پل های دندانپزشکی

پل های دندانپزشکی

پل های دندانپزشکی نوعی پروتز ثابت دندان می باشد که روی دندان های سالم کناری قرار می گیرد تا فضای خالی دندان از دست رفته را باز سازی کند. برای استفاده از پل های دندانپزشکی در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا ، درمان دندان های مجاور ناحیه دندان از دست رفته ضروری می باشد. به همین دلیل دندان های مجاور باید از نظر آناتومیک و پریودنتال در سلامت کامل باشند.

شکل سه بعدی پل های دندانپزشکی

این پروتزهای دندان با استفاده از تاج دندان روی دندان ثابت می شوند. پل های دندانپزشکی توسط دندان سالم مجاور پشتیبانی می شود ، در حالی که پونتیک متصل شده فضای بی دندان را پر می کند. بریج دندان می تواند از مواد مختلف مانند فلز سرامیک ، زیرکونیا یا به طور کامل از سرامیک ساخته شود.

 

پل های دندانپزشکی چیست؟

پل های دندانپزشکی از چندین تاج دندان متصل به هم تشکیل شده است که روی دندان های شما قرار می گیرد. این روش درمانی یکی از گزینه های درمانی مناسب برای بازیابی دندان های از دست رفته می باشد.

پل دندان شامل دو قسمت اصلی می شود:

  1. ستون ها: ستون ها دندان های تراش خورده ای می باشند که وظیفه آن حمایت از پروتز ثابت و همچنین بارهایی را که بر روی آن وارد می شود ، تعدیل می کند.
  2. پونتیک : پونتیک فضای دندان از دست رفته را پر می کند.

استفاده از پل های دندانپزشکی

بریج های دندانپزشکی یک راه حل درمانی بسیار آسان برای از دست دادن دندان ها می باشد و به شما این امکان را می دهد که لبخندی زیبای داشته باشید. شما را از ترس یا شرمندگی نشان دادن دندان های از دست رفته رهایی می بخشد.

مرحله اول بریج دندان

مزیت اصلی بریج دندان چیست؟

مزیت اصلی بریج دندان قیمت مناسب این روش درمانی می باشد. هزینه پل دندان معمولاً کمتر از درمان ایمپلنت دندان می باشد.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت دندان راه‌حلی برای درمان بی دندانی

پل های دندانپزشکی چه معایبی دارد؟

پل های دندانپزشکی مانع از بین رفتن استخوان آلوئولار نمی شوند و طول عمر کوتاه تری نسبت به ایمپلنت های دندانی دارند. اما بدون شک عیب بزرگ آن این است که دندانهای سالم باید برای انجام روش درمانی تراش داده شوند که طول عمر این دندان ها را بطور قابل توجهی کوتاه می کند.

مشکل دیگر دشواری در تمیز کردن پل دندان است. اگر می خواهید بریج را سالم نگه دارید و سالها دوام بیاورند ، باید از دهانشویه استفاده کنید.

بریج دندان چگونه ساخته می شود؟

اگر بخواهیم از زیبایی و سازگاری مناسب پل دندان اطمینان حاصل کنیم ، ساخت پل های دندانپزشکی در کلینیک دندانپزشکی مینوسا معمولاً بیش از یک جلسه طول می کشد.

اولین قدم آماده سازی و تراش دندان های طبیعی می باشد تا تاج دندان روی آن قرار گیرد. این امر معمولاً نیاز به برداشتن قسمتی از مینای دندان و تغییر شکل دندان دارد. پس از انجام این مرحله ، قالب ساخته شده به آزمایشگاه ارسال می شود ، و با رنگی که  انتخاب کرده ایم ، با دندان شما سازگار می شود.

پل های دندانپزشکی

در حالی که پل دندان در آزمایشگاه در حال تولید است ، شما یک پل موقت برای محافظت از دندان ها و حفظ زیبایی دندان ها می پوشید. پس از اتمام کار ، دندانپزشک شما در کلینیک شبانه روزی مینوسا مطمئن می شود که پل های دندانپزشکی به درستی ثابت شده است و به شما امکان می دهد بطور طبیعی لبخند بزنید.

 

با چه روش هایی از بریج محافظت کنیم.

مهمترین نکته این است که دندان های خود را به خوبی مسواک بزنید ، روکش ها را بکار ببرید ، از دهانشویه استفاده کنید. علاوه بر این به طور منظم هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک برای جرمگیری و بررسی های دوره ای مراجعه کنید. تجمع بقایای مواد غذایی زیر پل دندان ، می تواند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری پریودنتال شود.

به دلیل این که تمیز کردن زیر پل های دندانپزشکی مشکل تر است ، در کلینیک مینوسا توصیه می کنیم که علاوه بر مسواک ، از دهانشویه نیز استفاده کنید. دهاشویه اجازه می دهد محلول از زیر پل عبور کرده و بقیه مواد غذایی و پلاک باکتریایی را که ممکن است در آنجا محبوس شده تمیز کند.

اگر می خواهید هنگام لبخند زدن احساس خوبی داشته باشید ، با کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا تماس بگیرید و ما اطلاعات بیشتری در مورد بریج های دندان و بهترین راه حل برای شما خواهیم داد. ما در کلینیک های تخصصی خود در مرکز شهر تهران آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستیم.

(منبع)

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت