ایمپلنت و زیبایی دندانها با شرایط اقساط

دندانپزشکی اطفال چیست؟

دندانپزشکی اطفال چیست

دندانپزشکی اطفال دو جزء اصلی دارد: مراقبت های پیشگیرانه در مطب دندانپزشکی و مراقبت های پیشگیرانه در منزل. از آنجایی که پوسیدگی دندان‌های  نوزادان و کودکان نوپا در سال های اخیر به طور فزاینده ای شایع شده است، مراقبت خوب از دهان و دندان برای جلوگیری از آن ضروری است.

اولین دندان شیری که واردر دهان کودک رشد می‌کند  دو دندان جلویی پایینی در حدود 6 تا 8 ماهگی هستند. بعدی، 4 دندان جلویی بالایی قرار دارد و بقیه دندان‌های کودک شما به صورت جفت در کناره‌های فک ظاهر می‌شوند تا زمانی که کودک حدود 2 و 1/2 ساله شود.

در حدود ۲ و نیم سالگی کودک شما باید تمام ۲۰ دندان را داشته باشد. بین سنین 5 تا 6 سالگی اولین دندان‌های دائمی شروع به رشد می‌کنند. برخی از دندان‌های دائمی جایگزین دندان‌های شیری می‌شوند و برخی نه. نگران نباشید اگر برخی از دندان‌ها  چند ماه زودتر یا دیرتر بیفتند زیرا همه کودکان متفاوت هستند. دندان‌های شیری نه‌تنها برای دندان‌های دائمی فضایی دارند، بلکه برای جویدن، گازگرفتن، گفتار و ظاهر نیز مهم هستند. به همین دلیل رعایت یک رژیم غذایی سالم و بهداشت روزانه بسیار مهم است.

دندانپزشکی اطفال چگونه می‌تواند از دندان‌های کودک من مراقبت کند؟

معاینه زودرس دهان به تشخیص مراحل اولیه پوسیدگی دندان در دندانپزشکی اطفال کمک می‌کند  و تشخیص زودهنگام برای حفظ سلامت دهان و دندان و اصلاح عادات غیرمعمول ضروری است. درعین‌حال، والدین اغلب برنامه‌ای برای مراقبت‌های خانگی پیشگیرانه دریافت می‌کنند، از جمله اطلاعات مربوط به مکیدن انگشت  شست .

مشاوره در مورد رژیم غذایی مناسب برای رشد سالم دندان‌ها و لثه‌ها؛ و توصیه‌هایی در مورد چگونگی جلوگیری از آسیب به دهان و دندان در کودکان خردسال.

علاوه بر معاینات بصری، دندانپزشک اطفال در طول هر ویزیت تمیزکردن کامل دندان را انجام می‌دهد و پلاک‌هایی را که بین دندان‌ها و سایر مکان‌های صعب‌العبور ایجاد می‌شود، از بین می‌برد. نظافت حرفه‌ای یک ابزار اضافی در کنار یک روال مراقبت از خانه خوب برای حفظ لبخند سالم فراهم می‌کند .

هنگامی که دندان‌های آسیاب کودک بیرون می‌آیند (معمولاً بین دو تا سه‌سالگی)، دندانپزشک کودکان ممکن است آنها را با سیلانت دندان بپوشاند. سیلانت، شکاف‌های صعب‌العبور روی دندان‌های آسیاب را می‌پوشاند و باکتری‌ها، ذرات غذا و اسید را از بین می‌برد. بسته به عادات دهانی کودک، سیلانت دندان ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها دوام بیاورد. سیلانت دندان ابزار مهمی در مبارزه با پوسیدگی دندان است.

دندانپزشکی اطفال همچنین می‌تواند سطح فلوراید کودک را در طول ویزیت‌های معمول کنترل کند. اغلب پس از تمیزکردن، ژل یا وارنیش فلوراید موضعی روی دندان‌ها  اعمال می‌شود. فلوراید موضعی دندان‌ها  را دوباره معدنی می‌کند  و از ریزش مواد معدنی جلوگیری می‌کند  و از مینای دندان در برابر حملات اسیدی دهان محافظت می‌کند. به برخی از کودکان مکمل‌های فلوراید در خانه نیز داده می‌شود (به‌ویژه آنهایی که در مناطقی زندگی می‌کنند که فلوراید به طور معمول به منبع آب جامعه اضافه نمی‌شود).

چرا دندان‌های شیری مهم هستند؟

در کل 20 دندان شیری وجود دارد. مهم‌ترین وظیفه دندان‌های شیری تأمین تغذیه کودک است. علاوه بر این، رشد صحیح گفتار به وجود دندان‌های شیری نیز بستگی دارد. دندان‌های شیری از ناحیه‌ای که برای دندان دائمی پوشانده می‌شوند محافظت می‌کنند که جایگزین آن‌ها می‌شود و در زمانی که دندان دائمی در حال رویش است، آن را هدایت می‌کند. هنگامی که دندان شیری زود کشیده می‌شود، این عملکرد طبیعی نگه‌داشتن مکان از بین می‌رود.

اقدامات مراقبتی دندان اطفال چیست؟

هدف اصلی دندانپزشکی اطفال اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از مشکلات دندانی و هدایت کودکان به آینده‌ای عاری از پوسیدگی است. به روش‌هایی که برای این منظور اعمال می‌شود، اقدامات پیشگیرانه دندانپزشکی می‌گویند. برای کاربردهای پیشگیرانه برای پیشگیری از پوسیدگی دندان، آموزش کودک و خانواده او در مورد بهداشت دهان و دندان و تغذیه اهمیت زیادی دارد. کاربردهای دندانپزشکی پیشگیرانه شامل فلور سطحی و فیشورسیلانت می‌باشد

فیشور سیلرها چه کاری انجام می دهند؟

یک ماده پرکننده مایع است که شکاف های عمیق و مستعد پوسیدگی (شیارها) روی سطوح دندان‌های دائمی را می‌بندد و اجازه نمی‌دهد باکتری‌ها به آنجا برسند و در نتیجه از پوسیدگی جلوگیری می‌کند. کاربرد فیشورسیلانت باید هر 6 ماه یکبار بررسی شود.

کاربرد فلوئور چیست؟

فلوئور عنصری است که از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند  و ساختار دندان را تقویت می‌کند. ازآنجایی‌که مینای دندان در اولین رویش دندان‌ها به طور کامل بالغ نشده است، دندان‌های  تازه روییده عموماً مقاومت کمتری در برابر پوسیدگی دارند و مستعد تشکیل پوسیدگی هستند. فلوراید مینای دندان را تقویت می‌کند ، از دندان در برابر حملات اسیدی محافظت می‌کند  و در نتیجه به جلوگیری از تشکیل پوسیدگی دندان کمک می‌کند . کاربرد سطحی فلوراید حرفه ای یک روش حفاظتی است که فقط توسط دندانپزشکان قابل استفاده است. فلور سطحی باید توسط دندانپزشک هر 6 ماه یکبار اعمال شود.

کودکان را باید هرچند وقت یک‌بار به دندانپزشکی اطفال برای معاینه برد؟

به والدین توصیه می‌شود  که هر دو سال یکبار برای کودکان قرار ملاقات دندانپزشکی بگذارند، تقریباً شش ماه پس از رشد اولین دندان. این دو ویزیت سالانه مهم به دندانپزشک اطفال اجازه می‌دهد تا پیشرفت‌های جدید در دهان کودک را زیر نظر داشته باشد، تغییرات در وضعیت دندان‌ها  و لثه‌ها را ارزیابی کند و همچنان به والدین در مورد استراتژی‌های خوب مراقبت از دهان توصیه کند.

دندانپزشک اطفال ممکن است برای کودکانی که به‌ویژه مستعد پوسیدگی دندان هستند یا علائم اولیه مشکلات ارتودنسی را نشان می‌دهند ویزیت‌های اضافی را برنامه‌ریزی کند. وضعیت دندان‌های کودک می‌تواند   به‌سرعت تغییر کند. حتی اگر دندان‌های کودک شش ماه قبل سالم ارزیابی شده باشند، تغییر در رژیم غذایی یا عادات دهانی (مثلاً مکیدن انگشت شست) می‌تواند   به سرعت آنها را در برابر پوسیدگی یا ناهماهنگی آسیب پذیر کند.

اولین ملاقات فرزند شما

اولین ویزیت دندانپزشکی معمولا کوتاه است و درمان بسیار کمی را شامل می‌شود . ممکن است از شما بخواهیم در هنگام معاینه روی صندلی دندانپزشکی بنشینید و فرزندتان را در آغوش بگیرید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که در قسمتی از ویزیت در بخش پذیرش منتظر بمانید تا رابطه‌ای بین کودک و دندانپزشک شما ایجاد شود.

پس از معارفه‌های گرم، دندان‌ها و لثه‌های کودک شما را به آرامی برای هر گونه نشانه‌ای از پوسیدگی یا آسیب بررسی می‌کنیم. ما همچنین به مشکلات رشدی بالقوه یا عادات نامطلوب مانند مکیدن شست توجه خواهیم کرد، بنابراین والدین برای رشد لبخند فرزندشان در آینده آماده هستند. ممکن است عکس‌برداری با اشعه ایکس (برای آشکارسازی پوسیدگی و بررسی پیشرفت دندان‌های  دائمی کودک شما در زیر لثه) انجام شود.

در همان ویزیت ممکن است دندان‌های کودک شما را تمیز کرده و فلوراید موضعی بمالیم تا از دندان‌ها در برابر پوسیدگی محافظت کنیم. ما مطمئن خواهیم شد که فرزند شما فلوراید کافی در خانه دریافت می‌کند . مهم‌تر از همه، ما با شما نحوه تمیز کردن و مراقبت از دندان‌های کودک خود را بررسی خواهیم کرد.

مهم نیست که فرزندان شما چه سنی دارند، کارکنان ما برای شناختن و درک نیازها و ترس‌های منحصربه‌فرد آنها وقت صرف می‌کنند تا بتوانیم به آنها کمک کنیم احساس راحتی کنند.

چگونه فرزندم را برای اولین ویزیت دندانپزشکی آماده کنم؟

این سؤال را بارها از ما می‌پرسند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم  کودک خود را به همان روشی که قبل از اولین کوتاه کردن مو یا سفر به فروشگاه کفش آماده می‌کنید، آماده کنید. واکنش کودک شما به اولین ملاقاتش با دندانپزشک ممکن است شما را شگفت زده کند.

کودکانی که از سنین پیش دبستانی به همراه والدین خود به دندانپزشک مراجعه می‌کنند با محیط دندانپزشکی آشنا می‌شوند و کمتر دچار اضطراب و ترس می‌شوند.

بیشتر اوقات پوسیدگی به دلیل رژیم غذایی سرشار از مواد قندی و عدم مسواک زدن است. البته محدود کردن مصرف شکر و مسواک زدن منظم می‌تواند کمک کننده باشد. هر چه مدت زمان بیشتری طول بکشد تا کودک غذای خود را بجود و بقایای آن بیشتر روی دندان‌هایش بماند، احتمال ایجاد پوسیدگی بیشتر می‌شود.

هر بار که کسی غذا می‌خورد، واکنش اسیدی در داخل دهانش رخ می‌دهد زیرا باکتری‌ها قندها را هضم می‌کنند. این واکنش تقریباً 20 دقیقه طول می‌کشد. در این مدت محیط اسیدی می‌تواند   ساختار دندان را از بین ببرد و در نهایت منجر به ایجاد حفره شود.

قوام بزاق یک فرد نیز تفاوت ایجاد می‌کند. بزاق نازک‌تر می‌شکند و غذا را سریع‌تر می‌شوید. زمانی که فردی رژیم‌های سرشار از کربوهیدرات و قند مصرف می‌کند، بزاق غلیظ‌تری دارد که به نوبه خود اجازه می‌دهد تا باکتری‌های تولیدکننده اسید که می‌توانند باعث ایجاد حفره شوند، بیشتر شوند.

فلوراید: فلوراید به جلوگیری ازدست‌دادن مواد معدنی کمک می‌کند  و به طور همزمان باعث بازسازی مجدد مینای دندان می‌شود. فلوراید بیش از حد می‌تواند   منجر به فلوئوروزیس شود، وضعیتی که در آن لکه‌های سفیدروی دندان‌های  دائمی ظاهر می‌شود  و مقدار بسیار کم آن می‌تواند   منجر به پوسیدگی دندان شود. مهم است که تعادل فلوراید را درست به دست آورید. دندانپزشک اطفال می‌تواند   میزان مصرف کودک در حال حاضر را ارزیابی کند و در صورت لزوم مکمل تجویز کند.

عصب کشی دندان اطفال

عصب کشی دندان کودکان  روشی است که دندانپزشک کودک شما برای از بین بردن پالپ بیمار در دندان کودک انجام می‌دهد. در اصل، کانال‌های ریشه برای حذف باکتری‌ها و بافت مرده یا در حال مرگ از عمق دندان کودک شما طراحی شده‌اند. ناحیه آسیب دیده معمولاً به عنوان پالپ شناخته می‌شود  و یکی از مهم‌ترین قسمت‌های دندان است.

پالپ حاوی رگ‌های خونی و اعصابی است که ریشه‌های دندان را پر می‌کنند. هر یک از این ریشه‌ها به محکم کردن دندان‌های  کودک شما در برابر لثه و استخوان فک کمک می‌کند. در بیشتر موارد، اگر دندان کودک شما آسیب‌دیده یا عفونی شده باشد، عصب کشی دندان کودکان  توصیه می‌شود. همچنین می‌تواند یک درمان ایده آل برای جلوگیری از بیرون آمدن زودهنگام دندان کودک برای ایجاد مشکلات بایت باشد. در چنین سناریویی، عصب کشی دندان کودکان به نجات دندان کمک می‌کند و به آن زمان بیشتری می‌دهد تا وقتی آماده شد، به طور طبیعی بیفتد.

ترمیم دندان در دندانپزشکی اطفال

ترمیم دندان در کودکان ضروری است و باید با اولین علائم پوسیدگی یا تغییر شکل شروع شود. پوسیدگی‌های اولیه و هرگونه آسیب به مینای دندان نباید توسط والدین و پزشکان نادیده گرفته شود، زیرا در آینده این امر می‌تواند   منجر به ایجاد یک نیش نادرست شود و رویش دندان‌های دائمی را دشوار کند.

علاوه بر این، ترمیم دندان‌های شیری به رشد کامل فعالیت گفتاری در کودکان کمک می‌کند، دندان‌های کودکان را زیبا و یکدست می‌کند که آرامش روانی کودک را فراهم می‌کند. فراموش نکنید که لبخند زیبا یکی از عواملی است که بر اعتماد به نفس کودک تأثیر می‌گذارد.

بنابراین، بیایید دلایل اصلی را فهرست کنیم که چرا ترمیم دندان کودکان یک روش اجباری است:

تشکیل نیش نادرست؛

عدم وجود دندان دائمی؛

نقض فعالیت گفتاری؛

پوسیدگی درمان نشده منجر به عوارض، درد می‌شود .

ناراحتی روانی

ترمیم دندان‌های  شیری: روش های ترمیم

روش های زیر برای ترمیم دندان در کودکان وجود دارد:

نگهدارنده فضا در دندانپزشکی اطفال

نگهدارنده فضا یک وسیله دهانی است که برای “حفظ” فضای باقی مانده از دندان شیری از دست رفته ساخته شده است. آنها به طور کلی از فلز یا اکریلیک ساخته شده‌اند و می‌توانند در دهان ثابت شوند یا قابل جابه‌جایی باشند. نگهدارنده‌های فضای ثابت به داخل دهان چسبانده می‌شوند، درحالی‌که فضا نگهدارنده‌های متحرک شبیه به دستگاه‌های ارتودنسی هستند و حتی ممکن است دندان مصنوعی داشته باشند. عملکرد اصلی آنها جلوگیری از جابه‌جایی دندان‌های اطراف به فضای باقی‌مانده توسط دندان شیری است که خیلی زود ازدست‌رفته است. هنگامی که دندان دائمی شروع به رویش می‌کند، نگهدارنده فضا برداشته می‌شود  زیرا به هدف خود عمل کرده است.

ترمیم دندانپزشکی اطفال

کودکان می‌توانند از ظاهر لبخند خود خجالت بکشند، به‌خصوص اگر دندان‌هایشان ترک‌خورده، شکسته یا رشد نکرده باشد.

بر اساس نیازهای کودک شما، روش‌های ترمیمی دندانپزشکی مختلفی وجود دارد که ممکن است دندانپزشکی اطفال کلینیک دندانپزشکی مینوسا توصیه کند.

پس از معاینه و عکس‌برداری با اشعه ایکس از دندان‌ها، بحث در مورد اهداف لبخند کودک شما به تعیین بهترین اقدام کمک می‌کند. یک برنامه درمانی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

پر کردن

پرکننده‌های کامپوزیتی که به‌عنوان پرکننده‌های سفید نیز شناخته می‌شوند، یکی از اساسی‌ترین اشکال مورداستفاده برای بازیابی پوسیدگی هستند. پس از تمیزکردن و برداشتن پوسیدگی دندان، مواد پرکننده به‌صورت لایه‌لایه روی دندان اعمال می‌شود . دندانپزشک سطح را طوری شکل می‌دهد که با رنگ دندان مطابقت داشته باشد.

کامپوزیت

کامپوزیت دندان از رزین کامپوزیت همرنگ دندان برای جایگزینی ساختار دندان ازدست‌رفته یا پنهان کردن عیوب جزئی مانند بریدگی، تغییر رنگ یا فاصله نامنظم استفاده می‌کند. پس از آماده‌شدن و تمیزکردن دندان، رزین اعمال می‌شود  و از ابزار مخصوص نور آبی برای چسبیدن آن به سطح دندان استفاده می‌شود .

روکش‌ها

روکش‌ها معمولاً برای دندان‌هایی که پرکننده‌های بزرگ دارند یا برای دندان‌های رشدنیافته استفاده می‌شوند. آنها به‌صورت سفارشی با رزین کامپوزیت ساخته می‌شوند تا فقط سطح جلوی دندان‌ها  را بپوشانند. آنها به‌صورت چسبنده باند می‌شوند و می‌توانند دندان‌هایی را که تراشیده، تغییر رنگ، نامرتب، ناهموار، فرسوده یا دارای فاصله غیرطبیعی هستند، بهبود بخشند.

روکش‌ها کلاهکی به شکل دندان هستند که از مواد کامپوزیت ساخته شده‌اند و برای پوشاندن دندان‌های آسیب‌دیده، ترک‌خورده یا شکسته استفاده می‌شوند. هنگامی که در جای خود سیمان می‌شوند، به طور کامل روی قسمتی از دندان جمع می‌شوند و به خط لثه می‌رسند. روکش‌ها می‌توانند به تقویت یکپارچگی دندان کمک کنند و می‌توانند چندین سال دوام بیاورند.

سفیدکردن دندان

سفیدکردن دندان‌ها می‌تواند به بهبود رنگ دندان‌ها  کمک کند و عموماً پس از تمیزکردن پلاک، جرم و سایر مواد زائد از سطح دندان‌ها  رخ می‌دهد. اگر کودک شما نگران رنگ دندان‌هایش است، بیایید در مورد گزینه‌ها بحث کنیم.

کلینیک دندانپزشکی مینوسا متعهد است که به کودکان و نوجوانان کمک کند تا با خیال راحت لبخند بزنند. اگر فرزند شما در مورد لبخند خود نگرانی دارد و مایل است خدمات دندانپزشکی زیبایی ما را بررسی کند، همین امروز با ما تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات تعیین کنید.

بیهوشی در دندانپزشکی کودکان

چه زمانی بیهوشی دندانپزشکی اطفال توصیه می‌شود؟

اغلب اوقات، دندانپزشکی بیهوشی  زمانی توصیه می‌شود  که کودک شما به دلیل سن یا تجربیات قبلی مضطرب است. هنگامی که اضطراب مقاومت فیزیکی در برابر درمان ایجاد می‌کند، ادامه اقدامات دندانپزشکی می‌تواند   خطرناک باشد یا ممکن است عمر ترمیم‌ها را به خطر بیندازد.

دلیل دیگری که ما دندانپزشکی بیهوشی  را توصیه می‌کنیم، مدت‌زمان درمان است. اگر کودک شما به‌اندازه کافی حفره و پوسیدگی دارد که لازم است دندانپزشک اطفال شما 3 و 4 ویزیت مختلف انجام دهد، ممکن است دندانپزشکی بیهوشی  را برای کودک شما پیشنهاد کند.

در چه شرایطی از آرام بخشی و بیهوشی استفاده می شود؟

همیشه نمی توان کودکانی را که ترس از دندانپزشک دارند و یا نمی توان با آنها ارتباط برقرار کرد ، معالجه کرد. در چنین مواردی ، درمان تمام دندان های پوسیده و درمان فلوراید می تواند بدون فشار روانی بر کودک و خانواده ، به وسیله بیهوشی انجام شود.

بیهوشی چگونه انجام می گیرد؟

بیهوشی در دندانپزشکی کودکان طبق پرتوکول خاصی انجام میشود. کودکی که قرار است تحت بیهوشی قرار بگیرد ، روز قبل توسط متخصص بیهوشی معاینه می شود و اثرات بیهوشی بر رو کودک بررسی می شود. روز بعد بیمار 6 الی 8 ساعت قبل از جراحی ناشتا به بیمارستان می رود. یک ساعت قبل از عمل متخصص بیهوشی ، با مخلوط کردن داروی بیهوشی با آب میوه و دادن داروهای آرامبخش کودک را بیهوش می‌کند. کودک که با اثر دارو به خواب می رود ، به اتاق عمل منتقل می شود. متخصص دندانپزشکی به طور متوسط طی 1-2 ساعت درمان و برنامه های محافظتی دندان ها را تحت بیهوشی انجام می دهد. درمان های دندانپزشکی تحت بیهوشی را می توان در هر سنی از سن 1 سالگی هنگامی که اولین دندان ها ظاهر می شود ، انجام داد.
 مدت زمان درمان بستگی به پیچیدگی اقدامات انجام شده دارد. پس از انجام مراحل ، کودکان به مدت 1-2 ساعت در اتاق استراحت با پدر و مادر خود استراحت کرده و سپس مرخص می شوند. کودکانی که به مدرسه می روند می توانند به راحتی روز بعد به مدرسه بروند. مهمترین نکته ای که باید بعد از عمل به آن توجه کنید ، ادامه مسواک زدن با یک روش منظم و صحیح است.

متخصص دندانپزشکی اطفال کیست؟

دندانپزشکی که دندانهای کودکان 0 تا 15 سال را درمان می کند ، دندانپزشک اطفال نامیده می شود.

چرا دندان های شیری مهم هستند؟

دندانهای شیری، دندان های دائمی را که بعد از آنها رشد می‌کند راهنمایی می کنند و از محل لازم برای بیرون آمدن آنها محافظت می کنند. اگر دندانهای شیری زود کشیده شود و از محل آن محافظت نشود ، ممکن است ازدحام ناخواسته و مشکلات رشد فک در اطفال ایجاد شود. دندانهای شیری از رشد استخوان و عضلات فک پشتیبانی می کنند. برای اینکه کودک بتواند به درستی تغذیه کند ، دندانهای شیری باید تا زمانی که به سن افتادن برسند در دهان بمانند.

بیهوشی برای چه اعمال می شود؟

کودکان دارای معلولیت جسمی
کودکان دارای معلولیت ذهنی
کودکانی که به درمان ترمیمی یا جراحی احتیاج دارند اما به دلیل عفونت حاد ، تغییرات آناتومیک یا آلرژی پزشک نمی توان بی حسی موضعی انجام دهند.
کودکان خردسال مبتلا به پوسیدگی گسترده به نام پوسیدگی بطری شیر یا پوسیدگی در اوایل کودکی
کودکان مبتلا به بیماری های سیستمیک مانند برخی بیماری های قلبی که در صورت استفاده از بیهوشی خطرات پزشکی بیماری کاهش می یابد
کودکانی که به هر دلیلی درمان آنها باید در یک جلسه تکمیل شود (محل سکونت دور ، خطر واکنش آلرژیک و غیره)

چه تفاوتی بین آرام بخشی و بیهوشی وجود دارد؟

آرام بخشی را می توان یک آرام بخشی آگاهانه و عمیق دانست.
آرام بخشی متوسط ​​(آرام سازی هوشیار): با اثر دارو با اندکی کاهش سطح هوشیاری بیمار می تواند راه تنفس را به طور مداوم حفظ کرد و بیمار به محرک های جسمی و دستورات کلامی پاسخ مناسب دهد.
بیهوشی عمومی: نوعی حالت برگشت ناپذیر و ناخودآگاه است که در آن هیچ پاسخی حتی به محرکهای دردناک که توسط داروها فراهم می شود وجود ندارد.
درمان دندانپزشکی کودکانی که ترس ، اضطراب یا ناتوانی دارند ، مسئله ای جدی می باشد که باید توسط دندانپزشک کودکان حل شود. در کشور ما میزان پوسیدگی دندان در کودکان بسیار بیشتر از معیارهای تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی است و از آنجا که درمان به ویژه در کودکان ناسازگار امکان پذیر نیست ، دندانهای شیری کشیده شده نیاز به درمان ارتودنسی و فضا نگه دار را افزایش می دهد.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی