درمان کامپوزیت

درمان کامپوزیت یکی از درمان های پر کاربرد در دندانپزشکی هم از جهت زیبایی هم از جهت ترمیمی است.

پر کردن زیبایی در درمان کامپوزیت

انواع مختلفی از مواد پرکننده کامپوزیت وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایبی هستند. بیماران می توانند با مشورت با دندانپزشک متخصص در مورد بهترین روش استفاده در درمان دندان های خود تصمیم بگیرند.

از لایه کامپوزیت (پیوند) در طراحی لبخند نیز استفاده می شود. با استفاده از این پر کننده های کامپوزیت می توان نتایجی با ارزش زیبایی بالا به دست آورد که نمی توان آنها را از دندان تشخیص داد.

به هر حال ، اگرچه در سالهای گذشته از پر کننده های آمالگام نقره به طور گسترده ای استفاده می شد ، پر کردن کامپوزیت یکی از پر کاربردترین مواد پر کننده امروزه است. از آنجایی که کامپوزیت همرنگ دندان است ، هیچ تفاوتی در ظاهر دندان های موجود ایجاد نمی کنند. بنابراین ، درمان با پرکردن کامپوزیت از نظر زیبایی به خصوص در مورد دندان های قدامی گزینه بهتری است.

مانند اکثر ترمیم های دندانی ، پرکردگی کامپوزیت “دائمی” نیست و ممکن است بعد از مدتی نیاز به تعویض باشد. با این حال ، این مدت زمان طول می کشد زیرا کامپوزیت بسیار با دوام است. آنها می توانند سالها در دندان بمانند و لبخند سالمی را برای شما فراهم کنند.

پر کردن کامپوزیت چیست؟

پر کننده های کامپوزیتی که به آن نوع پر کننده رزین نیز می گویند ، با استفاده از سرامیک و اجزای مختلف شیمیایی بدست می آیند. از نظر ساختاری مقاومت آنها در برابر گاز گرفتن و جویدن بیشتر می شود. می توان آن را با خیال راحت روی دندان های آسیایی که به آن دندان های پشت می گوییم استفاده کرد. اما از آنجا که می توان به همان رنگ دندان ها به دست آورد ، استفاده از آن در دندان های قدامی نیز برای اهداف زیبایی امکان پذیر است. به عبارت دیگر ، هنگام ارزیابی عملکرد و موفقیت ، پر کردن کامپوزیت رضایت بخشی است.

پر کردن کامپوزیت چگونه ساخته می شود؟

در صورت وجود دندان ، ابتدا پوسیدگی ها تمیز می شوند. این روش را می توان با استفاده از بی حسی موضعی انجام داد ، یا اگر سطحی باشد ، بدون نیاز به بی حسی قابل استفاده است. پر کردن کامپوزیت به روشی اصلاح می شود که مناسب ترین ساختار اصلی دندان شما باشد و بتواند عملکرد آن را به طور کامل انجام دهد. این فرایند تصحیح برای این انجام می شود که پر کردن در حین تمرین نیش و کنترل سطح با زبان که دندانپزشک از شما می خواهد مناسب ترین شکل را پیدا کند.

درمان کامپوزیت یکی از درمان های پر کاربرد در دندانپزشکی هم از جهت زیبایی هم از جهت ترمیمی است.

بعد از پر کردن کامپوزیت

بعد از قرارگیری مواد پر کننده کامپوزیت ، ایجاد حساسیت در برابر گرما و سرما برای دندان بسیار طبیعی است. این وضعیت در مدت کوتاهی پس از عادت دندان شما به پر کردن جدید ، خود به خود از بین می رود.

توصیه می شود دستورالعمل های مراقبتی را که دندانپزشک در پایان درمان به شما می دهد دنبال کنید. این امر ارتباط تنگاتنگی با سلامت دهان و دندان و عمر پر کننده شما دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این زمینه را پر کنید
این زمینه را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

خروج از نسخه موبایل