روکش لمینت سرامیکی

روکش های لمینت سرامیکی روشی سریع ، زیبا و ایمن برای اصلاح دندان های بیمار است. با استفاده از این روش می توان لکه های دائمی ، دندان های کج ، نامتناسب یا تغییر شکل یافته را اصلاح کرد. لمینت سرامیکی از مواد سرامیکی ساخته شده‌اند که می توانند با ساختار دندان پیوند خورده و اصلی ترین روش درمانی مورد استفاده در طراحی لبخند می باشد. استحکام اتصال بین روکش های لمینت سرامیکی و سطح دندان بسیار مقاوم است. مواد روکش های لمینت سرامیکی که به دندان چسبیده اند ، خصوصیات فیزیکی مشابه مینای طبیعی دندان را دارند.

دلایل استفاده از لمینت سرامیکی

اگر هدف از درمان تغییر رنگ ، شکل یا اندازه دندان ها باشد ، روکش لمینت سرامیکی راه حل مناسبی می باشد. برای اصلاح فاصله بین دندان ها یا کج شدن دندان ، استفاده از لمینت سرامیکی مفید خواهد بود. درمان لمینت سرامیکی در مدت زمان کوتاهی حدود  5 الی 7 روز به پایان می رسد. این دوره درمانی بسیار کمتر از ارتودنسی است که 2 تا 3 سال طول می کشد.

برای کدام مشکل از روش روکش لمینت سرامیکی استفاده می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که بیماران درمان روکش لمینت پرسلن را ترجیح می دهند.

دندان های آسیب دیده

برای درمان دندان های آسیب دیده می توان از لمینت سرامیکی استفاده کرد که فرسوده یا شکسته شده اند. خراش روی دندان را می توان به سرعت با روکش های لمینت درمان کرد. اگر حتی یک دندان آسیب دیده باشد ، با هماهنگی با رنگ دندان های دیگر شما می توانید با روکش های لمینت پرسلن با ظاهری طبیعی آن را درمان کنید.

شکاف بین دندانها

شکاف بین دندانها (دیاستما) به راحتی با روکش های لمینت پوشانده می شود و لبخند شما نیز زیبا تر به نظر می رسد.

دندان های کج

روکش های لمینت به سطح جلوی دندان ها چسبانده می شوند که بیش از حد کج نیستند تا لبخندهای زیبا و کاملاً متناسب ایجاد کنند. بسیاری از افراد از روکش های لمینت به عنوان “ارتودنسی فوری” یاد می کنند ، زیرا در مدت زمان بسیار کمتری نتیجه مشابه ارتودنسی را خواهید گرفت.

 

مزایای روکش لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی در مقایسه با سایر روش ها ، از مزایای بسیاری در زیبایی دندان برخوردار می باشد. اولین و مهمترین مزیت لمینت سرامیکی مقاوم بودن در مقابل لکه است. فرد لازم نیست نگرانی برای تغییر رنگ دندان داشته باشد. به لطف سطح سرامیکی صاف ، هر لکه ای به سرامیک نفوذ نمی کند و به راحتی پاک می شود. علاوه بر این ، سرامیک از نظر بازتاب نور شباهت زیادی به مینای دندان دارد. روکش های لمینت سرامیکی کاربرد زیادی دارند. به طور خلاصه ، می توان تقریباً برای همه نقص های جزئی دندان از لمینت سرامیکی استفاده کرد.

معایب روکش لمینت سرامیکی

برای اینکه لمینت به درستی انجام شود ، باید قسمت خاصی از دندان ساییده شود. درمان روکش لمینت معمولاً به دو جلسه زمان نیاز دارد و اولین بار آماده سازی موقت انجام می شود. از دیگر معایب روکش های سرامیکی قیمت آنها است. روکش های لمینت سرامیکی برای اکثر افراد روشی بسیار پرهزینه است.

برای از بین بردن مشکلات جزئی ارتودنسی و در صورت نقص دندان، برای اصلاح زیبایی دندان باید از روکش لمینت سرامیکی استفاده کرد. لمینت های سرامیکی قدرتمندترین و موثرترین روش برای زیباسازی لبخند فرد هستند.

چگونه از روکش لمینت استفاده می شود؟

روکش لمینت معمولاً طی دو جلسه انجام می شود.

اولین قرار ملاقات

پس از تصمیم گیری در ارتباط با نوع درمان مراحل آماده سازی بر روی سطح دندان های شما انجام می شود و یک لایه به ضخامت 3 میلی متر با کمک بی حسی از قسمت خارجی دندان ساییده می شود.

قرار ملاقات دوم

دندانپزشک می تواند طی 4 الی 5 روز لمینیت را آماده کند. لمینت سرامیکی در صورت لزوم برای اصلاح به آزمایشگاه دندانپزشکی برگردانده می‌شود.

در مرحله پایانی، باندینگ که چسبندگی شیمیایی بین سطح دندان و لمینت را ایجاد می کند ، استفاده می شود و دندان و لمینت به یکدیگر چسبانده می‌شوند.