فیشور سیلانت یک روش ایمن و بدون درد برای محافظت از دندان های شما در برابر پوسیدگی دندان می‌باشد. سیلانت یک پوشش محافظ است که روی سطح تاج دندان ها قرار می گیرد. فیشور سیلانت یک محافظ سخت می باشد که از ورود مواد غذایی و باکتری ها به شیارهای ریز دندان جلوگیری می کند.

 

از مزایای شیارپوش دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

آیا فیشور سیلانت در دندانپزشکی کودکان رایج است؟

 

شیارپوش در دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان رایج است. این درمان دندانپزشکی پیشگیرانه به عنوان مهر و موم شیار دندان نیز شناخته می شود. اگر دندان های کودک در معرض خطر پوسیدگی قرار دارد ، استفاده از روش شیارپوش توصیه می شود.

 

برای کدام دندان ها باید از شیارپوش استفاده شود؟

سیلانت ها فقط روی دندان های پشت و مولر استفاده می شود. دندانپزشک به شما می گوید که برای کدام دندان باید از شیارپوش استفاده کرد. دندانپزشک بررسی می کند که آیا شکاف ها به اندازه کافی عمیق می‌باشد که بتوان فیشور سیلانت کرد. بعضی از دندان ها به طور طبیعی شیارهای عمیقی دارند که باید مهر و موم شوند.

 

مراحل  فیشور سیلانت دندان :

این فرآیند معمولاً سریع و ساده انجام می شود و برای هر دندان فقط چند دقیقه طول می کشد. دندان کاملا تمیز شده ، با محلول مخصوص خشک می شود. سپس پوشش مایع روی دندان قرار می گیرد و با تابش نور فرا بنفش به مایع اجازه می دهد تا محکم شود.

 

ماندگاری شیارپوش چقدر می باشد؟

درزگیرها معمولاً سالها دوام می آورند اما مرتباً باید توسط دندانپزشک بررسی شود تا از سالم بودن پوشش اطمینان حاصل شود. شیارپوش به مرور ساییده می شود و گاهی اوقات دندانپزشک نیاز به جایگزینی درزگیر دارد تا مطمئن شود که هیچ پوسیدگی در زیر آن وجود نداشته باشد.

 

 شیارپوش در شیارها چگونه عمل می کند؟

شیارپوش با پوشاندن تمام شیارهای کوچک و فرو رفتن در سطح دندان ، یک مانع صاف ایجاد می کند. شیار دندان اگر مهر و موم نشده باشد در این شیارها به راحتی پوسیدگی تشکیل می شود.

 

چه زمانی باید شیارپوش انجام شود؟

درزگیرها اغلب به محض شروع رشد دندانهای دائمی استفاده می شوند. این سن معمولاً بین 6 تا 7 سالگی کودکان است.

آیا هنوز هم باید دندان ها را تمیز کنیم؟

تمیز کردن دندان ها بسیار مهم است. سطح فیشور سیلانت با مسواک زدن تمیز و سالم نگه داشته می شود. استفاده از خمیردندان های حاوی فلوراید ، حداقل دو بار در روز ، به محافظت از دندان های شما کمک می کند. شیارپوش باعث کاهش پوسیدگی دندان و تعداد ترمیم دندان مورد نیاز شما می شود.

 

برای اینکه فیشور سیلانت موثر باشد ، باید هنگام قرار دادن آن را خشک نگه داشت. دو نوع ماده وجود دارد که دندانپزشکان استفاده می کنند:

فیشور سیلانت شیشه ای :

 

فیشور سیلانت رزین:

 

قیمت فیشور سیلانت دندان چقدر است؟

 

ما درک می کنیم والدین ارزان ترین گزینه را ترجیح می‌دهند ، با این وجود والدین را تشویق می کنیم که بیشتر از هزینه به دنبال کیفیت باشند. این درمان اگر با کیفیت نباشد از دندان بدون درزگیر بدتر است!

اگر تمایل دارید در مورد درمان فیشور سیلانت اطلاعات بیشتری کسب کنید ، با دندانپزشکان ما در کلینیک مینوسا مشورت کنید. دندانپزشک به شما خواهد گفت که آیا  فیشورسیلانت برای دندان های شما روش درمانی مناسبی می باشد و زمان مناسب انجام دادن آن را تعیین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *