دندان های طبیعی شما از طول طبیعی برخوردار باشند. اگر لثه های شما بیش از حد دندان های شما را بپوشاند ، می تواند دندان های شما را کوتاه نشان دهد. این زمانی است که نسبت لبخند شما به دندان و لثه نامتعادل است و هنگام لبخند زدن لثه بیش از حد دیده می شود. در برخی موارد ، می تواند باعث ایجاد “لبخند لثه ای” شود.

راه حل درمان لبخند لثه‌ای ساده است: بازسازی لثه با استفاده از روش های دندانپزشکی زیبایی لثه.

در این روش ، دندانپزشک شما از بی حسی موضعی برای بی حس کردن لثه استفاده می کند. سپس از لیزر مخصوص بافت نرم برای برش بافت اضافی لثه استفاده می کند. لیزر در حالی که دندانپزشک شما مشغول کار است.  بافت لثه را آب بندی می کند بنابراین نیازی به بخیه زدن نخواهید داشت. این روش می تواند طول بیشتری از دندان های طبیعی شما را نشان دهد. نسبت لبخند شما را متعادل می کند. در کلینیک دندان پزشکی مینوسا با استفاده از بروزترین  فناوری های لیزری تمامی روش های دندانپزشکی زیبایی لثه مانند برش لثه ، بهبود رنگ لثه ها و تغییر شکل لثه ها را در اختیار مراجعان قرار می دهد.

لبخند لثه ای

روش های درمانی برای دندان های کوتاه

با این حال ، “دندان های کوتاه” همیشه به علت لبخند لثه‌ای ایجاد نمی شود. برخی از افراد در واقع دندان های کوتاه تری از حد معمول ​​دارند.  در این صورت بازسازی لثه روش درمانی موثری نخواهد بود. در این موارد ممکن است منطقی تر باشد که دندان های موجود خود را با روش های درمانی متفاوتی طولانی تر کنید.

به عنوان مثال ، لمینت دندان می توانند دندان های شما را به طور موثری طولانی تر کنند. روکش ها از سرامیک های دندانپزشکی با دوام ساخته شده اند و هماهنگ با دندان های شما ساخته می شوند. روکش لمینت طیف وسیعی از روش های زیبایی را ارائه می دهد تا دندان ها طبیعی تر به نظر برسند ، در بعضی موارد دندانپزشک شما ممکن است تاج دندان را به جای لمینت سرامیکی توصیه کند. البته اگر دندان های شما به دلیل ساییدگی و عوامل غیرمعمول مانند دندان قروچه یا فشردن دندان ها کوتاه شده است.  شناسایی و اصلاح علت مشکل نیز مهم است تا دوباره با این مشکل روبرو نشوید.

کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به سلامت و زیبایی دهان و دندان‌هایتان می‌باشد.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

6 دیدگاه دربارهٔ «آیا هنگام لبخند زدن یا صحبت کردن دندان های شما دیده نمی شود؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی