هشدار!
تمامی خطوط ثابت کلینیک مینوسا قطع می باشد، تا اطلاع ثانوی با شماره های 09125170722 و 091960006537 تماس بگیرید.

انجام زیبایی و ایمپلنت از 1,500,000 تومان

ونیر دندان

ونیر دندان زیبایی دندان شما را بهبود می بخشند. استفاده از ونیر روشی ایده آل برای سفیدتر کردن دندان ها، ترمیم دندان های ترک خورده و پرکردن شکاف بین دندان ها است. ما از کامپوزیت دندان یا لمینت به منظور اصلاح رنگ و شکل دندان های شما استفاده می کنیم. در کلینیک دندانپزشکی مینوسا ونیر دندان را به عنوان نوعی روکش روی دندان های شما قرار می دهیم.

ونیر کامپوزیت

 

نسبت به شکل و ظاهر دندان های خود ناراضی هستید؟

 

نارضایتی از لبخند شما می تواند تأثیر عمیقی بر تمام جنبه های زندگی شما داشته باشد. اگر لبخند خود را پنهان می کنید یا از دیدن دندان های خود احساس نارضایتی می کنید، ونیر دندان با کیفیت و بادوام را در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا در تهران انتخاب کنید. به دلیل این که ما از بهترین ونیر کامپوزیت دندان استفاده می کنیم، می توانید ونیر را تنها در یک روز در کلینیک های دندانپزشکی مینوسا در میرداماد قرار دهید.

 

مزایای انجام کامپوزیت ونیر در کلینیک دندانپزشکی مینوسا

 • ونیر کامپوزیت شما در یک روز قرار داده می شود
 • از مواد با بهترین کیفیت ساخته می شود تا دوام و طول عمر بیشتری داشته باشند.
 • در صورت نیاز ونیر دندان با بی حسی موضعی استفاده می شود
 • شکل و رنگ دندان با مشاوره دندانپزشکی انتخاب می شود تا بیمار رضایت کامل از نتیجه داشته باشد.

 

ونیر دندان چیست؟

 

ونیر دندان روکش های کامپوزیتی هستند که روی یک یا چند دندان قرار می گیرد. این مواد همرنگ دندان می باشد که به ما اجازه می دهد تا شکل یا رنگ دندان را اصلاح کنیم. از ونیر دندان بیشتر برای ترمیم دندان های شکسته یا ترک خورده، اصلاح فاصله بین دندان ها، ترمیم انحنای دندان و پوشش دندان های کج استفاده می کنیم. ما دو نوع روکش روی دندان ها قرار می دهیم: ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی.

مزایا و معایب ونیر دندان

مزایای کامپوزیت ونیر:

 1. ونیر دندان یک روش درمانی نسبتاً ارزان قیمت است
 2. کامپوزیت ونیر می تواند در یک روز روی دندان ها قرار گیرد
 3. ترمیم کامپوزیت آسان است

معایب کامپوزیت ونیر:

 1. به راحتی لکه می شوند
 2. دوام چندانی در برابر سایش ندارد
 3. گاهی اوقات ظاهر کدری پیدا می کنند

مزایا و معایب روکش های لمینت

مزایای روکش های سرامیکی:

ظاهری طبیعی دارند

 1. طول عمر بیشتری دارند
 2. کمتر لکه می شوند
 3. رنگ بسیار طبیعی دارد

بیشتر بخوانید: انواع لمینت دندان

معایب روکش های لمینت:

 1. آنها گران قیمت تر از ونیر دندان هستند
 2. چندین جلسه دندانپزشکی برای قرار گرفتن مورد نیاز است
 3. باید با حساسیت از این روکش ها محافظت شود

هزینه ونیر دندان

هزینه قرار دادن ونیر به عوامل مختلفی وابسته است. قیمت درمان بستگی به موارد زیر دارد:

کیفیت مواد مورد استفاده

تعداد دندان هایی که ونیر کامپوزیت می شوند

کلینیک دندانپزشکی که روش درمانی در آن اجرا می شود

قیمت ونیر دندان

قیمت کامپوزیت ونیر از هر واحد ۱،۱۰۰،۰۰۰ شروع می شود که با توجه به کشور سازنده مواد مورد استفاده و متخصص دندانپزشکی که این کار را انجام می دهد می تواند افزایش یابد.

لازم به ذکر است که قیمت ذکر شده فقط برای یک واحد و حداقل قیمت می باشد. قیمت ونیر کامپوزیت اعلام شده فقط برای روز 12  آبان ماه 1400 معتبر است ، برای اطلاع از بروزرسانی قیمت ونیر دندان و خدمات دندانپزشکی دیگر می توانید از طریق واتس آپ و یا شماره های تماس با کلینیک دندانپزشکی مینوسا ارتباط برقرار کنید.

 

با مشاهده ویدئو زیر می توانید از خدمات ویژه کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا در ارتباط با قیمت درمان های دندانپزشکی اطلاع پیدا کنید. این فرصت ویژه و تخفیف در قیمت خدمات دندانپزشکی را از دست ندهید.

روش قرار دادن ونیر کامپوزیت

 

ونیر کامپوزیت بلافاصله در حین مشاوره روی دندان قرار می گیرد. در این روش فقط به یک جلسه مشاوره نیاز دارید.

مرحله اول: انتخاب رنگ

 

در اولین قرار ملاقات، دندانپزشک دهان و دندان شما را معاینه می کند و خواسته های شما نیز بررسی می شود. با استفاده از این اطلاعات یک برنامه درمانی تهیه می شود. شما همچنین با مشورت دندانپزشک خود تصمیم می گیرید که کدام رنگ بیشتر برای دندان های شما مناسب است. سپس برای قرار دادن ونیر دندان های شما قرار ملاقات می گذاریم.

انتخاب رنگ کامپوزیت دندان

مرحله دوم: زبر کردن دندان

 

در مرحله دوم، متخصص دندان های شما را برای چسباندن کامپوزیت آماده می کند. مزیت دیگر کامپوزیت ونیر محافظت از شکل دندان است.

مرحله 3: چسباندن ونیر دندان

 

برای اینکه روکش به درستی روی دندان قرار گیرد، یک لایه چسب اعمال می کنیم. به محض اینکه لایه چسب سفت شد، لایه به لایه ونیر کامپوزیت اعمال می شود. به دلیل این که ونیر کامپوزیت به صورت لایه‌ای قرار می گیرد، می‌توانیم آن را مطابق با دندان‌های شما شکل دهیم.

 

مرحله 4: شکل دادن به دندان

 

دندانپزشک کامپوزیت را لایه به لایه اعمال می کند و آن را به شکل مورد نظر در می آورد. دندانپزشک پس از شکل دادن به ونیر دندان ، سطح دندان صیقل داده می شود. پس از درمان می توانید بلافاصله هر چیزی که می خواهید بخورید و بنوشید، اما مراقب نوشیدنی های گرم باشید تا بی حسی به طور کامل از بین برود.

 

مراحل قرارگیری روکش لمینت

 

روکش لمینت دندان در لابراتوار های دندانپزشکی ساخته می شوند، بنابراین ما نمی توانیم این نوع روکش را بلافاصله روی دندان ها قرار دهیم. به همین دلیل ، چندین ویزیت دندانپزشکی مورد نیاز است.

 

مرحله 1: برنامه ریزی درمانی

 

در اولین مرحله دندانپزشک دهان و دندان شما را معاینه می کند و خواسته های شما را بررسی می کند. ما از این اطلاعات برای تهیه یک برنامه درمانی دقیق استفاده می کنیم. شما در مورد رنگ مناسب با استفاده از راهنمای رنگ تصمیم می گیرید.

 

مرحله 2: آماده سازی دندان

 

در این مرحله دندانپزشک دندان هایی را که روی آنها لمینت قرار می گیرد آماده می کند. روکش لمینت نیم میلی متر ضخامت دارد و دندان ها به روش غیر تهاجمی سایش داده می شود. پس از آماده سازی دندان ها ، روکش های موقتی نصب می شود تا دندان های ساییده شده در معرض آسیب دیدگی قرار نگیرند.

 

مرحله 3: قرار دادن روکش

 

قبل از قرار دادن روکش لمینت، روکش موقت را برمی داریم. سپس دندان شما را زبر می کنیم. در مرحله بعد یک لایه چسب به دندان شما زده می شود. روکش را بلافاصله روی آن می چسبانیم و اجازه می دهیم لایه چسب خودش را بگیرد. شما می توانید بلافاصله پس از درمان هر چیزی که می خواهید بخورید. در این روش درمانی می توانید بلافاصله از دندان های جدید خود لذت ببرید.

 

سوالات متداول در مورد ونیر دندان

 

طول عمر ونیر دندان چقدر است؟

 

متأسفانه ونیر کامپوزیت طول عمر محدودی دازد. ونیرهای کامپوزیت بعد از حدود پنج سال باید تعویض شوند. لمینت سرامیکی حدود 25 سال ماندگاری دارد. البته طول عمر بستگی به بهداشت دهان و دندان شما ، کیفیت مواد مورد استفاده و کاری که با آن انجام می دهید دارد. اگر دندان قروچه کنید یا ناخن هایتان را می‌جوید، کالمپزیت دندان زودتر تعویض می شود.

 

ونیر دندان در ابتدا چه حسی دارد؟

 

ونیر دندان حسی مانند دندان طبیعی خود شما ایجاد می کند، اما برای عادت کردن به آن نیاز به زمان دارید. اگر از روکش‌ لمینت برای بلندتر کردن دندان‌هایتان استفاده کرده‌ایم، صحبت کردن در ابتدا حس عجیبی خواهد داشت.

 

آیا ونیر کامپوزیت نیاز به نگهداری خاصی دارد؟

 

ونیر کامپوزیت همانند دندان های طبیعی نیاز به نگهداری دارد. ونیر کامپوزیت خود را مانند بقیه دندان هایتان تمیز نگه دارید. ما به شما توصیه می کنیم با یک مسواک نرم مسواک بزنید. دندان های خود را هر روز با مسواک بین دندانی یا نخ دندان تمیز کنید و هر شش ماه یک بار برای معاینه دوره ای به دندانپزشک مراجعه کنید.

در صورت استفاده از ونیر دندان می توانم چیزی بخورم؟

 

در صورت استفاده از ونیر دندان ، می توانید هر چیزی که می خواهید بخورید. به یاد داشته باشید که گاز گرفتن مواردی مانند ناخن یا مداد می تواند به ونیر کامپوزیت آسیب برساند. همچنین از پاره کردن نوار چسب با دندان خودداری کنید.

 

ونیر کامپوزیت چه زمانی انجام می شود؟

 

این درمان بیشتر در مواردی که دندان ها لکه دار، تغییر رنگ یافته ، ترک خورده و یا کج باشند، انجام می شود. همچنین زمانی که فاصله های زیادی بین دندان ها وجود دارد و برای ترمیم دندان نامنظم استفاده می شود.

 

چرا برای ونیر دندان کلینیک دندانپزشکی مینوسا بهترین انتخاب است؟

 

 1. ما از مواد با کیفیت و تکنیک های پیشرفته ونیر کامپوزیت را انجام می دهیم.
 2. دندانپزشکان ما در زمینه دندانپزشکی زیبایی و کامپوزیت ونیر تخصص دارند.
 3. ونیر دندان در آزمایشگاه دندانپزشکی مینوسا با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها تولید می شود.
 4. همیشه امکان تعیین قرار ملاقات وجود دارد
 5. ما در تمام طول سال آماده ارائه خدمات هستیم و می توانیم در طول سال مراقبت های بعدی را ارائه دهیم.

 

چه مدت طول می کشد تا ونیر دندان انجام شود؟

 

ونیر دندان معمولاً یک جلسه طول می کشد. طول جلسه درمانی بستگی به این دارد که بیمار چه تعداد ونیر را برای قرار دادن انتخاب می کند.

 

ونیرهای کامپوزیت از چه موادی ساخته شده اند؟

 

ونیرهای کامپوزیت ما از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند. ما از کامپوزیت 3M Espe filtek supreme XTE استفاده می کنیم. این یک محصول بسیار باکیفیت است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و ویژگی های منحصربه فردی دارد. از بین تمام مواد کامپوزیتی، این کامپوزیت طبیعی ترین ظاهر و کمترین تغییر رنگ را دارد.

 

آیا هزینه های ونیر دندان توسط بیمه پوشش داده می شود؟

 

هزینه روکش و ونیر دندان توسط بیمه دولتی و حتی اکثر بیمه های خصوصی پوشش داده نمی شود. عمدتاً با استفاده از بیمه دندانپزشکی خصوصی که خدمات دندانپزشکی را پوشش می دهد، درمان ونیر کامپوزیت تا حدی پوشش داده می شود. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که شما نسبت به این موضوع آگاه باشید. آیا می خواهید بدانید که آیا تحت پوشش بیمه هستید؟ یا اینکه بیمه دندانپزشکی دارید؟ می توانید با شرکت بیمه درمانی خود تماس بگیرید یا به صفحه بیمه دندانپزشکی ما مراجعه کنید.

 

آیا در حال حاضر بیمه دندانپزشکی دارید و می خواهید از آن استفاده کنید؟ شما می توانید برای مشاوره بیمه به کلینیک دندانپزشکی مینوسا مراجعه کنید.

روند درمان کامپوزیت

 

برای این درمان ابتدا برای بیمار جرمگیری انجام می شود تا دندان تمیز شود و هیچگونه باکتری نداشته باشد. سپس نوع رنگ کامپوزیت همراه با بیمار انتخاب می شود. متناسب با فرم دندان ها و درخواست بیمار کامپوزیت برای بیمار به سلیقه و تجربه پزشک انجام می شود.

 

ونیر دندان در تهران

 

در کلینیک دندانپزشکی مینوسا ما یک تیم متخصص از دندانپزشکان باتجربه و آماده خدمات رسانی به شما داریم که ونیر دندان در تهران را با بهترین کیفیت و قیمت ارائه می دهند. هر دندانپزشک در رشته خود متخصص است. آنها قبل از آغاز روند درمان به شما توضیح می دهند که چه اقداماتی انجام خواهد شد. شما به عنوان یک بیمار نقطه تمرکز پزشکان کلینیک هستید.

 

قرار ملاقات

 

اگر مایل به مراجعه به کلینیک دندانپزشکی مینوسا برای قرار دادن ونیر دندان هستید، با کلینیک ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که خدمات دندانپزشکی مورد نظر شما را ارائه دهیم.

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت