هشدار!
تمامی خطوط ثابت کلینیک مینوسا قطع می باشد، تا اطلاع ثانوی با شماره های 09125170722 و 091960006537 تماس بگیرید.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یک روش درمان ارتودنسی بی سیم است. در دندانپزشکی استفاده می‌شود ، برای اصلاح ازدحام دندان به جای براکت‌ها استفاده می‌شود. در این روش درمانی، از صفحات شفاف مخصوص برای از بین بردن انحنا و عدم تقارن دندان  ها استفاده می‌شود.

ارتودنسی نامرئی که به آن ارتودنسی بی‌سیم نیز گفته می‌شود، اخیراً بسیار رایج شده و بیشتر ترجیح داده می‌شود. این روش با استفاده الاینر های شفاف که بر روی دندان‌ها استفاده می‌شود و به آنها امکان حرکت به نقطه هدف را می‌دهد.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی برای درمان ازدحام دندان‌ها با استفاده از الاینر و بدون نیاز به بریس های کلاسیک می‌باشد. در این روش دندان‌ها با استفاده از الاینرهایی که هیچ آسیبی به دندان و سلامتی نمی‌رسانند، درمان می‌شوند. این صفحات که مخصوص بیمار تهیه شده‌اند، ظاهری شفاف دارند و برای بیمارانی که نمی‌خواهند از بریس استفاده کنند، یک راه حل ایده‌آل است. ارتودنسی نامرئی روش درمانی مناسبی را برای بیماران ارائه می‌دهد.

از درمان ارتودنسی نامرئی تقریباً در تمام سنین می‌توان برای بیماران استفاده کرد. این روش درمانی بیشتر توسط بیماران جوان ترجیح داده می‌شود. دلیل اصلی استفاده از این روش درمانی این واقعیت است که می‌توان بدون هیچ گونه نگرانی زیبایی از الاینر هایی که دیدن آنها از خارج تقریباً غیرممکن است، استفاده کرد. ارتودنسی نامرئی در مقایسه با بریس هیچ‌گونه ناراحتی در دهان ایجاد نمی‌کنند.

 

چه زمانی درمان ارتودنسی نامرئی اعمال می شود؟

ساختار دندان‌های انسان توسط عوامل مختلفی شکل می‌گیرد. ساختار استخوان فک، ریشه دندان، لثه‌ها، عوامل ارثی، عادات مربوط به حرکات دهان و زبان، برخی از بیماری‌های تجربه شده در دوران کودکی یا ضربه به دندان مهم‌ترین دلایلی است که در ظاهر دندان تأثیر می‌گذارد.

تراز در دندان‌ها، به ویژه در دندان‌های جلویی، از عوامل مهم تأثیرگذار بر روان‌شناسی و اعتمادبه‌نفس انسان است. در این زمینه، درمان ارتودنسی نامرئی یکی از روش‌های درمانی است که ما برای لبخند سالم و زیبا برای بیماران استفاده می‌کنیم و به دلایلی که در بالا ذکر کردیم، در رفع ناراحتی بسیار مؤثر است.

 

چه کسانی می‌توانند درمان اصلاح بدون سیم دندان را انجام دهند؟

درمان ارتودنسی نامرئی استفاده راحت‌تری نسبت به روش ارتودنسی کلاسیک (ارتودنسی سیمی) دارد. در درمان به‌جای بریس از صفحه‌های پلاستیکی شفاف استفاده می‌شود که تقریباً برای بیماران از هر گروه سنی قابل‌استفاده است و از خارج قابل مشاهده نیست. به خصوص در دوران نوجوانی و جوانی، این یک وضعیت معمول است که افراد به دلیل ظاهر بد بریس از پوشیدن براکت‌ها خودداری می‌کنند. ارتودنسی نامرئی را به بیمارانی توصیه می‌شود که مایل به استفاده از بریس در طول درمان ارتودنسی نیستند. این یک روش موفقیت‌آمیز است که ما در مورد بیماران خود که از داشتن بریس می‌ترسند و می‌خواهند روند درمان راحت‌تری را تجربه کنند، استفاده می‌کنیم.

 

 

چگونه دندان‌ها را بدون بریس درمان کنیم؟

اگرچه به نظر می‌رسد دندان‌های انسان ساختار ثابتی دارند، اما در واقع در دهان حرکت می‌کنند. مثلاً دندان‌ها با گذشت زمان به درون شکافی که توسط دندان از دست رفته ایجاد می‌شود، حرکت می‌کنند. حرکت دندان‌ها قابل‌مشاهده نیست زیرا دندان‌ها برای مدت طولانی و به مقدار کم حرکت می‌کنند. با این وجود می‌توان با یک درمان صحیح دندان‌ها را به شرایط مطلوب رساند.

درمان ارتودنسی نامرئی یک روش درمانی است که به دندان‌ها امکان می‌دهد تا به شکل ظاهری دلخواه برسند. در این روش درمانی پلاک‌هایی که مخصوص دندان‌های بیمار تولید شده‌اند طوری طراحی شده‌اند که با گذشت زمان با حرکات بسیار کمی به نقطه هدف می‌رسند. در طول درمان، از الاینر با چندین قالب مختلف استفاده می‌شود و هر یک از این قالب‌ها باعث می‌شوند دندان‌ها در جهت مورد نظر حرکت کنند.

 

 

مزایای درمان ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی یک روش ارتودنسی جایگزین است که جنبه‌های منفی درمان ارتودنسی کلاسیک را کاهش می‌دهد. با داشتن ویژگی‌های فراوان، راحتی بیشتری نسبت به بریس فراهم می‌کند. مزایای روش ارتودنسی نامرئی که توسط پزشک توصیه می‌شود نسبت به بریس ها به شرح زیر است:

زیبایی:

از آنجا که صفحات ارتودنسی نامرئی از ماده‌ای شفاف ساخته شده‌اند، دیدن آن بیرون از دهان بسیار دشوار است؛ بنابراین، در صورت عدم توجه دیگران به درمان، بیمار احساس بهتری پیدا می‌کند.

سهولت:

استفاده از الاینر شفاف نسبت به بریس ها راحت‌تر است. هر زمان که بخواهید فرد می‌تواند الاینر را خارج کرده و دوباره قرار دهد و غذای مورد نظر خود را صرف کند. در حالی که بیمار در طی درمان بریس از برخی غذاها و نوشیدنی‌ها که ممکن است به بریس آسیب برساند دور باشد. در درمان ارتودنسی نامرئی پس از مصرف مواد غذایی مورد نظر می‌توان الاینر را برداشته و دوباره بچسباند.

سلامت:

در بیمارانی که دوره‌های درمانی طولانی در درمان ارتودنسی کلاسیک دارند، برخی از اختلالات دندان و لثه دیده می‌شود. در بعضی از قسمت‌های دندان، به دلیل عدم مراقبت کافی از دهان و دندان، تار تار یا پوسیدگی تشکیل می‌شود. در این درمان، از آنجا که الاینر ها برداشته می‌شوند و مراقبت‌های دهانی را می‌توان با سهولت بیشتری انجام داد، عوارض جانبی کمتری نسبت به درمان با بریس دارد.

 

درمان ارتودنسی نامرئی چگونه انجام می‌گیرد؟

قبل از شروع روند درمان ارتودنسی، اگر مشکلی در دندان بیماران وجود دارد، ابتدا آنها درمان می‌شوند. سپس اندازه گیری دقیق از دهان بیمار با استفاده از تصویر اشعه ایکس فک پایین، فک بالا و دندان‌ها انجام می‌شود. اندازه‌های گرفته شده به رایانه منتقل می‌شود و مدل 3 بعدی از دهان بیمار تهیه می‌شود. این مدل‌ها که راهنمای اطلاعاتی در مورد نتیجه درمان هستند، با بیمار به اشتراک گذاشته می‌شود و اطلاعات دقیق در مورد روند کار به بیمار توضیح داده می‌شود.

با توجه به‌اندازه گیری‌های انجام شده، مدل 3 بعدی برای تولید الاینر شفاف به آزمایشگاه فرستاده می‌شود. اولین جاسازی الاینر شفاف در کلینیک انجام می‌شود و جزئیات استفاده از الاینر شفاف برای بیمار توضیح داده می‌شود. از آنجا که مراحل قرار دادن و برداشتن الاینر بسیار ساده است، بیماران می‌توانند خودشان اقدامات بعدی را انجام دهند.

ابتدا دو الاینر شفاف به بیمار داده می‌شود. در حالی که الاینر باید هنگام خوابیدن نیز استفاده شود. الاینر هنگام خوردن و آشامیدن برداشته می‌شود و سپس دوباره چسبانده می‌شوند. هر دوهفته، الاینرهای شفاف با اندازه جدیدی به بیماران داده می‌شود و اطمینان حاصل می‌کنیم که دندان‌ها به حالت مطلوب برسند. وقتی دندان‌ها به مدل سه‌بعدی که در ابتدای درمان برنامه ریزی و در محیط دیجیتال ایجاد شده برسد، درمان را به پایان می‌رسانیم.

 

آیا ارتودنسی نامرئی قابل مشاهده است؟

درمان ارتودنسی نامرئی با توسعه فناوری‌های زیبایی دندانپزشکی در سال‌های اخیر پدید آمده است و در مدت زمان کوتاهی به یک روش درمانی بسیار کاربردی تبدیل شده است. این روش درمانی که در زمینه درمان‌های طراحی لبخند نیز استفاده می‌شود ، دارای مزایای قابل توجهی نسبت به ارتودنسی کلاسیک است.

مهم‌ترین مزیت ارتودنسی نامرئی، شفاف بودن صفحاتی که روی دندان قرار می‌گیرد و از خارج قابل‌مشاهده نیست. صفحات نامرئی با استفاده از موادی که هیچ آسیبی به‌سلامتی انسان نمی‌رساند. ظاهر نازک و شفافی دارند و از خارج قابل مشاهده نیست.

 

مراقبت بعد از درمان

نکاتی وجود دارد که باید در طی فرایند درمان ارتودنسی و پس از درمان مورد توجه قرار گیرند. در تمام این فرایندها، بیمار باید اهمیت لازم را به بهداشت دهان و دندان بدهد. زیرا تا زمانی که اهمیت لازم به روند درمان داده نشود، نمی‌تواند به موفقیت مطلوب رسید. بنابراین، مراقبت خوب از دهان، مسواک زدن منظم دندان‌ها در طول روز، استفاده از دهان‌شویه و نخ دندان در این فرایند بسیار مهم است. بعد از درمان ارتودنسی نامرئی، عدم مصرف غذاهای خیلی گرم و سرد، محافظت از دندان‌ها در برابر باکتری و مراجعه منظم به دندانپزشک نکاتی است که باید رعایت شود.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی و طراحی لبخند

طراحی لبخند مجموعه‌ای از روش‌های درمانی است که فرد برای داشتن لبخندی سالم و زیبا به کار می‌برد. در این روش‌های درمانی، برنامه‌های مورد نیاز برای دستیابی فرد به لبخندی زیبا تعیین می‌شود و به طور متوالی اعمال می‌شود. یکی از درمان‌های زیبایی لبخند که در طراحی لبخند اعمال می‌شود، درمان ارتودنسی است. برای اینکه افراد لبخند زیباتری داشته باشد، باید بی‌نظمی دندان‌های بیمار برطرف شود. درمان ارتودنسی نامرئی روش درمانی می‌باشد که اغلب در روش‌های طراحی لبخند اعمال می‌شود و نتایج رضایت بخشی دارد.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت راه‌حلی برای درمان بی دندانی

هزینه درمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

روش درمان، مدت‌زمان درمان و تعداد صفحاتی که باید در درمان استفاده شود، با توجه به ساختار دهان و انتظارات بیمار تعیین می‌شود؛ بنابراین، تعیین قیمت ثابت برای همه بیماران دشوار است. قیمت ارتودنسی نامرئی با توجه به تعداد پلاک و برنامه درمانی متفاوت است. هزینه‌ها با توجه به نتایج، برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل روشن می‌شوند.

کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به سلامت و زیبایی دهان و دندان می باشد.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

6 دیدگاه دربارهٔ «ارتودنسی نامرئی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت