Logo

جراحی لثه چیست

جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه به منظور محافظت از لثه ها که مهمترین شاخص سلامت دهان و دندان است و سلامت آنهاست انجام می شود. در این رویکرد درمان در مراحل ساده به پیچیده اعمال می شود و مرحله آخر به عنوان جراحی لثه در مینوسا تعیین می شود.

شاخه ای از علم که به لثه می پردازد پریودنتولوژی است. جراحی لثه در مینوسا برای اهداف مختلف در پریودنتولوژی استفاده می شود، اما اکثر آنها جزئی هستند و درک آنها دشوار است. جراحی های مکرر لثه عمدتاً برای اهداف زیبایی، تحلیل لثه و درمان های لثه انجام می شود.

جراحی لثه در مینوسا برای اهداف زیبایی

به خصوص زمانی که مشکلات زیبایی مربوط به لثه در ناحیه دندان های قدامی وجود دارد، از جراحی های شکل دهی لثه به نام ژنژیوکتومی استفاده می شود. به عنوان مثال، عمل جراحی لثه در مینوسا را می توان بر روی فردی که لثه هایش هنگام لبخند زدن بیش از دیده می شود، انجام داد و لبخند زیباتری داشت. با افزایش استفاده از لیزر در سال‌های اخیر، عمل جراحی لثه در مینوسا‌برداری  بسیار راحت‌تر انجام می‌شود.

با جراحی لثه در مینوسا به نام لیفت لثه می توانید لبخندی کاملا جدید و زیبا داشته باشید.

روش های افزایش طول تاج را می توان در میان جراحی های لثه نیز به حساب آورد. اگر دندانی که روی آن لمینیت ساخته می‌شود به اندازه کافی بلند نباشد، می‌توان لثه و استخوان اطراف دندان را با عمل ژنژیوکتومی کمی ساییده کرد و طول کافی در اختیار دندان قرار داد.

پریودنتیت 

پریودنتیت به التهاب بافت های اطراف دندان ها گفته می شود. ریشه دندان ها با الیاف ریز به استخوان متصل می شوند. التهاب لثه نه تنها بر روی لثه قابل مشاهده است بلکه بر روی بافت استخوان نیز تأثیر می گذارد. بیماری لثه کنترل نشده ممکن است منجر به لرزش و کشیدن دندان حتی بدون پوسیدگی شود.

اگر پلاک دندان مدت طولانی روی دندان جمع شود ، باکتری های ساکن روی دندان باعث التهاب لثه می شوند. دوره اولیه بیماری لثه “التهاب لثه” نامیده می شود. مرحله التهاب لثه ممکن است با کمی رنگ قرمز بروز کند.

جراحی لثه در درمان رکود لثه

اگر لثه اطراف دندان به دلیل جرم گیری، مسواک زدن سخت، ضربه، اختلاف آناتومیکی و … کشیده شود، می توان با جراحی لثه در مینوسا، لثه را به آن ناحیه اضافه کرد. گاهی لثه تحلیل رفته را کمی بالا می کشند و دوباره دوخته می کنند و گاهی تکه ای از بافت لثه را از قسمت دیگری از دهان گرفته و به آن ناحیه وصل می کنند. بنابراین، بافت لثه از دست رفته دوباره به دست می آید.

تحلیل لثه

گاهی اوقات، دلیل تحلیل لثه ممکن است بافت همبندی باشد که لب و گونه را به فک متصل می کند که فرنولوم نامیده می شود. برای درمان لازم است بافت فرنولوم به طور جزئی یا کامل از محیط خارج شود. این عمل که فرنکتومی نامیده می شود، می تواند به عنوان جراحی لثه در مینوسا نیز به حساب آید.

لثه فرنولوم

تحلیل رفتن لثه به دلیل بافت فرنولوم

جراحی لثه پس از درمان

بیماری های لثه ای که با درمان غیرجراحی لثه در مینوسا بهبود نمی یابند با جراحی درمان می شوند. این روش عمل فلپ، صاف کردن سطح ریشه با جراحی یا کورتاژ لثه نامیده می شود.

فرآیند به سادگی اجرا می شود؛ جرم زیر لثه که لیسه های اولتراسونیک و دستی برای تمیز کردن آن کافی نیستند، با بلند کردن لثه به راحتی تمیز می شوند و دوباره لثه بخیه می شود.

در مواردی که با درمان غیر جراحی بهبود نمی یابند، لازم است ناحیه مورد نظر با جراحی تمیز شود.

درد و بهبودی پس از جراحی لثه

به دلیل ساختار لثه ای، بافتی است که خیلی سریع التیام می یابد. به لطف این ویژگی بهبود سریع، بخیه های گذاشته شده پس از جراحی لثه در مینوسا را می توان در پایان 1 هفته برداشت. پس از 2 هفته، بافت اسکار کاملاً بهبود می یابد، گویی جراحی نشده است. رعایت توصیه های پزشک و رعایت بهداشت دهان و دندان در بالاترین سطح در بهبود زخم بسیار مهم است.

جراحی لثه پس ازچند روز بهبود می یابد؟ آیا دردی وجود دارد؟

بسته به نوع جراحی لثه در مینوسا انجام شده، تا زمانی که بخیه ها برداشته شوند، به شرط رعایت دستورات پزشک، در عرض 1 هفته بهبودی سریع وجود دارد. بهبودی که برای بیمار مزاحمتی ایجاد نکند 2-3 روز طول می کشد. حدود 6-4 هفته طول می کشد تا بافت به طور کامل بهبود یابد و به یک لثه طبیعی تبدیل شود، باز هم بسته به روش انجام شده.
پس از جراحی لثه در مینوسا معمولاً درد و تورم ایجاد نمی شود. سوزن سوزن شدن خفیف در ناحیه زخم در عرض 1-2 روز برطرف می شود. استفاده از مسکن های جزئی می تواند در کنترل درد مفید باشد.
جراحی لثه در مینوسا روش‌های بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر از مثلاً کشیدن دندان عقل با جراحی است، اما برعکس، فرآیند پس از عمل سریع و راحت است.

جراحی لثه در چه مواردی انجام می شود؟

جراحی لثه در مینوسا؛ به دلیل مراقبت نادرست و ناکافی از دهان، وراثت و بیماری های مختلف لثه ای که در ظاهر خارجی ایجاد می شود، انجام می شود. روش های درمانی مختلفی با توجه به سطح و نوع این بیماری های لثه وجود دارد. یکی از آنها جراحی لثه در مینوسا است. با توجه به درجه بیماری لثه موجود تصمیم گیری می شود که کدام یک از جراحی های لثه که به انواعی نیز تقسیم می شوند ترجیح داده می شود.

لثه چگونه بریده می شود؟

در مواردی که لثه ها نیاز به برش دارند، از سوزن و مقداری ژل برای بی حس کردن لثه استفاده می شود. بنابراین، اطمینان حاصل می شود که در طی عمل درد احساس نمی شود. این فرآیند با لیزر درمانی نیز قابل انجام است.

جراحی لثه چقدر طول می کشد؟

جراحی لثه در مینوسا معمولاً مدت زمان مشخصی ندارد. بسته به تعداد دندان هایی که باید پردازش شوند و جراحی که باید انجام شود، مدت زمان ممکن است متفاوت باشد. در حالی که جراحی که در آن فقط یک دندان در بیمار گنجانده شده است 15 دقیقه طول می کشد، مدت زمان عمل با افزایش تعداد دندان ها افزایش می یابد. اگرچه قطعی نیست، اما می توان گفت که این مدت ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.

آیا تورم بعد از جراحی لثه دیده می شود؟

از آنجایی که دندان ها و لثه ها در طول جراحی دچار کشیدگی می شوند. ممکن است تورم در قسمت قابل مشاهده صورت در لثه ها وجود داشته باشد و این یک وضعیت طبیعی قابل انتظار است. استفاده از یخ در فواصل پنج دقیقه ای برای کمک به کاهش تورم مفید خواهد بود.

آیا بعد از جراحی لثه درد وجود خواهد داشت؟

روند بهبودی پس از جراحی لثه در مینوسا می تواند دردناک باشد. با این حال، می توان با مسکن هایی که متخصص شما تجویز می کند، به سبک ترین روش بر این روند غلبه کرد. گاهی به غیر از درد معمولی، درد شدیدتری نیز گزارش می شود. در صورت افزایش شدت این دردها باید به پزشک مراجعه کنید.

آیا می توان جراحی لثه را در دوران بارداری انجام داد؟

معاینات روتین و جرم گیری دندان را می توان در دوران بارداری انجام داد. به عنوان یک اقدام احتیاطی برای سایر درمان ها، معمولاً سه ماهه دوم بارداری انتظار می رود. اما در صورت وجود درمان اورژانسی، این درمان را می توان در هر زمانی از بارداری انجام داد. اگر این روش نیاز به بیهوشی داشته باشد، مادر باردار باید با متخصص زنان و زایمان خود مشورت کند و اجازه بگیرد. علاوه بر این، در صورت نیاز به عکسبرداری با اشعه ایکس دندان، باید از پیش بند سربی استفاده شود. بهتر است درمان هایی را که می توان آن ها را به بعد از زایمان موکول کرد، به تعویق بیاندازید.

جراحی لثه در چه شرایطی انجام می شود؟

بیماری های لثه، یکی از مشکلات دندانی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند، تخصص بخش پریودنتال است. درمان بیماری های لثه که به دلیل مراقبت ناکافی از دهان و مراقبت ناکافی رخ می دهد، در صورت تشخیص زودهنگام امکان پذیر است. در اینجا تمام جزئیات کنجکاو وجود دارد.
بسته به اینکه بیماری لثه چقدر پیشرفته است، می توان از روش های درمانی مختلفی استفاده کرد. در مواردی که دندانپزشک متخصص لازم بداند، ممکن است نیاز به عمل جراحی باشد.
بیماری های لثه نیز به خودی خود سطوح مختلفی دارند. انواع مختلفی نیز موجود است. به همین دلیل مناسب ترین روش درمانی پس از معاینه و معاینات دندانپزشک متخصص تعیین می شود.
در صورت تشخیص زودهنگام، بیماری های لثه را می توان با روش های درمانی ساده درمان کرد و بیمار می تواند ظاهر دندانی سالم را به دست آورد. تا زمانی که به سلامت دهان و دندان خود توجه داشته باشد و معاینات منظم داشته باشد، احتمال عود مشکل احتمالی را به حداقل می رساند.
پزشک ممکن است انجام مجدد یک عمل جراحی برای لثه های سالم را مناسب بداند. به منظور تصمیم گیری صحیح در مورد روند درمان، پزشک به شکایات شما گوش می دهد و تمام مراحل معاینه و آزمایشات لازم را انجام می دهد. پس از آن، او تصمیم خود را در مورد جراحی مطابق با داده های به دست آمده اتخاذ خواهد کرد.

بعد از جراحی لثه چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

اگرچه این عمل یک عمل جراحی بزرگ محسوب نمی شود، اما یک عمل درمانی است. بنابراین حساسیت وجود خواهد داشت. بعد از عمل باید به مصرف نوشیدنی ها و غذاهای سرد و گرم، نحوه مسواک زدن توجه کنید و اگر سیگاری هستید تا مدت معینی بعد از عمل سیگار نکشید. و البته برای سلامت دهان و دندان شما خوب است که معاینات خود را با دستور پزشک انجام دهید.
جراحی لثه در مینوسا یک عمل جراحی برای بیماری های لثه است. قیمت جراحی لثه در مینوسا بر اساس روش هایی که در سال 1401 انجام می شود تعیین می شود. اگر نگهداری منظم انجام نشود، باکتری های تشکیل شده در دهان پس از غذا و نوشیدنی به مرور زمان به پلاک تبدیل می شوند. در چنین مواردی، مسواک زدن و جرمگیری منظم برای سلامت لثه ضروری است.
به لطف جراحی لثه در مینوسا؛ به منظور جلوگیری از تشکیل پلاک دندانی، فضاهای پاکت بین دندان ها و لثه ها بسته می شود. پس از برداشتن لایه تارتار در دندان و پلاک پوشاننده سطح دندان با این عمل، بافت لثه سالم تری به دست می آید.
مراقبت پس از جراحی لثه در مینوسا باید مطابق با دستورالعمل های توصیه شده توسط دندانپزشک باشد. به ویژه خمیردندان، مسواک و ژل فلورایدی که پزشک تجویز می کند باید به طور مرتب استفاده شود و از ایجاد باکتری در دهان جلوگیری شود. علاوه بر این، پلاک هایی که بین دندان ها و ریشه دندان ته نشین می شوند باید به طور مرتب با استفاده از نخ دندان تمیز شوند.
جراحی لثه در مینوسا عملی برای برداشتن ریشه دندان و تشکیل جرم روی دندان است. علاوه بر این، جراحی لثه در مینوسا زمانی انجام می شود که خط لثه در سطح طبیعی نباشد.

خونریزی بعد از جراحی لثه وجود دارد؟

خونریزی در لثه بیمار پس از جراحی لثه در مینوسا؛ پلاک، تارتار و عفونت رخ نمی دهد. پس از یک عمل موفقیت آمیز، فرورفتگی لثه نیز با بستن پاکت های ریشه دندان اصلاح می شود.

آیا بعد از جراحی لثه در مینوسا دردی وجود دارد؟

شدت درد بعد از جراحی لثه در مینوسا دردی نیست که مانع زندگی روزمره فرد شود. این درد با داروهای مسکن تجویز شده توسط دندانپزشک قابل کنترل است. علاوه بر این، اگرچه برخی شرایط مانند تورم خفیف ریشه دندان و حساسیت به غذای سرد و گرم پس از جراحی لثه در مینوسا ایجاد می شود، اما این مشکلات در عرض چند روز به طور کامل از بین می روند. انجام آنچه که پزشک می گوید بدون نگرانی بهترین راه برای بهبودی سریع است.

ظاهر لثه های سالم چگونه باید باشد؟

لثه سالم صورتی مایل به نارنجی است و دندان ها را محکم می پوشاند.

ظاهر لثه های ملتهب چگونه است؟

لثه ملتهب قرمز و متورم به نظر می رسد. هنگام مسواک زدن معمولاً خونریزی می کند

علائم التهاب لثه چیست؟

اختلالات لثه گاهی اوقات ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. با این حال ، مشاهده علائم زیر احتمال بیماری های لثه را افزایش می دهد.
بوی بد دهان
لثه های قرمز
اختلال چشایی در دهان
ریشه دندان با کشیدن لثه در معرض دید قرار می گیرد
دندانهای شل
دندان هایی که به مرور زمان کج می شوند
خونریزی لثه (هنگام مسواک زدن یا خود به خود)

آیا التهاب لثه درمان می شود؟

درمان لثه بستگی به پیشرفت التهاب دارد. درمانی که فقط در مرحله “التهاب لثه” اعمال می شود موفقیت بالایی را به همراه دارد. در طول درمان ، دندانپزشک دندان ها را جرم گیری می کند و روش مسواک زدن شما را اصلاح می کند. با رعایت بهداشت دهان و دندان، لثه ها صورتی و سالم به نظر می رسند.

آیا همه دندانهای دهان به یک اندازه تحت تأثیر التهاب قرار دارند؟

این بیماری لثه معمولاً بین دندانهای پشت و بین دندانها مشاهده می شود که تمیز کردن آنها دشوار است.

التهاب لثه چگونه گسترش می یابد؟

پلاک دندانی که با گذشت زمان به سطح دندان می چسبد ، زیر سطح لثه امتداد یافته و التهاب را گسترش می دهد. التهاب لثه معمولاً بسیار آهسته پیشرفت می کند و باعث ایجاد فاصله بین دندان و لثه می شود. این ‘جیب پریودنتال’ با گسترش التهاب عمیق تر می شود. “پریودنتیت” نامی است که به این دوره از بیماری لثه گفته می شود. با افزایش میزان استخوان از بین رفته ، دندان ها شروع به چرخش می کنند. عمیق شدن جیب های لثه اغلب باعث تشکیل آبسه لثه می شود. پریودنتال معمولاً بدون درد است و ممکن است بیمار از این بیماری آگاهی نداشته باشد.

درمان بیماری های لثه (پریودنتیت) چگونه انجام می شود؟

درمان با آموزش روش های مناسب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به شما آغاز می شود. مرحله بعدی رفع التهابات روی دندان و ریشه توسط پزشک است. به این روش کورتاژ درمانی می گویند. این فرایند معمولاً به چندین قرار ملاقات نیاز دارد.

پس از درمان کورتاژ چه انتظاری باید داشته باشم؟

پس از جراحی لثه و تمیز کردن تارتار ، لثه ها تا حدی کوچک می شوند. پس از درمان کورتاژ به نظر دندان ها کشیده هستند. این وضعیت نه تنها از نظر زیبایی بلکه به شکل حساسیت به سرما و گرما بیمار را آزار می دهد. این حساسیت ممکن است به مرور زمان خود به خود کاهش یابد یا با استفاده از خمیردندان های حاوی فلوراید از بین برود.

آیا “پلاک دندانی” تنها علت بیماری های لثه است؟

” پلاک دندان ” از بیماری های لثه ای است. در واقع لایه ای از میکروب ها است که به طور منظم روی دندان ها تجمع می یابد. پلاک دندان باعث پوسیدگی و بیماری لثه می شود. پلاک دندان نرم و بی رنگ است. بنابراین قبل از رسیدن به ضخامت خاصی نمی توان آن را مشاهده کرد. به طور متراکم بین دندان ها و در مرز لثه و دندان جمع می شود. با مسواک زدن منظم دندان ، از تجمع پلاک دندان روی دندان و لثه جلوگیری می شود. پلاک دندان در قسمتی که برس نمی تواند به آن برسد، با نخ دندان تمیز می شود.
مکانیسم های دفاعی بدن برخی از افراد بسیار پیشرفته است و حتی اگر مسواک نزند ، از بیماری جدی لثه رنج نمی برند. برخی دیگر ، حتی اگر از هر نظر بسیار سالم باشند ، مقاومت کمی در برابر بیماری لثه دارند و تنها با رعایت منظم بهداشت دهان می توانند در برابر بیماری مقاومت کنند. بیماری لثه می تواند به دلیل موارد مضر مانند عادت های بد غذایی ، الکل و سیگار کشیدن ایجاد شود.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی