قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

کاشت دندان  یک روش درمانی است و در دو قسمت جداگانه که شامل کاشت ریشه و تاج دندان می‌باشد ، ارائه می شود. پزشکان ما در این مقاله درمورد روش درمانی ایمپلنت دندان و مقرون به صرفه ترین نوع آن توضیح می دهند.

 

هزینه کاشت دندان وابسته به چه عواملی است؟

 

قیمت ایمپلنت دندان با توجه به نوع اتصال فک پایین ، بالا و پل متفاوت است. این هزینه بر اساس تعرفه ای که توسط دندانپزشک توصیه می شود، اعمال می‌شود. برای برنامه ترمیم ثابت در فک های بی دندان استفاده از پل های ۱۴ عضو، از ۸ ایمپلنت برای فک بالا و ۶ ایمپلنت برای فک پایین انجام شود. در کاشت کام ، معمولاً ۲ تا ۴ ایمپلنت زیر پروتز برای یک فک گذاشته می شود. تا از حرکت پروتز در دهان جلوگیری کند. در نتیجه جویدن برای بیمار آسان تر خواهد بود.

 

هزینه ایمپلنت دندان

 

هزینه کاشت

 

درمان دندانپزشکی عمومی دندان بر قیمت دندان های ایمپلنت تأثیر می گذارد!

 

قیمت ایمپلنت دندان

 

قیمت ایمپلنت علاوه بر تعداد پیچ ​​هایی که در دهان قرار می‌گیرد. به درمان عمومی دهان و دندان قبل از کاشت ایمپلنت نیز بستگی دارد. هنگامی که می خواهید برای درمان نواحی بی دندانی از ایمپلنت استفاده کنید. با ۳ فاکتور متفاوت روبرو می شوید که هزینه کلی درمان را تحت تأثیر قرار می دهد.

مارک کاشت استفاده شده و قیمت خرده فروشی:

 

مارک ایمپلنت مورد استفاده ، مهم ترین عامل تاثیرگذار در قیمت ایمپلنت است و هر شرکت تلاش می کند تا مقرون به صرفه ترین قیمت کاشت را تولید کند. حتی ممکن است بین دو قیمت مختلف ایمپلنت مانند تیتانیوم و زیرکونیوم که توسط یک شرکت به بازار عرضه می شود فاصله قیمت وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت راه‎حلی برای درمان بی دندانی

وضعیت فعلی استخوان فک

 

برای داشتن ایمپلنت هایی با طول عمر طولانی، باید یک استخوان فک قوی داشته باشید. به همین منظور برای ایجاد یک استخوان فک جدید ، می توان از استخوان فرد استفاده کرد که در بعضی موارد نیاز به استفاده از مواد حیوانی یا مصنوعی وجود دارد. به طور کلی ، پیوند استخوان مصنوعی ارزان تر از پیوند استخوان حیوانی است. و هزینه این کار بسته به مقدار پودر استخوان مورد استفاده و تعداد جراحی های انجام شده متفاوت خواهد بود.

توموگرافی فک و الگوی جراحی

 

 قبل از کاشت ، لازم است ساختار استخوان فک با اشعه ایکس پانورامیک یا توموگرافی دندان بررسی شود و مناسب ترین موقعیت و محل کاشت تعیین شود.

قیمت ایمپلنت دندان

هزینه کلینیک:

 

ایمپلنت، طرح درمان پیچیده تری نسبت به بسیاری از درمان های دندانپزشکی دارد و به همین علت به مطالعه دقیق تری نیاز دارد. بنابراین ممکن است هزینه ای که دندانپزشک برای انجام ایمپلنت طلب می کند با تعرفه قیمت های دندانپزشکان دیگرمتفاوت باشد.

کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا در تهران ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به سلامت و زیبایی دندان و دهان از جمله ایمپلنت دندان، کامپوزیت دندان، لمینت دندان و انواع جراحی دندان می‌باشد

چگونه می توان درمان ایمپلنت را مقرون به صرفه انجام داد؟

 

روش ایمپلنت دندان به طور متوسط در ​​۹۸٪ موارد موفقیت آمیز بوده است. اگرچه ایمپلنت های ارزان قیمت نیز می توانند نتایج موفقیت آمیزی برای برخی از بیماران ایجاد کنند اما جنس ایمپلنت مشخص می کند که چه مدت دوام خواهد داشت و به طور تقریبی عمر ایمپلنت با توجه به بیمار ، دندانپزشک و مواد مورد استفاده تعیین می‌شود.

قبل از بحث در مورد درمان و قیمت ایمپلنت ها در کلینیک خود، یک ارزیابی ریسک انجام می دهیم و در این ارزیابی ، باید به سوالات زیر پاسخ دهیم.

  1. سن بیمار
  2. وضعیت فک
  3. عادات مراقبت از دهان و دندان
  4. نوع پروتز ساخته شده
  5. وضعیت اقتصادی
  6. انتظارات بیمار

اولین و مهمترین مسئله ای که در این نوع درمان باید مورد توجه قرار بگیرد این است که درمان ناموفق ایمپلنت ممکن است باعث از بین رفتن استخوان فک شود. شما می توانید یک جلسه مشاوره در کلینیک ما داشته باشید تا درمورد نیازهای درمانی خاص خود ، جنس و قیمت ایمپلنت بحث شود. مهمترین نکته در این روش درمانی ، داشتن لبخندی سالم و زیبا است که باعث خوشحالی و افزایش اعتماد به نفس شما شود.

 

چرا در قیمت ایمپلنت ها تفاوت زیادی دیده میشود؟

 

بیش از ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی در سراسر جهان ۲۰۰۰ مدل مختلف ایمپلنت تولید می کنند.در این بین مارک هایی وجود دارند که اکثر ایمپلنت های  فروخته شده در سراسر جهان را تولید می‌کنند و توسط دندانپزشکان شناخته شده هستند. طرح های توسعه یافته توسط این شرکت های پیشرو در صنعت، با سرمایه گذاری جدی در تحقیق و توسعه ایمپلنت صورت گرفته است که به همین منظور نمونه های جدیدی به طور مداوم تولید کرده و در بازار عرضه می کنند.

 

 از طرفی ، شرکت های دیگری نیز وجود دارند که سعی می کنند وارد عرصه رقابت با این شرکت ها شوند و سهمی از این بخش عظیم را تصرف کنند. بنابراین ، تفاوت های زیادی بین هزینه های مختلف کاشت ایمپلنت وجود دارد. هزینه کاشت ایمپلنت با کیفیت ۱۰ برابر یک ایمپلنت ارزان قیمت است.

قیمت ایمپلنت دندان

در حقیقت این سناریو برای بسیاری از کالاها یکسان است و از آنجا که بیشتر افراد علاقه های مشترکی دارند ، دندانپزشکان سعی می کنند تا تفاوت مارک های کاشت را با مثال توضیح دهند. بگذارید این موضوع را با مرسدس کلاس S و کلاس A خلاصه کنم. مرسدس یک شرکت اثبات شده در زمینه خودرو است. هر دو اتوموبیل آلمانی و یک مارک هستند اما تفاوت یک حرف به معنای صدها هزار یورو و صدها فناوری متفاوت است.

 

درمان ایمپلنت چگونه انجام می شود؟

 

اولین مرحله از درمان ایمپلنت معاینه رادیولوژیکی و بالینی است. در این مرحله دندانپزشک روابط دهان و فک بیمار ، وضعیت دندان های موجود و استخوان فک را بررسی می کند. در موارد ضروری تر وجود بافت استخوانی کافی و منسجم از طریق تصاویر توموگرافی اشعه ایکس و ۳ بعدی بررسی می شود. در این نوع درمان وضعیت لثه ها و دندانهای مجاور و سلامت تاج ها نیز برای موفقیت طولانی مدت ایمپلنت دندان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

به طور کلی تمام عواملی که باعث کاهش طول عمر مفید ایمپلنت در دهان می شود باید شناسایی و به دقت بررسی شوند.

 

روش کاشت به طور کلی یک درمان دو مرحله ای است. در اولین مرحله جراحی ، پیچ ها در استخوان فک قرار می گیرند. در حالی که در مرحله دوم ، دندان مصنوعی بر روی پیچ قرار می‌گیرد. در مواردی که فک، بافت استخوانی کافی ندارد ، می توان از برنامه های پیوند بافت استفاده کرد که در این منظور از پودر استخوان مصنوعی با منشأ حیوانی یا اتوژنیک استفاده می شود. در برنامه های پیوند بافت، بسته به دندان تحت درمان ،درمان بین ۲ الی ۶ ماه می تواند ادامه داشته باشد.

 از آنجا که حفره های سینوس ، به ویژه در مناطق خلفی فک بالا، ممکن است افت کند. برنامه های لیفتینگ سینوس به طور مکرر قبل از عمل کاشت در کلینیک ما انجام می شود.

 

مرحله جراحی

 

در مرحله جراحی بعد از مشخص شدن محل قرار گرفتن پیچ ها ،از بی حسی موضعی استفاده می شود. به طور کلی ، در جایی که باید پیچ ​​را قرار داد ، دندانهای خراب و کشیده شده وجود دارد. در چنین شرایطی می توان در همان جلسه کشیدن دندان، کاشت پیچ ایمپلنت را انجام داد. کاشت پیچ ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان می تواند نتایج بهتری برای محافظت از استخوان فک فراهم کند.

 

دندانپزشک ، شکافی از عرض و طول برای ورود ایمپلنت آماده می کند و پیچ را در این شکاف قرار می دهد. از آنجا که عصب در استخوان وجود دارد ، در طول عمل درد کمی احساس می شود. در مرحله بهبودی ، استخوان و ایمپلنت بهم پیوند می‌خورند که این دوره در فک پایین ۲ ماه و در فک بالا حدود ۳ ماه طول می کشد.

 

اتصال تاج دندان

 

در مرحله اتصال تاج دندان از همجوشی پیچ به استخوان توسط اشعه ایکس و معاینه چشمی اطمینان حاصل می شود. در صورت اتمام همجوشی ، قطعات ساکنی به نام اباتمنت بر روی کاشت قرار گرفته و اندازه گیری می شود. سپس تاج روکش برای ساخت دندان به آزمایشگاه ارسال می شود. تاج سرامیکی متصل به ایمپلنت می تواند دندان هایی از جنس زیرکونیوم یا سرامیک باشد.

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت