ما از الماس شما مراقبت خواهیم کرد

دندانپزشکی شبانه‌روزی مینوسا

درمان کامپوزیت

تخفیف ویژه ی 20% کامپوزیت زیر نظر مجرب ترین دندان پزشکان, محیط کامل بهداشتی و VIP

جرم گیری

چرا درمان کامپوزیت

می توان با پر کردن بوسیله کامپوزیت از پوسیدگی ، ترک خوردگی ، شکستگی و ... جلوگیری کرد. این یک روش پر کردن است که در درمان و ترمیم دندانهایی که به دلیل شرایط نامساعد خراب شده اند ، استفاده می شود. در طی مراحل ، قسمت پوسیده یا آسیب دیده دندان برداشته و تمیز می شود ، چسب های مخصوص زده می شود و سپس یک ماده پر کننده کامپوزیت روی دندان قرار می گیرد. همچنین به آن پر کننده زیبایی گفته می شود زیرا نتایج رضایت بخشی از نظر زیبایی ایجاد می کند.

پر کردن زیبایی در درمان کامپوزیت

انواع مختلفی از مواد پرکننده کامپوزیت وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایبی هستند. بیماران می توانند با مشورت با دندانپزشک متخصص در مورد بهترین روش استفاده در درمان دندان های خود تصمیم بگیرند.

از لایه کامپوزیت (پیوند) در طراحی لبخند نیز استفاده می شود. با استفاده از این پر کننده های کامپوزیت می توان نتایجی با ارزش زیبایی بالا به دست آورد که نمی توان آنها را از دندان تشخیص داد.

به هر حال ، اگرچه در سالهای گذشته از پر کننده های آمالگام نقره به طور گسترده ای استفاده می شد ، پر کردن کامپوزیت یکی از پر کاربردترین مواد پر کننده امروزه است. از آنجایی که کامپوزیت همرنگ دندان است ، هیچ تفاوتی در ظاهر دندان های موجود ایجاد نمی کنند. بنابراین ، درمان با پرکردن کامپوزیت از نظر زیبایی به خصوص در مورد دندان های قدامی گزینه بهتری است.

مانند اکثر ترمیم های دندانی ، پرکردگی کامپوزیت "دائمی" نیست و ممکن است بعد از مدتی نیاز به تعویض باشد. با این حال ، این مدت زمان طول می کشد زیرا کامپوزیت بسیار با دوام است. آنها می توانند سالها در دندان بمانند و لبخند سالمی را برای شما فراهم کنند.

درمان ونیر کامپوزیت

 

پر کردن کامپوزیت چیست؟

پر کننده های کامپوزیتی که به آن نوع پر کننده رزین نیز می گویند ، با استفاده از سرامیک و اجزای مختلف شیمیایی بدست می آیند. از نظر ساختاری مقاومت آنها در برابر گاز گرفتن و جویدن بیشتر می شود. می توان آن را با خیال راحت روی دندان های آسیایی که به آن دندان های پشت می گوییم استفاده کرد. اما از آنجا که می توان به همان رنگ دندان ها به دست آورد ، استفاده از آن در دندان های قدامی نیز برای اهداف زیبایی امکان پذیر است. به عبارت دیگر ، هنگام ارزیابی عملکرد و موفقیت ، پر کردن کامپوزیت رضایت بخشی است.

پر کردن کامپوزیت چگونه ساخته می شود؟

در صورت وجود دندان ، ابتدا پوسیدگی ها تمیز می شوند. این روش را می توان با استفاده از بی حسی موضعی انجام داد ، یا اگر سطحی باشد ، بدون نیاز به بی حسی قابل استفاده است. پر کردن کامپوزیت به روشی اصلاح می شود که مناسب ترین ساختار اصلی دندان شما باشد و بتواند عملکرد آن را به طور کامل انجام دهد. این فرایند تصحیح برای این انجام می شود که پر کردن در حین تمرین نیش و کنترل سطح با زبان که دندانپزشک از شما می خواهد مناسب ترین شکل را پیدا کند.

بعد از پر کردن کامپوزیت

بعد از قرارگیری مواد پر کننده کامپوزیت ، ایجاد حساسیت در برابر گرما و سرما برای دندان بسیار طبیعی است. این وضعیت در مدت کوتاهی پس از عادت دندان شما به پر کردن جدید ، خود به خود از بین می رود.

توصیه می شود دستورالعمل های مراقبتی را که دندانپزشک در پایان درمان به شما می دهد دنبال کنید. این امر ارتباط تنگاتنگی با سلامت دهان و دندان و عمر پر کننده شما دارد.

دریافت وقت و رزرو آنلاین با تخفیف ویژه

اینستاگرام مینوسا

به روزترین مطالب دندانپزشکی

گرفتن وقت اینترنتی

Info@minoosaclinic.com

ساعت کاری مینوسا

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 22:00

تهران میرداماد

بعد از نفت جنوبی، پلاک 258