Logo

ارزان ترین قیمت کامپوزیت دندان: کامپوزیت واحدی ۲۰۰ چیست؟

کامپوزیت 99 هزار تومانی

قیمت کامپوزیت دندان در تهران از سوالت رایج میان مردم است. در شبکه های اجتماعی شاید با این موضوع روبرو شده باشید که از روش های مختلف کامپوزیت واحدی ۲۰۰ و کامپوزیت ارزان قیمت به عنوان راه حلی دائمی و جایگزین کامپوزیت دندان که در کلینیک دندانپزشکی قایل ارائه می باشد، در حال تبلیغ و ارائه به بیماران است. در این مقاله به این تبلیغات و سوالات شما در مورد کامپوزیت دندان ارزان می پردازیم.

کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا در تهران ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به سلامت و زیبایی دهان و دندان می باشد.

کامپوزیت واحدی ۲۰۰ چیست؟ درباره کامپزویت دندان ارزان

 کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی برای روش اصلاح طرح لبخند به دلیل معایبی که دارد و همچنین دوام و طول عمر کوتاه و آسیب رساندن به دندان‌ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. یکی از مهمترین جنبه های زیبایی چهره، زیبایی دندان هاست با نخستین برخورد با افراد آن را می‌بینند. از این رو افرادی که از این لبخند زیبا محروم هستند سعی می‌کنند به هر قیمتی به آن دست یابند. اما باید به این نکته توجه کنید که به غیر از زیبایی دندان ها، حفظ سلامت آنها نیز بسیار پر اهمیت است.

 یکی از درمان های زیبایی کامپوزیت دندان است. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید با کامپوزیت دندان تغییری در دندان های خود ایجاد نمایید باید در مورد معایب کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی و کیفیت موادی که برای ساخت آن استفاده می شود آگاهی داشته باشید و آگاهانه در این راستا قدم بردارید. در ادامه  مقاله ابتدا در مورد کامپوزیت توضیح مختصری خواهیم داشت و سپس در مورد معایب کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی صحبت خواهیم کرد.

کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی چه تفاوتی با کامپوزیت دندان با کیفیت دارد؟

کامپوزیت ونیر ترکیبی از ماده خمیر مانند است که به منظور ترمیم و زیبایی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. عیب دندان ها با این روش اصلاح می شود و لبخندی زیبا برای شما به ارمغان خواهد آورد. دندانپزشک شما این مواد خمیر مانند را روی پوسیدگی ها، ترک خوردگی ها، دندان های لب پریده، شکستگی ها قرار می دهد و آن را ترمیم می کند.

مراحل انجام کامپوزیت

  1. در ابتدا باید دندان ها به خوبی تمیز شوند و هرگونه جرم از روی آن ها خارج و تمیزشوند.
  2. در این مرحله باید دندان را کاملا خشک نمود تا اثری از رطوبت یا خون روی آن باقی نماند.
  3. در مرحله بعد مواد اسیدی مخصوصی روی سطح جلویی دندان مورد استفاده قرار می گیرد تا شرایط برای گذاشتن کامپوزیت روی دندان ها به خوبی فراهم شود.
  4. در این مرحله چسب مخصوص کامپوزیت دندان را روی سطح دندان مالیده شده و خمیر را با دقت روی چسب می گذارند. دندانپزشک باید در این مرحله مقدار خمیر کامپوزیت را طوری تنظیم نماید که به خوبی روی دندان ها را پوشش دهد و ضخامت آن خیلی زیاد نباشد تا ظاهری غیر طبیعی به دندان ها ندهد.
  5. در این مرحله دندانپزشک نوری با طول موج مشخص را روی کامپوزیت می تاباند.
  6. در مرحله آخر شکل دلخواه و مطلوب دندان ها با پولیشینگ به دست می آید.

معایب کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی

ویژگی هایی که در برند کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی به چشم نمی خورد. امروزه انواع مختلفی از برندها برای  کامپوزیت دندان در دسترس دندانپزشکان قرار دارد. قطعا دندانپزشکانی که کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی را ارائه می دهند از مواد مرغوب و با کیفیت استفاده نمی کنند. یک برند مرغوب از کامپوزیت دندان باید دارای ویژگی های منحصربفردی باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

انعطاف ناپذیری

انعطاف پذیری کامپوزیت ها مهمترین ویژگی است که دندانپزشکان در انتخاب برند کامپوزیت دندان آن را در نظر می گیرند. کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی فاقد این ویژگی بوده و دندانپزشکان نمی توانند به راحتی و مطابق با شکل دندان های بیمار آن را شکل دهند.

عدم مقاومت در برابر ساییدگی

کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی بی کیفیت هستند و در برخورد با سایر دندان ها به راحتی می شکنند و مقاومت و ماندگاری بالایی در برابر ساییدگی ندارد. در صورت استفاده از کامپوزیت دندان بی کیفیت بیمار متحمل هزینه های گزافی خواهد شد.

غیر قابلیت ترمیم

یکی دیگر از ویژگی های منحصربفرد برندهای مرغوب کامپوزیت این است که می توان آنها را ترمیم کرد. در صورتی که یکی از دندان ها ترک بردارد یا بشکند دیگر احتیاجی به تعویض نبوده و دندانپزشک می تواند آن را ترمیم کند. اما مسئله در مورد کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی فرق می کند و در صورت بروز شکستگی یا ترک خوردگی، دندانپزشک دیگرهرگز نمی تواند آن را ترمیم نماید و باید اقدام به تعویض کامپوزیت نماید.

عمر کمتری دارد

اگر جی کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی با مواد بی کیفیت در میان باشد با مسأله ای کاملا متفاوت مواجه هستیم. طول عمر و دوام  و ماندگاری کامپوزیت همواره یکی از مسائلی است که ذهن افرادی را که قصد انجام این کار را دارند درگیر می کند. کیفیت موادی که در ساخت کامپوزیت ونیر به کار می روند بسیار با اهمیت است. کامپوزیت ونیر با مواد بی کیفیت و ارزان قیمت نمی تواند طول عمر بالایی داشته باشد و با کوچکترین مسأله ای ماندگاری آن به خطر می افتد مانند جویدن غذاهای سخت.

کامپوزیت 199 هزارتومانی

سریعتر زرد می شود

یکی دیگر از معایب کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی و استفاده از مواد بی کیفیت تغییر رنگ سریع کامپوزیت ها است. ماتریس رزین کامپوزیت ارزان نسبت به کامپوزیت مرغوب، اختلال بیشتری دارد درنتیجه رنگدانه ها و باقی مانده های غذا بیشتر در آن گیر می کنند. البته رعایت نکات مربوط به سلامت دهان و دندان و نیز عدم مصرف زیاد نوشیدنی های حاوی رنگدانه ویا سیگار برای کامپوزیت دارای اهمیت  زیادی است اما اگر پای مواد ارزان و کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی در میان باشد؛ کامپوزیت خیلی زودتر از آنچه انتظار داریم دچار تغییر رنگ خواهد شد.

متاسفانه چون امکان سفید کردن کامپوزیت دندان با روشهایی مانند بلیچینگ وجود ندارد؛ درصورتیکه کامپوزیت تغییر رنگ بدهد باید آنها را از روی دندان برداشته و مجددا کامپوزیت ونیر یا لمینت دندان نصب کنید.

مهارت دندانپزشک

به جز کیفیت مواد کامپوزیت 199 هزار تومانی دندان که نقش مهمی در طول عمر آن دارد؛ مهارت های درمانی و ترمیمی نیز تأثیر بسیار زیادی در ماندگار آن ایفا می نمایند. احتمال دارد دندانپزشکی که این درمان زیبایی را انجام می دهد از تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد و نتواند کامپوزیت ونیر را مطابق با فرم دندان های شخص، رنگ، شکل، اندازه و بافت دندان انجام بدهد.

دندانپزشک باید دارای دانش و مهارت زیادی در مورد مواد و نحوه قرار دادن کامپوزیت روی دندان ها باشد در غیر اینصورت کامپوزیت خیلی سریع آسیب خواهد دید  و در برخی موارد حتی آسیب جدی به مینای دندان وارد می کند.

همچنین دندانپزشک باید قبل از انجام کامپوزیت دندان معاینه کاملی از دندان ها انجام دهد.

این نیز یکی از موارد مربوط به کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی و صرف هزینه کمتر برای این روش درمانی است. اگر قصد کامپوزیت دندان را دارید باید حتی در صورت پرداخت هزینه بیشتر، دندانپزشک معاینه کامل دندان ها را انجام دهد و سپس اقدام به جایگذاری کامپوزیت ونیر نماید زیرا اگر دندان خرابی وجود داشته باشد از طول عمر کامپوزیت ونیر کاسته شده و سایر دندان ها نیز در معرض آسیب قرار می گیرند.

ناسازگاری با دهان و دندان

کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی سازگاری خوبی با دندان های طبیعی یا بافت لثه نداشته و بیمار پس از کامپوزیت ونیر احساس می کند که یک جسم اضافی در دهان او وجود دارد. بالعکس برندهای مرغوب و با کیفیت کامپوزیت ها اینگونه نبوده و سازگاری بسیار خوبی با دهان و دندان فرد برقرار می کنند.

بوی بد دهان و دندان

استفاده از مواد بی کیفیت درکامپوزیت دندان 199 هزار تومانی باعث ایجاد بوی بدی در محیط دهان و دندان خواهد شد. اما اگر دندانپزشک از برند مرغوب کامپوزیت ونیر استفاده کند بیمار دیگر شاهد این بوی بد در محیط دهان و دندان خود نخواهد بود.

ظاهری غیر طبیعی

کامپوزیت ونیرها با برند مرغوب خیلی خوب روی دندان ها فرم می گیرند و سفت می شوند و این یکی از ویژگی های بسیار مهمی است که باید در نظر گرفت. در صورت استفاده از کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی و بی کیفیت نباید انتظار زیبایی طبیعی و ظاهری را داشته باشید و برعکس ظاهری غیرطبیعی برای شخص ایجاد خواهد شد.

استحکام پایین

از آنجایی که تکنولوژی های مختلفی برای انواع برندهای کامپوزیت ونیرها وجود دارد پس آنها دارای مقاومت یکسانی نیستند. کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی به دلیل کاربرد مواد بی کیفیت فاقد این ویژگی بوده و نمی توان طول عمر بالایی را از آنهات انتظارداشت. از این رو فرد پس از مدتی باید برای ترمیم یا تعویض کامپوزیت ونیر به دندانپزشک مراجعه کرده و مجددا هزینه بدهد.

درمان کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی و ارائه خدمات آن

یکی از موارد مهم برای انجام کامپوزیت ونیر انتخاب کلینیکی است که به آن مراجعه می کنید. پس بهتر است قبل از مراجعه از چگونگی ارائه خدمات آن آگاه شوید. اکثر کلینیک های کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی، از روش های نوین دندانپزشکی زیبایی بهره نگرفته و از تکنولوژی های جدید بهره نمی برند. در نتیجه مراجعه به کلینیک کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی کار درستی نمی باشد زیرا از آنجایی که خدمات آنها فاقد کیفیت مناسب و مطلوب است پس پس از انجام کار رضایت کافی را به دست نخواهید آورد.

مواردی که ممکن است در کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی در نظر گرفته نشوند

عواملی وجود دارند که احتمال دارد برای کمتر هزینه نمودن کامپوزیت ونیر در نظر نگیریم و به دنبال آن شاهد عدم موفقیت کامپوزیت شویم:

در نظر گرفتن عادات فردی بیمار:

یک دندانپزشک متخصص باید عادات فردی بیمار را با دقت در نظرداشته باشد. زیرا این عادات به طور قطع استحکام کامپوزیت را تحت تأثیر قرارمی دهد و از طول عمر کامپوزیت می کاهند.

تعداد دندان هایی که باید کامپوزیت شوند:

این مورد نیز به مهارت و تخصص و دانش  دندانپزشک مربوط است. در کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی احتمال دارد  دندانپزشک به خوبی این مسأله را در نظر نگیرد و با ناهماهنگی دندان ها و شکل آنها مواجه شویم و نه تنها طرح لبخند اصلاح نمی شود بلکه ظاهری نامطلوب در چهره به وجود خواهد آمد.

تجربه دندانپزشک در انجام کامپوزیت

در صورتی که دندانپزشک تجربه کافی در مورد انجام کامپوزیت نداشته باشد آسیب های جبران ناپذیری از نظر سلامتی و زیبایی به فرد وارد خواهد آمد. به دنبال عدم تجربه کافی دندانپزشک و استفاده از کامپوزیت دندان ، مقاومت و ماندگاری کامپوزیت ونیر نیز کم خواهد شد.

کامپوزیت دندان  برای روش اصلاح طرح لبخند به دلیل ماندگاری و طول عمر کمتر و آسیب رساندن به دندان ها به هیچ وجه توصیه نمی شود. باید در نظر داشته باشید که به جز زیبایی، سلامت دهان و دندان نیز بسیار حائز اهمیت بوده و در صورت استفاده از کامپوزیت دندان 199 هزار تومانی به جز اینکه متحمل هزینه های گزافی در آینده خواهید شد، سلامتی و زیبایی شما نیز به خطر می افتد.

عوامل متعددی با کامپوزیت دندان در ارتباط هستند که باید به تمامی آنها توجه داشته باشید. مواردی نظیر کیفیت مواد مورد استفاده، مهارت، تخصص و تجربه دندانپزشک، نوع برندی که در کامپوزیت دندان  استفاده می شود، نوع معاینه ای که دندانپزشک قبل از قرار دادن کامپوزیت ونیر انجام می دهد، نوع کلینیکی که برای کامپوزیت دندان به آن جا مراجعه می کنید و … .

پس اگر تصمیم به انجام کامپوزیت دارید تمامی جوانب ذکر شده در بالا را با دقت در نظر بگیرید تا بتوانید به لبخند زیبایی که همیشه خواهان آن بوده اید توأم با حفظ سلامتی دندان خود دست یابید.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

6 دیدگاه دربارهٔ «ارزان ترین قیمت کامپوزیت دندان: کامپوزیت واحدی ۲۰۰ چیست؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی