Logo

لیفت لثه( کانتورینگ لثه -gingivectomy)

کانتورینگ لثه

لثه‌های هر کسی متفاوت است. برخی بالا، برخی پایین، برخی در میان هستند. برخی حتی ممکن است ناهموار باشند. اگر نسبت به خط لثه خود احساس نگرانی می کنید، راه هایی برای تغییر آن وجود دارد. کانتورینگ لثه که به نام‌های لیفت لثه یا gingivoplasty نیز شناخته می‌شود، یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند به تغییر شکل خط لثه شما کمک کند.

کانتورینگ لثه به عنوان یک روش دندانپزشکی زیبایی برای اصلاح خط ناهموار لثه یا لبخند لثه ای و همچنین یک روش پزشکی برای بیماری پریودنتال ناشی از ناهماهنگی لثه مانند پوسیدگی ضد پوسیدگی، از دست دادن دندان و عفونت های لثه استفاده می شود. فرآیند کانتورینگ لثه شامل بریدن یا برداشتن بافت لثه اضافی اطراف دندان شما است. اگر دچار تحلیل لثه هستید، این روش شامل ترمیم بافت لثه است.

یک لبخند لثه ای

لبخند لثه ای،لبخند لثه ای است که بیشتر از آنچه شما ترجیح می دهید، خط لثه شما را نشان می دهد. وقتی لبخند می زنید، مقدار طبیعی بافت نرم که دیده می شود معمولاً حدود دو تا سه میلی متر است، اگر از چهار میلی متر بیشتر شود، این عدم تعادل تصور نامطلوبی از دندان های کوتاه و سفت ایجاد می کند. چندین گزینه برای اصلاح لبخند لثه ای وجود دارد، از جمله جراحی لثه، جراحی ارتوگناتیک،افزایش طول تاج، ، تغییر موقعیت لب و بوتاکس. لیفت لثه (کانتورینگ لثه) توسط دندانپزشکی با لیزر بسیار رایج شده است و یک روش معمول برای لبخند لثه ای است. این روش در صورتی موثر است که خطوط لثه‌ای کج داشته باشید که باعث می‌شود لبخند شما نامرتب یا ناهموار به نظر برسد.

روش اصلاح لبخند لثه ای

قبل از عمل، دندانپزشک ما از یک قلم مخصوص برای علامت زدن لثه‌های شما استفاده می‌کند و تعیین می‌کند که چه مقدار بافت برداشته یا اضافه می‌شود و به شما نشان می‌دهد که قبل از شروع عمل چه کاری انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل شود که از نتایج راضی هستید. لثه ها با یک بی حس کننده موضعی بی حس می شوند و سپس از یک اسکالپل جراحی سنتی یا لیزر بافت نرم یا الکتروکوتر برای برداشتن بافت اضافی لثه استفاده می شود. گاهی اوقات، استخوان جلوی ریشه دندان نیز باید در حین کانتورینگ لثه برداشته شود تا بهترین نتایج درازمدت به دست آید. انتصاب کانتورینگ لثه برای برداشتن مقدار کمی از بافت لثه می تواند 15 تا 30 دقیقه طول بکشد، اما برای موارد خاص مانند روش های افزایش طول تاج که شامل استخوان و لثه است، ممکن است تا یک یا دو ساعت طول بکشد.

مراقبت پست برای کانتورینگ لثه

در ابتدا لثه ها و دهان شما احتمالاً حساس یا حساس می شوند، شما می خواهید حدود 2 تا 3 روز بعد از عمل غذاهای نرم بخورید. دهانشویه آنتی بیوتیکی برای کاهش خطر عفونت تجویز می شود. پس از انجام کانتورینگ لثه به احتمال زیاد نیازی به داروهای مسکن ندارید و در صورت نیاز فقط از داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک استفاده کنید. درد شما روز به روز کاهش می یابد و می توانید به عادت های غذایی منظم و بهداشت دهان و دندان خود بازگردید. ممکن است مجبور شوید برخی از فعالیت ها را برای یک یا دو روز بر اساس احساس خود و هرگونه حساسیتی که ممکن است داشته باشید محدود کنید. شما معمولاً چند روز یا یک هفته پس از عمل یک قرار ملاقات خواهید داشت.

زمان نقاهت می تواند از یک هفته تا ده روز برای کانتورینگ ساده لثه و تا شش هفته در صورت برداشتن ساختار استخوان برای افزایش طول تاج باشد. هر چه بیشتر بتوانید استراحت کنید، روند بهبودی شما سریعتر خواهد بود. در روزهای اول از فعالیت های بدنی خودداری کنید. همچنین باید هر شش ماه یکبار برای تمیز کردن دندان ها و معاینه دندانپزشکی به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

تا چند هفته پس از کانتورینگ لثه، مهم است که هنگام مسواک زدن و نخ دندان کشیدن تا حد امکان ملایم باشید تا از خونریزی جلوگیری کنید. استفاده از دهانشویه بدون الکل نیز توصیه می شود. یک محلول ساده آب نمک (نمک) شستشو بعد از غذا یک راه ایده آل برای از بین بردن ذرات و باقیمانده مواد غذایی است. شما باید از غذاهای تند و ترد و هر غذای دارای دانه های ریز که می تواند زیر آدامس نفوذ کرده و باعث تحریک شود اجتناب کنید.

اگر از دندان ها و لثه های خود مراقبت کنید، نتیجه لیفت لثه می تواند برای چندین دهه باقی بماند. این شامل مسواک زدن دو بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید، نخ دندان کشیدن روزانه و شستشوی منظم با دهانشویه است. همچنین باید هر شش ماه یکبار برای تمیز کردن دندان ها و معاینه دندانپزشکی به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

لیفت لثه

هزینه کانتورینگ لثه

هزینه کانتورینگ لثه برای هر فردی متفاوت است، بسته به شدت آسیب یا مقدار بافتی که باید برداشته شود. لیزر دندان در مقابل اسکالپل جراحی نیز بر نتیجه تأثیر می گذارد. هزینه درمان یک دندان به طور قابل توجهی کمتر از ایجاد تغییرات در کل خط لثه است. اگر روش‌های اضافی مانند روکش‌ها، باندینگ‌های آرایشی یا روکش‌ها را برای کانتور کردن لثه خود بگنجانید، آن‌وقت این موارد به هزینه کل اضافه می‌کنند. بیمه دندانپزشکی معمولاً کانتور کردن لثه برای اهداف زیبایی را پوشش نمی دهد. با ما تماس بگیرید، ما قادر خواهیم بود یک برنامه درمانی دقیق ارائه دهیم تا به شما ایده بهتری از هزینه تخمینی خود ارائه دهیم تا به خوبی آماده شوید.

لیزر برای کانتورینگ لثه

بهبود سریع و درد کمتر از مزایای رایج دندانپزشکی با لیزر است و بیماران به ندرت نیاز به بخیه یا بسته بندی پریودنتال دارند. لیزر بافت را به سرعت سوزان می دهد تا خونریزی را به حداقل برساند و زمان بهبودی شما را در مقایسه با جراحی سنتی تسریع کند

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی