5 عادت که منجر به آسیب دندان ها می شود

اسیب دندان ها

همه ما می دانیم که کنار گذاشتن عادت هایی که به سلامتی ما آسیب می رساند، چقدر سخت است ، اما انجام این کار غیرممکن نیست. گاهی اوقات دانستن اینکه چه اشتباهی انجام می دهید می تواند به توقف رفتار فعلی شما کمک کند. هرچه زودتر عادت هایی که باعث آسیب رسیدن به دندان ها می شود را متوقف کنید ، از ایمنی و سلامت بیشتری برخوردار خواهید شد. در غیر این صورت ، مشکلات جدی در دندان ها برای شما ایجاد خواهد شد.

1. استفاده از دندان به عنوان ابزار

ما از دندان های خود بعنوان ابزاری استفاده می کنیم که اغلب برای پاره کردن نوار چسب و باز کردن درب بطری می باشد. لطفاً وقتی می خواهید چیزی را باز کنید یا پاره کنید از دندان خود استفاده نکنید! انجام دادن این کار روشی سریع برای شکستن یا ترک انداختن روی دندان ها می باشد.

2. جویدن اشیا سخت

چه یک تکه یخ باشد یا یک مداد ، عادت جویدن اجسام سخت به طور مرتب باعث فشار بر روی دندان های شما می شود و به مرور زمان باعث شکل گیری آسیب دیدگی روی دندان های شما می شود. اگرچه مینای دندان سخت ترین ماده در بدن شما می باشد، اما زمانی که مینای دندان ترک خورده باشد ، می تواند باعث آسیب دیدن دندان ها شود. پس از آسیب دیدن مینای دندان، بافت نرم داخل دندان های شما ممکن است تحریک شده یا دچار عفونت شود.

جوییدن غذاهای سخت

3. در صورت امکان مواد قندی مصرف نکنید

این یک واقعیت اثبات شده می باشد که قند باعث پوسیدگی دندان می شود. مراقبت مناسب از دهان و دندان نکته کلیدی در کاهش خطر مصرف قند امی باشد. نوشابه ، آب میوه ها و نوشیدنی های ورزشی حاوی قند و اسید هایی می باشند که به دندان های شما آسیب می رسانند. آب نبات های چسبناک و تنقلات برای دندان های شما بسیار مضر می باشد. به یاد داشته باشید ، باکتری های موجود در دهان شما با قند رشد می کنند و تکثیر می شوند. جلوگیری از مصرف قند به طور کامل غیرممکن است ، اما سعی کنید نوشیدنی ها و غذاهای شیرین را با گزینه های بدون قند یا رژیمی جایگزین کنید. آب ابزار مناسبی برای تمیز کردن دندان ها می باشد، به خصوص در مواردی که نمی توانید دندان ها را مسواک بزنید. بعد از مصرف شکر می توانید دندان های خود را با آب بشویید.

4. مسواک زدن نامناسب دندان ها

برای جلوگیری از بیماری لثه و پوسیدگی دندان ، باید مطمئن شوید که دندان های خود را به درستی مسواک زده اید. مسواک زدن بیش از حد دندان ها می تواند منجر به تحریک لثه و آسیب به دندان ها شود. برس مسواک شما باید از نرمی متوسطی برخوردار باشد. اگر از برس سفت می کنید ، آن را در اسرع وقت تعویض کنید. صبح و قبل از خواب به آرامی دندان ها و لثه های خود را با یک مسواک ​​ماساژ دهید. همچنین استفاده از نخ دندان یکبار در روز بسیار ضروری می باشد زیرا نخ دندان به جاهایی می رسد که برس مسواک به آنها دسترسی ندارد.

وقتی غذا می خورید دهان شما اسیدی می شود. وظیفه بزاق شما این است که این اسید را بافر و خنثی کند. حداقل 30 دقیقه زمان برای باز سازی مینای دندان طبیعی نیاز می باشد. اگر نیاز به از بین بردن بوی بد دهان یا تمیز کردن دهان دارید ، از آب ، نخ دندان ، مسواک یا قرص نعناع بدون قند استفاده کنید.

مسواک زدن درست

5. استعمال دخانیات

سیگار کشیدن مشکلات عمده ای در دندان بیماران ایجاد می کند. استعمال دخانیات یا جویدن تنباکو باعث بوی بد دهان ، لکه روی دندان ها ، حساسیت دندان و بیماری لثه می شود. استعمال دخانیات همچنین می تواند باعث افزایش پلاک و تجمع باکتری شود که باعث التهاب غدد بزاقی می شود و با گذشت زمان خطر ابتلا به سرطان دهان را افزایش می دهد.

نتیجه گیری عاداتی که منجر به آسیب دندان ها می شود

در نظر بگیرید که چگونه سلامت دهان و دندان شما بر سلامت کلی شما تأثیر می گذارد. مراقبت مناسب از دندان های شما منجر به لبخندی زیبا می شود ، اما مهمتر از آن باعث محافظت از سلامتی شما می شود. با کنار گذاشتن این 5 عادت زندگی خود را تغییر دهید

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

6 دیدگاه دربارهٔ «5 عادت که منجر به آسیب دندان ها می شود»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی