پروتز پارسیل دندان برای پر کردن جای خالی دندان های از دست رفته طراحی شده اند. پروتز پارسیل متحرک  می‌باشد و در صورت تمایل برداشته می شوند، اگر تعداد دندان های از دست رفته کم باشند استفاده از پروتز پارسیل توصیه میشود و احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

پروتز پارسیل چیست ؟

پروتزهای پارسیل بالا و پایین برای تکمیل لبخند شما با پر کردن شکاف دندان های از دست رفته طراحی شده اند. دندان مصنوعی پارسیل ثابت نیست و در صورت تمایل می توان آنها را خارج کرد.

طراحی پروتز پارسیل

پزشکی مدرن نه تنها می تواند یک لبخند زیبا را به بیمار بازگرداند، بلکه عملکردهای از دست رفته حفره دهان را نیز بازگرداند. در برخی موارد، مجموعه پروتز پارسیل متحرک نیاز به ساخت ساختار کامل دارد، در موارد دیگر برای بازیابی توانایی جویدن طراحی می شود. اما همه آنها می توانند کیفیت زندگی بیمار را بهبود بخشند و زیبایی ساختار دندان را بازگردانند.

اگر می خواهید از پروتز پارسیل استفاده کنید ، چندین گزینه مختلف برای انتخاب وجود دارد :

پروتزهای پارسیل با قاب فلزی

پروتز پارسیل قاب فلزی دارای قلاب هایی هستند که به آنها این امکان را می دهد تا به دندانهای طبیعی شما متصل شوند. انتظار می رود که پروتزهای پارسیل اندکی تکان بخورند به این دلیل احساس راحتی کامل پروتز پارسیل زمان بر است.

پروتزهای پارسیل متحرک شفاف

برخی از پروتزهای پارسیل کاملاً از اکریلیک ساخته شده اند. همانند پروتزهای فلزی ، پروتزهای اکریلیک نیز با قلاب های سیم به دندان های طبیعی متصل می شوند. پروتزهای پارسیل اکریلیک معمولاً گزینه کم هزینه تری نسبت به پروتزهای قاب فلزی هستند. اگر قرار است در آینده تحت درمان پروتز اضافی مانند کاشت قرار بگیرید ، می توان از پروتزهای پارسیل  اکریلیک به عنوان پروتزهای موقت نیز استفاده کرد.

تمیز کردن پروتزهای پارسیل

مسواک زدن پروتزهای دندانی با استفاده از یک برس مخصوص موی نرم به شما امکان می دهد دندانهای مصنوعی خود را کاملا تمیز کرده و از باقی مانده مواد خلاص شوید. قبل از استفاده مجدد از دندان مصنوعی ، پروتز را کاملاً در زیر آب بشویید تا مواد اضافی تمیز شود. برای تمیز کردن پروتز می توانید از قرص های مخصوصی که در داروخانه ها به فروش می رسد ، با تجویز دندان پزشک استفاده کنید.

مزایای پروتزهای پارسیل

معایب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *