هشدار!
تمامی خطوط ثابت کلینیک مینوسا قطع می باشد، تا اطلاع ثانوی با شماره های 09125170722 و 091960006537 تماس بگیرید.

انجام زیبایی و ایمپلنت از 1,500,000 تومان

تفاوت بین بهداشت دهان و دندان و جرمگیری دندانپزشکی

کسب اطلاعات در مورد تفاوت بین بهداشت دهان و دندان و جرمگیری دندان پزشکی که باید هر 6 ماه یکبار در کلینیک دندانپزشکی خود انجام دهید، ضروری است. زمان آن رسیده است که تفاوت بین بهداشت دندان و جرمگیری دندانپزشکی را بدانیم، زیرا اگرچه با فرآیندهایی روبرو هستیم که هدف آنها از بین بردن پلاک باکتریایی و جرم است، اما تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد.

تفاوت بین بهداشت دهان و دندان و تمیز کردن حرفه ای در دندانپزشک

رعایت بهداشت دهان و جرمگیری دندانپزشکی دندان برای جلوگیری از ظهور و ایجاد پوسیدگی دندان یا التهاب لثه ضروری است. هنگامی که از بهداشت دندان صحبت می کنیم، به روند روزانه ای اشاره می کنیم که شامل مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی است. و همچنین استفاده از نخ دندان و دهانشویه برای از بین بردن بقایای مواد غذایی که بین دندان های شما گیر کرده است.

برای سلامت دهان و دندان های شما باید با معاینه سالانه در کلینیک دندانپزشکی مینوسا تکمیل شود. در مینوسا توصیه می کنیم هر 6 ماه یکبار جرمگیری دندانپزشکی را انجام دهید. این نوع جرمگیری به شما امکان می دهد تا تارتار را از بین ببرید و یک تکنیک پیشگیری عالی است. بنابراین آیا من به جرمگیری دندانپزشکی نیاز دارم؟

بهداشت دهان و دندان

من به یک تمیز کردن دندان حرفه ای نیاز دارم

تمیز کردن دهان در خانه

بهداشت دهان و دندان به اندازه آنچه می خوریم و می نوشیم ، برای سلامتی شما اهمیت دارد. بهتر است روز به خصوص را برای مصرف قند و نوشابه به مقدار کم انتخاب کنید. به عنوان مثال، جوانانی که حدود 3 نوشابه در روز می نوشند، 60 درصد پوسیدگی بیشتری دارند.

ما همچنین مسواک زدن صحیح دندان ها را توصیه می کنیم. مسواک زدن حداقل 2 دقیقه طول می کشد، زمانی که بیشتر بزرگسالان به دلیل کمبود وقت یا اولویت های دیگر این کار را انجام نمی دهند.

ما باید این عادت را اصلاح کنیم و یک گزینه مناسب مسواک برقی است زیرا علاوه بر دقت بالای آن در مسواک زدن، مکانیسم هشدار دهنده دارد. به یاد داشته باشید که مسواک را با حرکات کوتاهی که کاملاً روی دندان ها را پوشش می دهد، بالا و پایین ببرید. دندان ها را روی سطوح بیرونی، پایینی و جویدنی مسواک بزنید.

نظافت دهان و دندان

بهداشت خوب دهان و دندان همیشه با نخ دندان یا برس بین پروگزیمال کامل می شود. استفاده از دهانشویه مکمل بهداشت دهان و دندان در خانه هستند. به عبارت دیگر، می‌توان گفت که بهداشت دهان و دندان فرآیندی است که با هدف از بین بردن بقایای غذا و پلاک‌های باکتریایی در داخل دهان انجام می‌شود.

جرمگیری دندانپزشکی

از سوی دیگر، باید در مورد جرمگیری دندانپزشکی دندان صحبت کنیم و اولین چیزی که می توانیم در مورد آن بگوییم این است که با فرآیندی روبرو هستیم که در کلینیک دندانپزشکی مینوسا در میرداماد انجام می شود. و هدف آن از بین بردن تارتار روی دندان و زیر لثه است. تارتار دندان یک رسوب سخت و زرد رنگ است که نه تنها زیبایی دندانی بیمار را تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه تکثیر باکتری ها را  سرعت می بخشد.

تارتار به دلیل تجمع و کلسیفیکاسیون پلاک باکتریایی در دهان ایجاد می شود و برای برداشتن آن باید با جرمگیری در دندانپزشک برداشته شود. پس از کلسیه شدن پلاک باکتریایی ، نمی تواند آن را با مسواک زدن از بین ببرد.

مراحل جرمگیری دندانپزشکی

چرا بهداشت دهان و جرمگیری دندانپزشکی نقش بسیار مهم و ضروری در حفظ سلامت دهان و دندان شما دارند. جرمگیری دندانپزشکی دندان به پیشگیری از ایجاد بیماری های مختلف دهان است. جرمگیری دندانپزشکی موثرترین روش پیشگیری از بیماری های دهان و دندان است. اگر به مشاوره در مورد نحوه مسواک زدن دندان های خود یا مراجعه برای جرمگیری دندانپزشکی نیاز دارید، با کلینیک دندانپزشکی مینوسا تماس بگیرید. ما منتظر شما هستیم.

جرمگیری دندان

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت