Logo

لمینت یا کامپوزیت؟

دندانپزشکی کلینیک شبانه روزی بهترین کلینیک شبانه روزی لمینت کامپوزیت ونیرکامپوزیت دندانپزشکی کلینیک شبانه روزی مینوسا

یکی از دغدغه‌های افرادی که قصد انجام دادن فرایندهای دندانپزشکی زیبایی را دارند این است که کامپوزیت را انتخاب کنند یا لمینت؟

کامپوزیت دندان و لمینت روش‌های زیبایی دندانپزشکی پیشرفته هستند که با استفاده از آنها می‌توان دندان‌های سفید و شکیلی داشت.

در هر یک از این درمان‌ها یک لایه نازک به دندان‌ها می‌چسبد و رنگ، اندازه و شکل دندان را تغییر می‌دهد. برای درک بهتر این که لمینت و کامپوزیت چیست، بهتر است با هر یک از این روکش‌ها به‌صورت مجزا و کامل‌تری آشنا شویم.

به طور قطعی نمی‌توان گفت که کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت. چرا که این موضوع بستگی بسیار زیادی به خواسته‌های شما از فرایند دندانپزشکی زیبایی و طرح درمان اولیه دندانپزشک دارد.

ولی به طور کلی، بهتر است بدانید که اگر شما به دنبال اصلاح جزئی به هم ریختگی دندان و زیبایی یک تا دو دندان باشید، کامپوزیت دندان از جهاتی بهتر است. ولی اگر به دنبال درمان‌های گسترده زیبایی، روش‌های هالیوودی و ماندگاری بالاتری هستید، به طور قطع لمینت در اولویت قرار می‌گیرد.

لمینت چیست؟

لمینت دندان که به آن روکش پرسلن هم گفته می‌شود، نوعی ونیر دندانی است که به‌صورت یک لایه نازک چینی روی دندان‌ها قرار می‌گیرد. آنها به جلوی دندان‌ها چسبانده می‌شوند. این روکش در واقع یک پوسته نازک چینی است که دارای کانتور است و شباهت زیادی هم به ناخن‌های مصنوعی دارد.

خود لمینت‌ها دو نوع دارند؛ یک نوع قدیمی‌تر که به آنها لمینت سرامیکی یا پرسلن گفته می‌شود و یک نوع جدیدتر که لمینت دندان نام دارد و شکل پیشرفته‌تر روکش‌های چینی است. هر دوی این روکش‌ها از نظر عملکرد و مزایا تقریباً مشابه هم هستند، با این تفاوت که لمینت‌ها نازک‌ترند و برای نصب آنها به میزان تراش کمتری روی مینای دندان نیاز است.

کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت دندان چیست؟ روکش‌های کامپوزیتی نیز نوع ونیر دندانی هستند که از رزین کامپوزیتی ساخته شده و به سطح جلوی دندان‌ها چسبانده می‌شوند تا شکل و رنگ آنها را جذاب‌تر کنند. ماده باندینگ کامپوزیتی مورداستفاده در این روش محصولی مشابه با چیزی است که هنگام پرکردن دندان‌ها از آن استفاده می‌شود.

مهم ترین فرق لمینت و کامپوزیت دندان کدام است؟

۱. تفاوت مراحل نصب و اجرای روکش های دندانی

۲. تفاوت در مراحل آماده سازی دندان ها

۳. تفاوت هزینه های اجرای

۴. مراقبت و نگهداری از

۵. میزان دوام و استحکام

۶. میزان طبیعی بودن

۷. تفاوت از نظر درمان شکستگی ها

کامپوزیت دندان بهتر است یا لمینت؟

رزین کامپوزیت و لمینت پرسلن رایج ترین مواد در فرآیند ساخت روکش های دندان هستند. یک  دندانپزشک زیبایی با تجربه و ماهر، با هر دو ماده می تواند لبخند شما را به زیبایی تغییر دهد. اما از کجا بدانیم کدام نوع برای شما مناسب است؟ پاسخ به این سوال به نیازهای خاص شما بستگی دارد  و معیارهایی که در انتخاب نوع مواد برای شما مهم است (از قبیل هزینه ، طول درمان، ماندگاری و غیره).  ونیر ها از موثرترین گزینه های دندانپزشکی زیبایی می باشند که با آنها می توانید  لکه ها ، شکستگی و لب پریدگی های دندان ، فاصله و شکاف های بین دندان ها یا دندان های کج را بپوشانید. بیایید برخی از تفاوتهای بین کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی را ارزیابی کنیم.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی