درمان ایمپلنت

درمان ایمپلنت دندان روشی است که برای غلبه بر کمبودهای دندان ما که به دلایل مختلف از بین می روند. ایمپلنت ها پیچ هایی هستند که از جنس تیتانیوم در استخوان فک قرار می گیرند.

وقتی دندان پوسیده یا آسیب دیده به هر دلیلی کشیده شود یا از دست دادن دندان اتفاق بیافتد ، قسمت قابل مشاهده دندان و ریشه آن که تاج نامیده می شود از بین می رود. این کاشت از ریشه ای تشکیل شده است که به استخوان و دندانی که روی ریشه ثابت می شود ، درست مانند یک دندان طبیعی متصل می شود. با روش کاشت می توان کمبود تک دندان را برطرف کرد یا از پروتز و پل های ساخته شده پشتیبانی کرد.

ایمپلنت در مواردی که به دلایل مختلف یک، چند یا تمام دندانها از بین بروند ، انتخاب مناسب برای بیماران درهرسنی است. با این حال ، با توجه به رشد استخوان ، صحیح است که تا سن 16 سالگی برای دختران و 18 سال برای پسران صبر کنیم.

در حالی که ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد ، باید استخوان کافی در فک وجود داشته باشد. در مواردی که مقدار استخوان ناکافی است ، ممکن است ایمپلنت موفقیت آمیز نباشد ، زیرا به اندازه کافی پشتیبانی نمی شود. با پیوند استخوان ، این کمبود برطرف شده و استخوان فک برای استفاده در ایمپلنت آماده می شود.

برخی از مشکلات سلامتی و ویژگی ها و عادات بیمار می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در استفاده از ایمپلنت شود:

هموفیلی ، دیابت و اختلالات ایمنی مختلف ممکن است در درمان ایمپلنت خطرات ایجاد کنند.

درمان ایمپلنت در دوران بارداری توصیه نمی شود.

مصرف الکل می تواند مشکلاتی را ایجاد کند که می تواند مانع درمان شود.

سیگار کشیدن نیز عاملی است که میزان موفقیت را کاهش می دهد. اجتناب از سیگار کشیدن ، به ویژه در طول درمان ، ضروری است.

ایمپلنت

 

برنامه ایمپلنت گذاری

ایمپلنت ها معمولاً از مواد تیتانیومی بسیار سازگار ساخته می شوند که پایه محکمی برای پروتز ایجاد می کنند.

پس از معاینه دقیق و آماده سازی توسط دندانپزشک ، سیلندر تیتانیوم و ایمپلنت دندان مخروطی با جراحی در استخوان فک قرار می گیرد. همجوشی ایمپلنت با استخوان فک به طور متوسط ​​3 ماه طول می کشد. در پایان این دوره ، تکیه گاه مورد استفاده برای اتصال ایمپلنت و پروتز قرار داده می شود. و سرانجام با اتصال روکش تاج یا دندان مصنوعی برای یک دندان ، ایمپلنت کامل می شود.

درمان ایمپلنت یک روش بسیار قابل اعتماد است که توسط پزشکان متخصص دندانپزشکی با تجربه استفاده می شود. در میان تمام کاربردهای پروتز ، این تنها روش درمانی است که از استخوان فک محافظت می کند ، مانند دندان های خود فرد عمل می کند و استفاده از پروتزها را تسهیل می کند.

در چه مواردی می توان روش ایمپلنت را انجام داد؟

در مواردی که یک یا چند دندان از بین رفته باشد ،

در مواردی که کمبود دندان از عملکرد صحیح گفتار و جویدن جلوگیری می کند ،

در مواردی که دندان های مصنوعی در دهان بلغزانند ، باعث ایجاد صدا می شوند و هنگام غذا خوردن مشکل ایجاد می کنند ،

در تجدید پل ، کاشت یک راه حل دائمی ارائه می دهد.

البته در مرحله تصمیم گیری می توانید تمام راه حل ها را از دندانپزشک خود بگیرید. هنگام مشورت با پزشک ، مهم است که سیگار کشیدن ، داروها و بیماری های مزمن را نیز به اشتراک بگذارید.

اثر بخشی ایمپلنت

همانطور که در بسیاری از موضوعات مربوط به بهداشت دهان و دندان ، برخی از اطلاعات غلط. در درمان ایمپلنت باعث می شود درمان به تعویق بیفتد و حتی بیمار از درمان خودداری کند. با این حال ، در این درمان که دارای تأثیراتی مانند عمل کشیدن دندان است و به طور متوسط ​​در نیم ساعت به اتمام می رسد ، معتبرترین روش درمانی برای رفع کمبود دندان با موفقیت 90٪ و ماندگاری طولانی مدت است.

آمادگی روزکاشت ایمپلنت

مهم این است که شما شب قبل از درمان خوب بخوابید. باز هم ، چند روز قبل از درمان ، ممکن است لازم باشد از آنتی بیوتیک و دهان شویه در برابر خطر عفونت استفاده کنید. از آنجا که ناحیه مورد عمل به درستی بی حس می شود ، درمانی است که در آن دردی احساس نخواهید کرد ، تقریباً 15-30 دقیقه طول می کشد. بعد از استفاده ، جایی که اثر بی حسی برای چند ساعت ادامه خواهد داشت ، می توانید با استفاده از داروهای مسکن توصیه شده توسط پزشک از دردی که ممکن است در لثه و بافت ایجاد شود ، جلوگیری کنید. فراموش نکنید که یک روز پس از درمان می توانید به راحتی به کار و زندگی روزمره خود برگردید!