هشدار!
تمامی خطوط ثابت کلینیک مینوسا قطع می باشد، تا اطلاع ثانوی با شماره های 09125170722 و 091960006537 تماس بگیرید.

انجام زیبایی و ایمپلنت از 1,500,000 تومان

قبل از کاشت ایمپلنت دندان باید به چه مواردی توجه شود؟

دندان ها تقریباً برای سلامتی هر موجود زنده ای حیاتی می باشند. دندان ها ، مرحله اول سیستم گوارشی می باشند و به همین دلیل اهمیت بسیار زیادی دارند. تغییر شکل ، خراب شدن یا عدم عملکرد مناسب دندان ها یکی از اساسی ترین عواملی می باشد که می تواند از عملکرد صحیح دستگاه گوارش جلوگیری کند. اگرچه روش های درمانی مختلفی برای درمان مشکلات بهداشت دهان و دندان وجود دارد که امروزه در دندانپزشکی استفاده می شود. اما در میان این روش های درمانی ، کاشت ایمپلنت دندان با ویژگی های منحصر به فرد خود جایگاه ویژه ای در میان برنامه های دندانپزشکی نسل جدید دارد.

درمان دندانپزشکی کاشت ایمپلنت، نیاز به دقت و سازگاری بسیار بالایی دارد ، باید به برخی از نکات اساسی قبل از مراحل درمان توجه کافی شود. با در نظر گرفتن این شرایط ، انتخاب هایی که باید در محدوده درمان انجام شود، حائز اهمیت می باشد . در ادامه این مقاله مواردی که باید قبل از شروع درمان ایمپلنت دندان مورد بررسی قرار گیرد، بررسی شده است.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت راه‌حلی برای درمان بی دندانی

پایه ایمپلنت دندان

  1. برنامه ریزی فرآیند درمان

اساسی ترین موردی که قبل از شروع فرآیند درمان کاشت ایمپلنت باید مورد توجه قرار گیرد ، برنامه ریزی روند درمان می باشد. برنامه ریزی صحیح فرآیند درمان ، شامل چندین مرحله مختلف می باشد. برنامه ریزی دقیق برای بازگشت سریع به زندگی روزمره و عدم قطع روند درمان در صورت بروز اختلال احتمالی ، بسیار تعیین کننده می باشد. برنامه ریزی باید با در نظر گرفتن تمام مراحل کاشت ایمپلنت در نتیجه تجزیه و تحلیل منسجم پزشک و بیمار انجام شود.

 

  1. ساختار استخوان فک

به طور کلی ، در تمام برنامه های کاربردی برای قرار دادن دندان های جدید در دهان ، سازگاری عامل اصلی می باشد که در موفقیت برنامه تاثیر گذار می باشد. در میان مزایای گسترده ای که روش های مختلف دندانپزشکی ارائه می دهند ، پیوند استخوان برای مشکل سازگاری ایمپلنت با استخوان فک ارائه می شود. ساختار استخوان فک در درمان ایمپلنت دندان بسیار تعیین کننده می باشد ، اگر تراکم استخوان فک مناسب باشد ، روند درمان در مدت زمان بسیار کمتری به پایان می رسد.

 

  1. دستگاه گوارش

قبل از شروع روند درمان ، باید بررسی کرد که دندان ها تا چه اندازه برای دستگاه گوارش بیمار اهمیت دارند. درمان ایمپلنت ، امکان استفاده مجدد از دندان ها را فراهم می کند ، ولی در روند درمان امکان بی دندانی کامل برای برخی از بیماران وجود دارد.

 

  1. بهداشت دهان و دندان بیمار

قبل از شروع روند درمان ، بهداشت دهان و دندان به اندازه ساختار استخوان فک اهمیت دارد تا از مشکلات احتمالی سازگاری جلوگیری کند. بنابراین قبل از شروع روند درمان ، از بهداشت دهان و دندان باید به موثرترین روش ممکن محافظت شود و از عادت های مضر که ممکن است بر سلامت عمومی دهان و دندان تأثیر منفی بگذارد ، خودداری شود.

 

  1. اولویت مواد و درمان ایمپلنت انتخاب شده

به ویژه با پیشرفت های اخیر درمان ایمپلنت دندان ، به یک روش درمانی مناسب تبدیل شده است. این پیشرفت همچنین باعث شده است که مواد تولید شده در محدوده کاشت دندان حاوی تنوع کیفی بسیار زیادی باشند. بنابراین ، قبل از شروع روند درمان ، باید اطمینان حاصل شود که از ایمپلنت ساخته شده از تیتانیوم خالص استفاده خواهد شد.

 

  1. مراجعه به پزشک با تجربه در کاشت ایمپلنت

همانند تمامی زمینه های بهداشتی ، انتخاب پزشک با تجربه در زمینه درمان ایمپلنت دندان بسیار تعیین کننده است. پزشکان متخصص کلینیک  دندانپزشکی مینوسا ، در درمان ایمپلنت از روش های درمانی منحصر به فرد ، روش های درمانی متناسب با بیمار ، مواد با کیفیت بالا و کادر متخصص خدمات ارائه می دهد.

کلینیک شبانه ورزی دندانپزشکی مینوسا در تهران ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به سلامت و زیباییث دهان و دندان می‌باشد.

(منبع)

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت