روکش لمینت سرامیکی

روکش های لمینت سرامیکی روشی سریع ، زیبا و ایمن برای اصلاح دندان های بیمار است. با استفاده از این روش می توان لکه های دائمی ، دندان های کج ، نامتناسب یا تغییر شکل یافته را اصلاح کرد. لمینت سرامیکی از مواد سرامیکی ساخته شده‌اند که می توانند با ساختار دندان پیوند خورده و اصلی ترین روش درمانی مورد استفاده در طراحی لبخند می باشد. استحکام اتصال بین روکش های لمینت سرامیکی و سطح دندان بسیار مقاوم است. مواد روکش های لمینت سرامیکی که به دندان چسبیده اند ، خصوصیات فیزیکی مشابه مینای طبیعی دندان را دارند.

دلایل استفاده از لمینت سرامیکی

اگر هدف از درمان تغییر رنگ ، شکل یا اندازه دندان ها باشد ، روکش لمینت سرامیکی راه حل مناسبی می باشد. برای اصلاح فاصله بین دندان ها یا کج شدن دندان ، استفاده از لمینت سرامیکی مفید خواهد بود. درمان لمینت سرامیکی در مدت زمان کوتاهی حدود  5 الی 7 روز به پایان می رسد. این دوره درمانی بسیار کمتر از ارتودنسی است که 2 تا 3 سال طول می کشد.

برای کدام مشکل از روش روکش لمینت سرامیکی استفاده می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که بیماران درمان روکش لمینت پرسلن را ترجیح می دهند.

دندان های آسیب دیده

برای درمان دندان های آسیب دیده می توان از لمینت سرامیکی استفاده کرد که فرسوده یا شکسته شده اند. خراش روی دندان را می توان به سرعت با روکش های لمینت درمان کرد. اگر حتی یک دندان آسیب دیده باشد ، با هماهنگی با رنگ دندان های دیگر شما می توانید با روکش های لمینت پرسلن با ظاهری طبیعی آن را درمان کنید.

شکاف بین دندانها

شکاف بین دندانها (دیاستما) به راحتی با روکش های لمینت پوشانده می شود و لبخند شما نیز زیبا تر به نظر می رسد.

دندان های کج

روکش های لمینت به سطح جلوی دندان ها چسبانده می شوند که بیش از حد کج نیستند تا لبخندهای زیبا و کاملاً متناسب ایجاد کنند. بسیاری از افراد از روکش های لمینت به عنوان “ارتودنسی فوری” یاد می کنند ، زیرا در مدت زمان بسیار کمتری نتیجه مشابه ارتودنسی را خواهید گرفت.

مزایای روکش لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی در مقایسه با سایر روش ها ، از مزایای بسیاری در زیبایی دندان برخوردار می باشد. اولین و مهمترین مزیت لمینت سرامیکی مقاوم بودن در مقابل لکه است. فرد لازم نیست نگرانی برای تغییر رنگ دندان داشته باشد. به لطف سطح سرامیکی صاف ، هر لکه ای به سرامیک نفوذ نمی کند و به راحتی پاک می شود. علاوه بر این ، سرامیک از نظر بازتاب نور شباهت زیادی به مینای دندان دارد. روکش های لمینت سرامیکی کاربرد زیادی دارند. به طور خلاصه ، می توان تقریباً برای همه نقص های جزئی دندان از لمینت سرامیکی استفاده کرد.

معایب روکش لمينت سراميكي

برای اینکه لمینت به درستی انجام شود ، باید قسمت خاصی از دندان ساییده شود. درمان روکش لمینت معمولاً به دو جلسه زمان نیاز دارد و اولین بار آماده سازی موقت انجام می شود. از دیگر معایب روکش های سرامیکی قیمت آنها است. روکش های لمینت سرامیکی برای اکثر افراد روشی بسیار پرهزینه است.

برای از بین بردن مشکلات جزئی ارتودنسی و در صورت نقص دندان، برای اصلاح زیبایی دندان باید از روکش لمینت سرامیکی استفاده کرد. لمینت های سرامیکی قدرتمندترین و موثرترین روش برای زیباسازی لبخند فرد هستند.

چگونه از روکش لمینت استفاده می شود؟

روکش لمينت سراميكي معمولاً طی دو جلسه انجام می شود.

اولین قرار ملاقات

پس از تصمیم گیری در ارتباط با نوع درمان مراحل آماده سازی بر روی سطح دندان های شما انجام می شود و یک لایه به ضخامت 3 میلی متر با کمک بی حسی از قسمت خارجی دندان ساییده می شود.

قرار ملاقات دوم

دندانپزشک می تواند طی 4 الی 5 روز لمینیت را آماده کند. لمینت سرامیکی در صورت لزوم برای اصلاح به آزمایشگاه دندانپزشکی برگردانده می‌شود.

در مرحله پایانی، باندینگ که چسبندگی شیمیایی بین سطح دندان و لمینت را ایجاد می کند ، استفاده می شود و دندان و لمینت به یکدیگر چسبانده می‌شوند.

سوال متداول در مورد روکش های لمینت سرامیکی

با گذشت زمان ، ممکن است به دلیل پوسیدگی ، رنگ دندان تغییر کند ، ترک بخورد یا تضعیف شود. روش های مختلفی برای درمان این مسائل و مشکلات وجود دارد و یکی از رایج ترین راه حل ها روکش لمینت می باشد. در این مقاله قصد داریم به 7 سوالی که بیماران ما در مورد روکش لمینت از ما می پرسند، پاسخ دهیم.

آیا واقعاً به روکش سرامیکی احتیاج دارم؟

 دلایل مختلفی برای توصیه دندانپزشکان به استفاده از روکش های سرامیکی وجود دارد. می توان از روکش سرامیکی برای اصلاح دندان های فرسوده یا دندان هایی که به شدت تغییر رنگ داده ، محافظت از دندان هایی که تمایل زیادی به شکافتن یا شکستن ریشه دارند و ترمیم دندان های شکسته شده استفاده کرد. از روکش های سرامیکی برای اتصال پل ها استفاده می شود و همچنین برای محافظت از دندان پس از درمان عصب کشی ریشه توصیه می شود. “روکش ایمپلنت” ایمپلنت دندان را پوشش می دهد و جای دندان از دست رفته را می گیرد.

آیا روکش سرامیکی من طبیعی و مانند دیگر دندان ها به نظر می رسد؟

لازم نیست نگران باشید زیرا حتی اگر فقط به یک یا دو روکش لمینت نیاز داشته باشید ، این مواد متناسب با رنگ دندان های طبیعی شما ساخته می شوند.

در مورد افرادی که می خواهند بیش از شش دندان را ترمیم کنند ، چه روشی را پیشنهاد می دهید؟ استفاده از روکش لمینت کاملاً رایج می باشد و دندانپزشک شما در مورد تمام مراحل با شما صحبت خواهد کرد تا بهترین و طبیعی ترین لبخند را برای شما به ارمغان بیاورد. عوامل مختلفی مانند سن ، رنگ پوست ، رنگ مو و حتی رنگ چشم می توانند در انتخاب رنگ روکش سرامیکی تاثیر گذار باشند.

بعد از چند قرار ملاقات روند روکش لمینت برای دندان های جدید به پایان می رسد؟

انجام روش درمانی روکش لمینت معمولاً به دو جلسه نیاز دارند. اولین جلسه زمانی است که دندانپزشک دندان ها را تراش می دهد ، اندازه گیری می کند و یک روکش موقتی روی دندان ها قرار می دهد. در قرار ملاقات دوم روکش لمینت مخصوص دندان های شما چسبانده می شود.

آیا در درمان روکش سرامیکی احساس درد خواهم کرد؟

روکش سرامیکی روش درمانی بدون دردی می باشد ، اما مقدار تجربه درد برای هر بیمار متفاوت می باشد. برخی از بیماران احساس درد نمی کنند ، در حالی که برخی از افراد ممکن است حساسیت به گرما و سرما را تجربه کنند. بهتر است در مورد نگرانی و سوالات خود با دندانپزشک مشورت کنید.

انواع مواد مورد استفاده در تولید روکش ها چیست؟

روکش ها از مواد مختلفی مانند سرامیک ، زیرکونیا و آلیاژهای طلا ساخته شده اند. دندانپزشک شما مناسب ترین ماده را به شما توصیه می کند. در صورت حساسیت به هریک از این مواد قبل آغاز روند درمان به دندانپزشک اطلاع دهید تا برای شما از مواد جایگزین استفاده کنند.

طول عمر روکش لمینت چقدر می باشد؟

با مراقبت مناسب ، روکش ها می توانند تا یک عمر دوام داشته باشند. با این حال ، بیمارانی را می بینیم که دارای روکش شکسته یا بزرگ هستند. دلایل عمده آن پوسیدگی در دندان طبیعی زمینه ، خراب شدن روکش در اثر فشار یا فشار دادن بیش از حد دندان ها می باشد.

حداقل دو بار در روز با خمیر دندان های حاوی فلوراید و نخ دندان مسواک بزنید تا از روکش شما در مقابل باکتری ها محافظت شود. از جویدن غذای سفت که می تواند باعث آسیب رسیدن به روکش لمینت شود خودداری کنید. اگر دندان های خود را می سایید ، از روکش و دندان های طبیعی خود در برابر فشار بیش از حد محافظت کنید و از محافظ دندانپزشکی دندان ها استفاده کنید. به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

آیا روکش دندان می پوسد

روکش لمینت نمی پوسند ، اما ممکن است دندان زیرین آسیب ببیند. وقتی پوسیدگی دندان اتفاق می افتد ، روکش شما دیگر مناسب نخواهد بود و ممکن است از بین برود. مهم است که دندان ها و ترمیم ها (تاج ، پرکردن ، روکش) به طور منظم از نظر علائم پوسیدگی جدید بررسی شوند. با بررسی ها و جرم گیری منظم ، می توانید از مشکلات احتمالی که می تواند به دندان شما صدمه وارد کند ، اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

خروج از نسخه موبایل