هشدار!
تمامی خطوط ثابت کلینیک مینوسا قطع می باشد، تا اطلاع ثانوی با شماره های 09125170722 و 091960006537 تماس بگیرید.

انجام زیبایی و ایمپلنت از 1,500,000 تومان

11 ویژگی دندانپزشک خوب

همکاری با بهترین متخصصان پزشکی به معنای کار با افرادی است که نگرانی های شما را درک می کنند و سابقه شما را به عنوان یک بیمار می دانند. دندانپزشک خوب همیشه مراقبتی را که شما و خانواده تان شایسته آن هستید به شما ارائه می دهد.

دندانپزشکی که در سال‌های اخیریکی از محبوب‌ترین گروه‌های شغلی است، به طرز عجیبی توسط بسیاری از جوانان در مورد اینکه دندانپزشک باید چگونه باشد، مورد تحقیق قرار گرفته است.

دندانپزشک خوب مشکلات مربوط به قسمت های فرد از دهان تا فک را شناسایی و درمان می کند. اساساً حرفه خود را با هدف حفظ سلامت دهان و دندان هر فرد فارغ از جنسیت و سن انجام می دهد. اگر در حال حاضر قصد دارید دندانپزشک خوب شویدیا یک دندانپزشک خوب پیدا کنید، پس در جای مناسبی برای پاسخ به این سوال هستید که بدانید ویژگی های یک دندانپزشک خوب چیست.

دندانپزشک خوب

سلامت دندان عامل مهمی است که هم بر سلامت روانی و هم سلامت جسمی افراد تأثیر می گذارد. مثلاً فردی که دچار اختلالات دندانی است ممکن است به این دلیل از نظر روانی تحت تأثیر قرار گیرد، اما نباید فراموش کرد که درمان بیماری های دندان اگر به دنداپزشک خوب مراجعه کنید حتما وجود دارد.

تحقیقات زیادی در مورد دندانپزشکی در حال انجام است که امروزه به یک گروه حرفه‌ای بسیار محبوب تبدیل شده است. دندانپزشک خوب فردی است که با سلامت دهان، دندان و فک بیماران سروکار دارد. وظیفه بررسی، تشخیص و درمان مشکلاتی مانند بیماری های لثه، اختلالات دندان و فک را بر عهده دارد.

اگر بپرسید یک دندانپزشک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد، اول از همه، وظیفه اصلی دندانپزشکان این است که با دقیق ترین روش درمانی به مشکلات دهان و دندان بیماران پی ببرند. در طول فرآیند درمان، بیماران باید با برقراری ارتباط خوب با آنها صبور و فهمیده باشند. علاوه بر این، او باید به شکایات بیماران با دقت گوش دهد و رفتار راه حل محور از خود نشان دهد.

به ویژه، بیماران همچنان به دندانپزشکان مراجعه می کنند که راه حل هایی برای مشکلات دندانی خود پیدا می کنند و آنها را بهبود می بخشند. بیمارانی که دارای هر گونه مشکل بهداشتی دندان هستند، می خواهند از طریق ارتباط با بستگان خود از مشاوره دندانپزشکی بهره مند شوند.

این یک وضعیت بسیار مثبت برای یک دندانپزشک است، زیرا این واقعیت که بیماران در صورت داشتن مشکل سلامت دندان، شما را ترجیح می دهند، نشان می دهد که شما از نظر حرفه دارای ویژگی های خوبی هستید.

 

چند نکته مهم درانتخاب یک دندانپزشک خوب

پیدا کردن بهترین دندانپزشک کمی دشوار است، اما پیدا کردن یک دندانپزشک خوب می تواند کار ساده تری باشد. بیماران معمولاً از رفتن به دندانپزشک متنفرند، چه به دلیل صداها، مته ها، هزینه، بو، اضطراب، خاطرات بد، ویا خدمات ضعیف. یک دندانپزشک خوب می تواند به شما کمک کند بر برخی از این ترس‌ها غلبه کنید.

با وجود تعداد زیادی دندانپزشک برای انتخاب، چگونه متوجه می شوید که دندانپزشک خوب را انتخاب کرده اید؟

برای شروع، یک دندانپزشک خوب بیشتر بر روی کارهایی که باید انجام دهند به جای کارهایی که نباید در هنگام کار با بیمار انجام دهند، متمرکز است.

۱-. با دقت گوش می دهد

یک دندانپزشک خوب می خواهد به بیماران کمک کند، اما بهترین دندانپزشکان مهارت های گوش دادن خود را به همان اندازه که تکنیک فیزیکی خود را تقویت می کنند، بهبود می بخشند. یک دندانپزشک خوب برای گوش دادن به نگرانی‌های بیماران وقت می‌گذارد و هرگز عجله نمی‌کند تا درمانی را انجام دهد که ممکن است کسی بعدا احساس ناراحتی کند.

۲-به بیمار آموزش می دهد

 چون به دانشکده دندانپزشکی نرفته اید و در این حوزه آموزش ندیده اید، طبیعتاً به دندانپزشک خود متکی هستید تا در مورد بهداشت دهان و دندان، مسائل پزشکی، عادات خوب و گزینه های درمانی که از آنها آگاهی ندارید به شما آموزش دهد. دندانپزشکی برای شما مناسب است که از وقتی که برای شما می گذارد خوشحال است و سوالات شما را به دقت پاسخ می دهد و با شما همکاری می کند تا اعتماد به نفس شما را افزایش ده و کاری ارائه دهد که باعث شود شما به راحتی لبخند بزنید.

 

۳- مهارت دستی خوب:

مهارت دستی خوب چیزی است که از ویژگی های بارز یک دندانپزشک خوب است. دهان فضای نسبتاً کوچکی برای کار دندانپزشک است. رویه ها ممکن است به هماهنگی خوب و یک دست ثابت نیاز داشته باشند. داشتن مهارت های حرکتی خوب و توانایی دستکاری دقیق ابزارها در یک فضای کوچک می تواند کار را آسان تر کند. علاوه بر این، دندانپزشکان نیز باید استقامت خوبی داشته باشند. برخی از روش ها ممکن است شامل ایستادن طولانی مدت بالای سر بیمار باشد.

۴- به زمان و بودجه بیمار احترام می گذارد

 یک دندانپزشک خوب بیمار را مدت زیادی در اتاق انتظار منتظر نمی گذارد یا برای درمان گزینه های  گران قیمتی را پیشنهاد نمی دهد اینها هر دو پرچم قرمز برای یک دنداپزشک خوب هستند. یک دنداپزشک خوب به زمان یا بودجه مشتریان خود احترام می گذارد. دندانپزشک خوب به اندازه شما وقت شناس هستند و هنگام پیشنهاد درمان، بودجه شما را در نظر می گیرد.

۵- پیشنهاد های درمان های اضافه نمی کنند

 شما دنبال یک دندانپزشک خوب هستید نه یک فروشنده. دندانپزشکان خوب سعی نمی‌کنند محصولات و درمان‌هایی را که اصلاً به آن‌ها نیاز ندارید و قبل از معاینه درخواست نکرده‌اید، به شما بفروشند.

۶- مهارت های بین فردی قوی

دندانپزشک باید مردمی باشد. درصد زیادی از مردم از رفتن به دندانپزشکی لذت نمی برند. یک دندانپزشک خوب با شخصیت است و کسی است که می تواند مردم را راحت کند. بیشتر روز کاری دندانپزشک صرف مراقبت از بیماران می شود. علاوه بر این، دندانپزشکان باید از نزدیک با کارکنان مطب خود از جمله دستیاران کار کنند، بنابراین آنها باید از تعامل زیادی با دیگران لذت ببرند.

دنانپزشک خوب

 

۷- مهارت های ارتباطی عالی:

مهارت های ارتباطی قوی یکی از مهم ترین مهارت هایی است که یک دندانپزشک خوب می تواند داشته باشد. دندانپزشکان در مورد تشخیص، درمان و مراقبت های پیشگیرانه به بیماران آموزش می دهند. توانایی توضیح اطلاعات فنی به روشی آسان و قابل درک بخشی از کار است

۸- خواهان یک رابطه طولانی مدت است

دندانپزشک خوب برای تبدیل شما به یک بیمار طولانی مدت سرمایه گذاری می کند، به این معنی که وقتی زمان ملاقات فرا می رسد، برنامه ریزی منظم برای غربالگری یا عکسبرداری با اشعه ایکس انجام می دهد و باعث می شود که شما و خانواده تان در آن مکان احساس راحتی و ارزشمندی کنید. به بیان ساده تر دنداپزشک شما در تلاش است شما احساس راحتی در محیط کلینیک داشته باشید و با این کار شما به یک مشتری دائمی و سرمایه گذاری تبدیل می شوید.

۹- پیگیری

 برخی از روش های دندانپزشکی ممکن است طولانی و سخت باشند و برای چند ساعت پس از آن احساس ناهنجاری داشته باشید. یک دندانپزشک خوب پس از یک عمل طولانی یا دشوار شما را پیگیری می کند، فقط برای اطمینان از اینکه احساس خوبی دارید و هیچ عارضه ای مانع بهبودی شما نمی شود.

 

 

۱۰-  برای شما به عنوان یک بیمار ارزش قائل است

 شما دوست ندارید مانند یک مورد در لیست کارهای دندانپزشک باشید. بهترین دندانپزشکان راهی دارند که به بیماران خود بفهمانند که شخصاً به آنها اهمیت می دهند. آنها به زندگی، نگرانی ها و خانواده بیماران خود علاقه مند هستند و مشتاق هستند که بخشی از تیم مراقبت عمومی خود شوند.

۱۱-شفقت و صداقت:

 یک دندانپزشک خوب صادق و دلسوز نیزاست. مشکلات دندانی می تواند بسیاری از بخش های زندگی افراد را تحت تاثیر قرار دهد و دندانپزشکان باید نسبت به مشکلات ناشی از سلامت ضعیف دندان حساس باشند. داشتن نگرش دلسوزانه به بیماران کمک می کند احساس راحتی کنند و راحت تر در جستجوی کمک باشند. علاوه بر این، دندانپزشکان نیز باید صادق باشند. بدون صداقت، تقریباً غیرممکن است که بیماران به قضاوت شما اعتماد کنند و مراقبت خود را در دستان شما قرار دهند.

دندانپزشکان می توانند هم در بیمارستان ها و هم در کلینیک های خصوصی کار کنند. اگر می خواهید به یک دندانپزشک خوب در تهران دسترسی داشته باشید، می توانید با دندانپزشکان زیادی تماس بگیرید که حتی با یک تحقیق کوچک در اینترنت به این مهم دست پیدا کنید. همانطور که مشخص است پیدا کردن یک دندانپزشک خوب گاهی کار دشواری است زیرا اگرچه یک دندانپزشک در رشته خود موفق است اما ارتباطی که با بیمار برقرار می کند به اندازه موفقیت دندانپزشک مهم است.

با توسعه فناوری، مردم ممکن است پزشکانی را که قبلاً به آنها مراجعه کرده‌اند را در اینترنت توصیه کنند یا رد کنند و نارضایتی خود را برای عموم اعلام کنند. اگر در مورد مشاوره دندانپزشکی تحقیق می کنید، می توانید با صحبت با افراد مشاوره دریافت کنید و سپس می توانید یک وقت ویزیت بگیرید و پی ببرید که چگونه دندانپزشک شما یک روند درمانی برای مشکلات شما ایجاد می کند.

اگر در حین تحقیق در مورد کلینیک های دندانپزشکی تهران به این فکر می کنید که چگونه از بین کلینیک ها یکی را انتخاب کنید، نمی توان از این نکته چشم پوشی کرد که چند ترفند برای یافتن یک دندانپزشک خوب وجود دارد. بازدید از کلینیک هایی که قصد دارید ابتدا به آن ها بروید، قطعاً به رفع تردیدهای ذهن شما کمک می کند.

همچنین خواهید دید که آیا دندانپزشک و کارکنان بهداشتی اطراف او در کار خود متخصص هستند ویا علاقه‌مند به کار خود هستند  یا خیر، از سوی دیگر، آیا کلینیکی که به آن مراجعه کرده اید،محیط بهداشتی کافی برای شما دارد یا خیر. علاوه بر این، بسیار مهم است که دندانپزشکی که به آن مراجعه می‌کنید، قرار ملاقات‌های منظم برای چک‌آپ برای شما بگذارد، زیرا پزشک باید این موضوع را پیگیری کند تا مشکلات سلامتی که تجربه می‌کنید عود نکنند.

هر بیمار می خواهد دندانپزشک خوب برای خود پیدا کند و این یک خواسته‌‌ی طبیعی است. برای این منظور، مقاله خود را با شما به اشتراک گذاشته ایم تا به سؤال شما در مورد ویژگی های یک دندانپزشک و نکاتی در مورد چگونگی پیدا کردن یک دندانپزشک خوب پاسخ دهیم. در این فرآیند، ما به شما گفته ایم که چگونه یک پزشک یا کلینیک پیدا کنید.

پس از آن تنها کاری که باید انجام دهید این است که دندانپزشکی را بیابید که شرایط لازم را برای درمان مشکلات دندانی و دهانی شما در استان محل زندگی خود داشته باشد.

دندانپزشک خوب نه تنها با دندان ها، بلکه با انواع چیزهایی در بدن که می تواند بر سلامت دهان و دندان تأثیر بگذارد سر و کار دارد. مشکلات دهان می تواند خطر بیماری قلبی، زوال عقل، سقط جنین یا دیابت را افزایش دهد.

بنابراین، دندانپزشک خوب در نظر می گیرد که چگونه سلامت سایر قسمت های بدن بر سلامت دهان و چرخه زندگی تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، توصیه به درمان دندان پوسیده در صورت امکان به جای کشیدن آن فقط برای حل مشکل بسیار مهم است.

حالا بیایید نگاهی به کارهایی که می توانید قبل از انتخاب دندانپزشک انجام دهید بیاندازیم.

از دندانپزشک سابق خود بپرسید که آیا دندانپزشک خوبی را در محل جدید شما می شناسند.

اطلاعاتی در مورد آموزش حرفه ای دندانپزشکی که مد نظر دارید و انجمن های حرفه ای که در آن عضویت دارند، دریافت کنید.

خودسازی؛ دندانپزشکی که مهارت های خود را از طریق آموزش های مستمر، کنگره ها و سمینارها توسعه می دهد یا به صورت عملی روی خود سرمایه گذاری می کند، در نوآوری ها و کاربردها شایستگی بیشتری دارد.

انجمن دندانپزشکی ایران لیستی از دندانپزشکان نزدیک به منطقه شما را در اختیار شما قرار می دهد. در واقع اگر به دلیل مشکل موجود به دنبال دندانپزشک هستید، می توانید لیستی از دندانپزشکان متخصص در مشکل خود را نیز دریافت کنید.

 

از خانواده، دوستان یا همکاران مشاوره بخواهید.

از بستگان خود که درمان هایی مانند بریج، تاج چینی، درمان های کانال ریشه به غیر از جرمگیری را انجام داده اند، راهنمایی بگیرید. در اینجا هرگز نمی توانید کاملاً مطمئن باشید، اما احتمال اینکه در مورد دندانپزشکی که بیش از یک نفر یا دوست شما از آن راضی است اشتباه کنید، کمتر است.

همچنین می توانید انتظارات، سبک زندگی و حساسیت های فردی که از او مشاوره می گیرید را در نظر بگیرید و بر این اساس تصمیم آگاهانه تری بگیرید. البته در این مرحله فراموش نکنید که پزشک توصیه شده توسط بستگان شما ممکن است با معیارهایی که انتخاب کرده اند مناسب باشد.

می دانیم که جستجوهای زیادی برای “بهترین دندانپزشک” وجود دارد، اما باید بدانید که چنین نتیجه ای واقعی نیست. ما همکاران زیادی داریم که کار خود را به خوبی انجام می دهند، حتی خیلی خوب، اما مطمئن هستم که هیچیک از آنها خود را به عنوان “بهترین دندانپزشک” توصیف نمی کنند. اطمینان حاصل کنید که دندانپزشکان زیادی هستند که عاشق کار خود هستند و آن را در چارچوب قوانین اخلاقی انجام می دهند. حتی ممکن است نتوانید برخی از آنها را در گوگل پیدا کنید.

نظرات همتایان خود را در اینترنت بخوانید، اما به یاد داشته باشید که هر نظری منصفانه نیست. روی نظراتی که به فرآیندهای درمانی اشاره می کنند تمرکز کنید. به بررسی هایی که به همه جنبه های عمل نمی پردازد مشکوک باشید و به جزئیات رویه ها بپردازید.

با تعیین وقت ملاقات برای اولین معاینه با دندانپزشک ملاقات کنید. به این ترتیب می توانیدیک ارزیابی سالم داشته باشید. ملاقات حضوری و تأثیری که شما متقابل خواهید داشت می تواند نتایج مثبت تری نسبت به بسیاری از مراجعات داشته باشد.

مرحله بعدی: بازدید از کلینیک

پس از اولین ویزیت، این سوالات را از خود بپرسید و اگر پاسخ ها را دوست ندارید، به جستجوی دندانپزشک خود ادامه دهید.

دندانپزشک خوب

آیا دندانپزشک همه چیز را به وضوح برای من توضیح داد؟ آیا او رویه‌هایی را که دنبال می‌کرد توجیه کرد؟

اگر در مورد این مسائل سوالی دارید، پیشنهاد می کنم ابتدا با دندانپزشک خود صحبت کنید.

60تا 70 درصد از روش های دندانپزشکی معمولاً قیمت بالایی دارند. اگر دندانپزشک شما برخی از مراحل را در طول عمل نادیده نگیرد، احتمال تخفیف بسیار کم است. توصیه من این است که وقتی دندانپزشکی را که به آن اعتماد دارید پیدا کردید، برای درمانی که تا آخر عمر در بدن خود دارید مذاکره نکنید.

به یاد داشته باشید که شما یک محصول استاندارد نمی خرید یا لوله کشی خود را تعمیر نمی کنید. دندانپزشک شما نیز باید کار خود را با عشق و لذت انجام دهد. اگر قیمت آنها در محدوده ای نیست که می توانید بپردازید، می توانید از او مشاوره دیگری، روش درمانی جایگزین بخواهید یا می توانید جستجوی خود را برای دندانپزشک کمی بیشتر کنید.

وقتی به یک دندانپزشک باکیفیت قیمت معمولی می‌پردازید، سودی که در طول سال‌ها برای شما به ارمغان می‌آورد بسیار بیشتر از هزینه کمتری است که برای یک خدمات دندان‌پزشکی بی‌کیفیت بپردازید. به یاد داشته باشید که برای سلامتی خود سرمایه گذاری می کنید.

 

در مورد زمان موفقیت پیش بینی شده سوال کنید.

درمان‌های یک رشته پزشکی مانند دندانپزشکی که موفقیت آن به عوامل زیادی بستگی دارد، ممکن است عمر موفقیت‌آمیز مشخصی نداشته باشند، اما میانگین‌هایی دارند. همچنین می توانید از دندانپزشک خود در مورد روش های مختلف مشاوره دریافت کنید. به عنوان مثال، کشیدن یک دندان بسیار مشکل ساز به جای نگه داشتن اجباری آن در دهان و سپس پر کردن آن شکاف ممکن است در دراز مدت روش منطقی تر و موفق تری باشد. بنابراین مهم تر است که به توصیه های پزشک خود توجه کنید.

هنگامی که با مشکلی روبرو می شوید، بپرسید که دندانپزشک شما چه نوع سیاست راه حلی دارد. صحبت در مورد این موارد در ابتدا تضمین می کند که اعتماد شما به دندانپزشک برای دندان شما که به دلیل برخی مشکلات سیستمیک با آن مشکل دارید، بیهوده از بین نمی رود، حتی اگر دندانپزشک شما درمان مناسبی را در آینده انجام داده باشد یا می تواند شما را قادر می سازد از همان ابتدا یک روش درمانی جایگزین را انتخاب کنید.

حال شما به راحتی می توانید به این سوال پاسخ دهید: که چگونه دندانپزشک خود را انتخاب می کنید؟ آیا هنگام تصمیم گیری از روش هایی استفاده کرده اید که متاسفانه جواب نداده است؟ یا چیزی هست که بخواهید به آنچه در بالا اشاره شد اضافه کنید؟

 

 

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت