هشدار!
تمامی خطوط ثابت کلینیک مینوسا قطع می باشد، تا اطلاع ثانوی با شماره های 09125170722 و 091960006537 تماس بگیرید.

پروتز کامل دندان

 

پروتز کامل دندان

 

پروتز کامل دندان ها که به کام  دندان نیز معروف می باشند ، پروتزهایی هستند که در صورت از دست دادن تمام دندان ها در دهان استفاده می شوند. دنچر که در قسمت پایین و بالای دهان قرار می گیرد و این روش به طور متوسط ​​در 5 جلسه انجام می شوند.

با پیشرفت علم پزشکی در بیماری های دهان و دندان ، تقریباً مشکلی وجود ندارد که نتوانیم بر آن غلبه کرد. پروتزهای کامل دندان یکی از گزینه هایی است که برای بیمارانی که دندان های خود را کاملا از دست داده اند استفاده می شود.

پروتزهای دندانی از سرامیک یا اکریلیک روی پایه اکریلیک ساخته می شوند. پروتزهای کامل تمام دندان ها را پوشش می دهد ، پروتزهای پارسیل جایگزین برخی از دندان ها می شود. از پروتزهای کامل می توان در شرایطی استفاده کرد که تمام دندان های خود را از دست داده باشید.

آیا استفاده از دست کامل دندان آسان است؟

استفاده از پروتز کامل دندان متحرک سخت تر از پروتزهای ثابت هستند. پروتز کامل دندان که باید به طور مداوم برداشته و قرار داده شود ، به راحتی در فک پایین و بالا قرار می گیرد ، اما از نظر احساس راحتی از سایر پروتزها ناراحت کننده تر می باشد.

روند سازگاری با پروتز چه مدت طول می کشد؟

پروتزهایی که در کام و فک نصب می شوند ، ممکن است هنگام قرار گیری در قسمت های خاصی از دهان باعث زخم شوند ، اما با گذشت چند هفته بیمار با پروتز سازگار خواهد شد.

چگونه دنچر را تمیز کنیم؟

پروتز کامل دندان نیز همانند انواع دیگر دندان های مصنوعی نیاز به مراقبت و تمیز کردن دارند. از خمیر دندان برای تمیز کردن پروتز کامل دندان استفاده نمی شود. برخی از پروتز ها قرص شستشوی مخصوص به خود را دارند.

آیا می توانم با دندانهای مصنوعی کامل آسان تر غذا بخورم؟

نحوه قرار گیری پروتزهای کامل که با اندازه گیری فک بیماران ساخته می شود به استخوان های فک پایین و بالا بستگی دارد. در مواردی که دنچر به درستی اندازه گیری و ساخته شده ، آسیاب کردن مواد غذایی پس از فرآیند سازگاری آسان تر می شود.

آیا پروتزها هنگام غذا خوردن حرکت می کنند؟

پروتزهایی که با اندازه گیری استخوان های فک فرد ساخته می شوند ، به طور کلی در طول تغذیه از دهان خارج نمی شوند. با این حال ، در مواردی که استخوان نا مناسب باشد ، پایداری پروتز کامل کاهش می یابد. در چنین مواردی ، دندانپزشکان استفاده از چسب مخصوص را توصیه می کنند یا با قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک باعث افزایش ثبات دندان مصنوعی می شوند.

ظاهر دندان مصنوعی

دندانهای قدامی پروتزهای کامل از سرامیک ساخته می شود. بنابراین ، از نظر زیبایی هیچ تأثیر منفی ایجاد نمی کنند.

مراقبت از دندان مصنوعی چگونه باید انجام شود؟

باید حساسیتی را که نسبت به دندانهای خود نشان می دهید نسبت به این دندان ها نیز نشان دهید. برداشتن پروتزها قبل از خواب باعث می شود بیمار راحت تر نفس بکشد و عمر دندان های مصنوعی افزایش می یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت