Logo

هزینه لبخند نا سالم چه قدر است؟

هزینه لبخند ناسالم

شاید فکر کرده‌اید که لبخند سالم چقدر می تواند هزینه بر باشد ، اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید هزینه لبخند نا سالم چه قدر است؟

وقتی به لبخند ناسالم فکر می کنید ، شاید به فکر دندان های کج و یا لکه دار، بوی بد دهان یا حتی از دست دادن دندان ها باشید. با این حال ، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند منجر به مشکلات جدی بهداشتی فراتر از مشکلات دهان شما شود. بدن انسان از سیستم های به هم پیوسته ای تشکیل شده است. دهان دروازه اصلی ورود بیماری به بدن انسان می باشد. این بدان معنا می باشد که دهان بیمار می تواند باعث مشکلات سلامتی در بدن شما شود. به همین ترتیب ، دهان می تواند به عنوان یک ابزار تشخیصی برای سایر مشکلات سلامتی که ارتباط چندانی با لبخند شما ندارند ، باشد.

چگونه سلامت دهان و دندان شما بر سلامت بدن تأثیر می گذارد؟

آیا می دانید دهان شما پر از باکتری است؟ نگران نباشید! در بیشتر موارد ، این باکتری ها برای محافظت از دندان های شما مفید می باشند! دهان سالم باید به اندازه کافی باکتری برای مقابله با میکروارگانیسم های ناقل بیماری که هنگام تنفس ، نوشیدن یا غذا خوردن می توانند وارد دهان شوند، داشته باشد.

متأسفانه برخی از باکتری ها در دهان شما وجود دارد که برای سلامت دهان ودندان مفید نیست. وقتی قند یا کربوهیدرات مصرف می کنید. به طور طبیعی پلاک در دندان ها تجمع پیدا می کند. اگر به طور مرتب مسواک یا نخ دندان نکشید، برخی از باکتری ها از پلاک روی دندان تغذیه می کنند. اسیدی تولید می کنند که می تواند به دندان شما آسیب برساند. با گذشت زمان باعث پوسیدگی دندان های شما می شود.

باکتری ها با ایجاد فساد در دهان و دندان باعث افزایش هزینه های لبخند نا سالم خواهند شد. باکتری هایی که مشکلات بهداشت دهان و دندان را ایجاد می کنند، می تواند بیماری هایی مانند التهاب لثه ، پوسیدگی دندان حتی از دست دادن دندان را ایجاد کند. ضعف دندان ها ، التهاب و خونریزی لثه می تواند فرصت را برای ورود باکتری های دیگر به جریان خون شما ایجاد کند. این امر باعث مشکلات سلامتی در نقاط دیگر بدن شما می شود.

شرایط بهداشتی مرتبط با سلامت دهان و دندان شما ، درهزینه لبخند نا سالم

از دیگر هزینه های لبخند نا سالم ، سلامت دهان و دندان می تواند باعث بسیاری از مشکلات مرتبط با سلامت عمومی شود.

بیماری های قلبی: تحقیقات نشان داده است که باکتری ها می توانند از راه دهان وارد بدن شما شوند و مستقیماً باعث مشکلات قلبی و عروقی شوند.

: باکتری ها می توانند در رگ های شما التهاب ایجاد کرده. منجر به فلج و سکته مغزی شوند.

بیماری ریوی: دهان به سیستم تنفسی شما متصل می باشد. ورود باکتری ها به ریه ها را آسان تر می کند. اختلالات سلامتی مانند ذات الریه و انسداد مزمن ریوی (COPD) را تشدید می کند.

آرتریت روماتوئید: برخی شواهد نشان می دهد که باکتری ها می توانند درد ناشی از بیماری آرتریت روماتوئید را افزایش دهند.

بهداشت دهان و دندان

سلامت عمومی چگونه بر سلامت دهان و دندان شما تأثیر می گذارد؟

ما تا به اینجای مقاله بررسی کردیم که چگونه سلامت دهان و دندان شما می تواند بر سلامت کلی شما تأثیرگذار باشد. اما آیا می دانید عکس این موضوع نیز صادق است؟ برخی از شرایط سلامتی می توانند حفظ لبخند سالم را برای شما دشوار کنند:

  • دیابت: مطالعات نشان داده است که افراد دیابتی بیشتر به بیماری لثه مبتلا می شوند و ممکن است از بیماری مانند پریودنتیت نیز رنج ببرند.
  • بارداری: افزایش ترشح هورمون در دوران بارداری می تواند مشکلات موجود در بهداشت دهان و دندان را تشدید کنند.

روی بهداشت دهان و دندان خود سرمایه گذاری کنید

برای کاهش هزینه لبخند نا سالم به بهداشت دهان و دندان توجه بیشتری نمایید. ارتباط بین سلامت دهان و دندان و سلامت کلی شما کاملا مشخص می باشد. بنابراین چگونه از سلامتی خود محافظت می کنید؟ خوشبختانه ، سه مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای محافظت از لبخند خود انجام دهید.

مسواک بزنید: حداقل دو بار در روز و به مدت دو دقیقه مسواک بزنید. با این کار بیشتر پلاک های جمع شده روی دندان های شما تمیز می شود.

از نخ دندان استفاده کنید:

متأسفانه ممکن است باکتری هایی روی دندان وجود داشته باشد که به سختی قابل دسترسی می باشد.  این باکتری ها باعث تشکیل پلاک روی دندان ها می شود. به مرور زمان پلاک به تارتار تبدیل می شود که تمیز کردن آن بسیار دشوارتر است. با استفاده از نخ دندان می توانید به این نقاط دشوار دسترسی پیدا کنید تا از شر باکتری های روی دندان خلاص شوید.

ویزیت دندانپزشک: فقط با یک جلسه جرم گیری دندانپزشکی می توان تارتار دندان را به طور کامل از بین برد. به همین دلیل باید هر 6 ماه باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا جرم گیری انجام شود. مراجعه منظم به دندانپزشک فرصتی عالی برای دندانپزشکان می باشد تا دندان های شما را از نظر سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان نیز بررسی کنند. به این ترتیب می توانید از مشکلاتی که ممکن است در آینده اتفاق بیافتد، جلوگیری کرده و با آنها مقابله کنید.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

6 دیدگاه دربارهٔ «هزینه لبخند نا سالم چه قدر است؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی