ایمپلنت و زیبایی دندانها با شرایط اقساط

خمیر دندان هیدروکسی آپاتیت چیست؟

خمیر دندان هیدروکسی آپاتیت

فلوراید ماده استاندارد در خمیر دندان ضد پوسیدگی بوده است و احتمالاً بخشی از روتین مراقبت از دهان شما است اما برندهای مدرن مراقبت از دهان توجه را به یک جایگزین علمی جلب می کنند: خمیر دندان هیدروکسی آپاتیت.

در حالی که شما این ماده را در فرمول های اکثر مارک های داروخانه های بزرگ پیدا نمی کنید، خمیر دندان هیدروکسی آپاتیت بیش از چهار دهه تحقیقات و برنامه های کاربردی مراقبت از دندان برای پشتیبان گیری از آن دارد. هیدروکسی آپاتیت غیر سمی و زیست سازگار است و آن را به گزینه ای مناسب برای کسانی که به دنبال راه حل های طبیعی مراقبت از دهان هستند تبدیل می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ماده مورد تایید دندانپزشکی و یافتن بهترین خمیردندان های هیدروکسی آپاتیت، ادامه مطلب را بخوانید.

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا ارائه دهنده کلیه خدمات مربوط به دهان (سلامت و زیبایی لثه) می باشد.

خمیر دندان هیدروکسی آپاتیت

هیدروکسی آپاتیت چیست؟

دکتر محسن برزگران می گوید: «هیدروکسی آپاتیت (HAp) جزء اصلی مینا و یکی از مواد زیستی مورد مطالعه در زمینه پزشکی و دندانپزشکی است. بخش معدنی اصلی استخوان ها و دندان ها را تشکیل می دهد – در واقع بیش از 90 درصد از پایه مینای دندان را تشکیل می دهد. به عنوان بیرونی ترین لایه دندان و سخت ترین ماده در بدن انسان، حفظ مینای سالم برای سلامت دهان و دندان و سلامت کلی شما ضروری است. از عناصر داخلی دندان در برابر باکتری ها و پوسیدگی محافظت می کند که در صورت قرار گرفتن در معرض آن می تواند منجر به پوسیدگی، عفونت های جدی، بیماری های لثه و حتی از دست دادن دندان شود.

آیا هیدروکسی آپاتیت بی خطر است؟

کاربردهای پزشکی هیدروکسی آپاتیت توسط ناسا در دهه 1970 آغاز شد، زیرا فضانوردان مواد معدنی دندان و استخوان خود را به دلیل کمبود جاذبه در فضا از دست دادند. در سال 1974، شرکت ژاپنی Sangi Co. Ltd. یک حق اختراع از ناسا برای استفاده از هیدروکسی آپاتیت در زمینه دندان گرفت و در نهایت اولین خمیر دندان نانو هیدروکسی آپاتیت جهان را در سال 1980 ساخت و این ماده را در سال 1990 به ثبت رساند.

 HAp مسائل بحث‌برانگیز فلوراید زیاد را ندارد و در ذهن بسیاری از مردم ایمن‌تر است. (اگرچه دندانپزشکان تاکید می کنند که چون ما خمیر دندان را نمی بلعیم، فلوراید برای استفاده 100٪ بی خطر است و برای افراد خاصی که نیاز به اثربخشی قوی برای مینای ضعیف تر فلوراید دارند، ضروری است.

در اندازه ذرات کوچک – میکرو یا نانو – HAp به تشکیل یک لایه محافظ روی مینا و سطح ریشه سیمان کمک می کند. این فرآیندی به نام رمینرالیزاسیون است که در آن هیدروکسی آپاتیت به مینای دندان می‌پیوندد و توبول‌ها را پر می‌کند (کانال‌های میکروسکوپی که داخل دندان می‌روند و در صورت قرار گرفتن در معرض آن می‌توانند باعث حساسیت شوند). مطالعات متعدد نشان داده اند که هیدروکسی آپاتیت به معدنی سازی مجدد پوسیدگی اولیه کوچک کمک می کند و کارایی بیشتری نسبت به فلوراید دارد.

هیدروکسی آپاتیت می تواند جایگزینی برای فلوراید باشد، اما استفاده از آن با فلوراید نیز بی خطر است و برخی از فرمول های خمیردندان این دو ماده را با هم ترکیب می کنند. دکتر محسن برزگران می گوید: «هیدروکسی آپاتیت و فلوراید هر دو مواد معدنی هستند که می توانند آسیب ناشی از پوسیدگی دندان را ترمیم کنند. فلوراید می تواند باکتری ها را از بین ببرد، در حالی که هیدروکسی آپاتیت از چسبیدن باکتری ها به دندان ها جلوگیری می کند.

فواید هیدروکسی آپاتیت

  1. معدنی سازی مجدد مینای دندان مزیت اصلی هیدروکسی آپاتیت است. با تقویت مینای دندان، دندان ها در برابر پلاک که می تواند باعث ایجاد حفره و بیماری لثه شود، بهتر محافظت می شود. در حالی که فلوراید در برابر پوسیدگی دندان نیز محافظت می کند، حاوی کلسیم و فسفات نیست. این مواد معدنی در هیدروکسی آپاتیت و مینای دندان یافت می شوند که به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند. هیدروکسی آپاتیت در پشت صحنه برای جلوگیری از ایجاد یا پیشروی حفره ها عمل می کند.
  2. از آنجایی که هیدروکسی آپاتیت به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد، برخلاف فلوراید غیرسمی و زیست سازگار است. این همچنین آن را برای کودکانی که ممکن است به طور تصادفی خمیر دندان را قورت دهند، ایمن می کند.
  3. اکثر مزایای هیدروکسی آپاتیت را نمیتوان با چشم دید “مینرال سازی مجدد دندان در سطح میکرونی اتفاق می افتد” که ممکن است بتوانید آن را احساس کنید. هیدروکسی آپاتیت با پر کردن توبول های فوق الذکر که اساساً مسیرهای میکروسکوپی به اعصاب دندان هستند، به کاهش حساسیت دندان کمک می کند. با قرار گرفتن لوله های کمتر، حساسیت و ناراحتی کمتری نسبت به لمس، غذا و دما احساس خواهید کرد.
خمیر دندان هیدروکسی آپاتیت

بهترین خمیردندان های هیدروکسی آپاتیت

خمیردندان ایروکس مدل sensitive

خمیر دندان سیگنال سری Sensetive Expert مدل Gum Careترکیبی از ویتامین‌های A، C و E، به همراه هیدروکسی آپاتیت معدنی‌کننده، این خمیردندان های بدون فلوراید را به انتخابی سالم برای سلامت دهان و دندان شما تبدیل می‌کند. همچنین دارای زغال چوب فعال و جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها است.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

9 دیدگاه دربارهٔ «خمیر دندان هیدروکسی آپاتیت چیست؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی