روکش لمینت، دندانپزشکی زیبایی

درمان روکش لمینت در دندانپزشکی زیبایی

درمان روکش لمینت، دندانپزشکی زیبایی که به سلامت و بازسازی زیبایی ناحیه دهان و دندان اشاره دارد.  در سالهای اخیر بسیار محبوب شده است زیرا به شما اجازه می دهد. تا با استفاده از روش ها و مواد مختلف لبخند منحصر به فرد خود را طراحی کنید. درمان روکش لمینت یک درمان چند رشته ای می باشد ، که در آن نه تنها از دندانپزشکی زیبایی استفاده می شود بلکه با پزشکان شاغل در زمینه های مختلف نیز مشورت می شود. به این دلیل زیبایی لثه نیز در روکش دندان اهمیت پیدا می کند. مسئله اصلی در دندانپزشکی زیبایی ، طراحی لبخندی سالم و متناسب با صورت بیمار است. با این حال ، روکش لمینت تنها روش درمانی نیست که برای زیبایی بیماران انجام می شود. کامپوزیت ونیر ، بلیچینگ دندان ، زیبایی لثه ، لمینت دندان و زیرکونیا  از دیگر موارد شناخته شده در دندانپزشکی زیبایی می باشد.

درمان روکش لمینت

زمان لازم برای درمان روکش لمینت، دندانپزشکی زیبایی

روکش های لمینت یکی از روش های سریع ، زیبا و ایمن برای اصلاح دندان های قدامی است. از روکش لمینت می توان برای بیمارانی که از رنگ دندان های خود راضی نیستند، استفاده کرد. روکش های لمینت در مقایسه با سایر گزینه های درمانی کمی گران قیمت تر هستند. روکش های لمینت یک روش درمانی بسیار حساس می باشد. روکش دندان به اقدامات بالینی و آزمایشگاهی با دقت بسیار زیاد نیاز دارد. دندانپزشک و تکنسین دندانپزشکی باید دانش و مهارت فنی کافی در این زمینه را داشته باشند.

بیشتر بخوانید: کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی مینوسا

معایب درمان روکش لمینت در دندانپزشکی زیبایی

با وجود معایبی که روکش لمینت دارد ، از نظر مدت زمان درمان یکی از محافظه کارانه ترین روش های درمانی است که می توان انجام داد، مدت زمان روکش سرامیکی نسبت به سایر روش های درمانی کوتاه تر است. با مدلی که به صورت جداگانه تهیه می شود ، می توان دندان ها را به صورت 3 بعدی و بدون برش دندان ها به بیمار نشان داد. روکش لمینت که با صورت فرد ادغام می شود ، بلافاصله توسط افراد دیگر مورد توجه قرار می گیرد.

 

معایب درمان روکش لمینت در دندانپزشکی زیبایی

 

به دلیل ویژگی انتقال نور، امکان تشخیص لمینت سرامیکی از دندان های طبیعی وجود ندارد. هرچه روکش لمینتی انتقال نور بیشتری داشته باشد، نتایج درمان طبیعی تر خواهد بود. سطح لمینت سرامیکی کاملاً صیقلی می باشد که باعث می شود تا تشکیل تارتار به حداقل برسد. به دلیل عوامل خارجی مانند قهوه ، چای و سیگار روکش دندان تغییر رنگ نمی دهد. لمینت سرامیکی از نظر مواد سازنده بسیار شکننده است. با این وجود وقتی لمینت کاملاً به مینای دندان چسبیده باشد ، مقاومت آن در برابر کشش و نیروهای کششی بسیار زیاد می شود. لمینت مقاومت بالایی در برابر سایش دارد. با توجه به تمام این مزایا، روکش های لمینت ایده آل ترین درمان زیبایی در دندانپزشکی می باشد که امروزه استفاده می شود.

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا تمامی خدمات مرتبط با لمینت دندان را تحت نظر پزشکان مجرب انجام می دهد.

روش ساخت لمینت سرامیکی

در اولین معاینه ، اندازه گیری از دهان بیمار قبل از بریدن دندان ها انجام می شود. با استفاده از این اندازه گیری ها ، یک ماکت از یک ماده خاص در آزمایشگاه ساخته می شود. پس از انجام این مراحل ، مشاوره پزشک و بیمار به پایان می رسد و دندان ها با یک روش کوتاه و بدون درد آماده می شود.

 

روش ساخت لمینت سرامیکی

ابتدا روکش های موقت پلاستیکی ساخته شده با شکل و طول اصلاح شده چسبانده می شوند. روکش های موقت پلاستیکی برای محافظت از دندانهای بیماران تا آماده سازی کامل روکش های لمینت سرامیکی تهیه می شود. در عین حال ، روکش های موقت به عنوان مدل سه بعدی برای انجام اصلاحات لازم برای روکش های لمینت عمل می کنند. هماهنگی روکش دندان با صورت بیمار بررسی می شود. پس از تعیین و طراحی لبخند ایده آل و متناسب برای صورت بیمار با انجام اصلاحات لازم ، روکش های سرامیکی مطابق با مدل ها تهیه شده در آزمایشگاه ساخته و چسبانده می شود. اگرچه این روکش ها بسیار نازک می باشند ، اما در مقابل  فشار و ضربه و شکستگی بسیار مقاوم می باشند. فرآیند اتصال روکش لمینت با چسب مخصوصی انجام می شود. روکش لمینت را نمی توان پس از چسباندن آن به دندان جدا کرد.

رنگ بندی دندان

روکش لمینت ، یکی از شناخته شده ترین روش ها در درمان زیبایی دندان می باشد که از نظر بصری مشکلاتی را که زیبایی دهان و دندان را مختل می کند ، برطرف می کند. برای انتخاب این روش سریع ، زیبا و ایمن و برای اصلاح دندان ها و کسب اطلاعات دقیق می توانید با ما تماس بگیرید.

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت