افزایش طول تاج

افزایش طول تاج دندان فرآیندی است که در آن دندانپزشک بخشی از لثه ها و گاهی نیز قسمتی از استخوان شما را برمی دارد تا تاج دندان شما را طولانی تر کند.

چرا از افزایش طول تاج دندان استفاده می شود؟

  1. برای درمان دندان ها

اگر دندان برای ترمیم یا پر کردن یا تاج مصنوعی مناسب نباشد ، به جراحی افزایش طول تاج دندان نیاز دارید.

برای مثال:

در موارد ذکر شده در بالا ، دندانپزشک شما باید دندان شما را آماده کند تا دندان بتواند تاج شما را نگه دارد. متخصصان می گویند شما باید حداقل 3 میلی متر دندان بین تاج خود (پوشش استخوان دندان) و تاج دندان مصنوعی داشته باشید.

  1. برای افزایش زیبایی لبخند

لثه ها مقداری از دندانهای شما را می پوشاند و معمولاً هنگام لبخند زدن قابل مشاهده نیستند. در برخی از افراد ، لثه قسمت زیادی از دندان ها را می پوشاند و هنگام لبخند زدن لثه قابل مشاهده هستند، دندانپزشکان این نوع لبخند را لبخند لثه ای می نامند. شما می توانید لبخند لثه ای خود را با افزایش طول تاج دندان درمان کنید و لثه های ناهموار خود را اصلاح کنید.

جراحی افزایش  تاج دندان

هزینه افزایش طول تاج دندان چقدر است؟

قیمت جراحی طول تاج دندان به مقدار ج بستگی دارد. اگر برخی از استخوان های برداشته شوند ، این نیز قیمت را افزایش می دهد.

اگر به درمان های اضافی نیاز باشد این قیمت را افزایش می دهد. احتمالاً قبل از عمل به برخی از تمیز کردن های دندان نیاز خواهید داشت که معمولاً به مبلغ نهایی اضافه می شود.

مزایای افزایش طول تاج دندان:

 برخلاف بسیاری از درمان های زیبایی دندان ، افزایش طول تاج باید فقط یک بار انجام شود. این درمان علاوه بر ایجاد لبخند زیبا و متقارن ، جراحی طول تاج همچنین می تواند مراقبت از دندان را آسان تر کند. جراحی معمولاً در مدت 30 دقیقه تا یک ساعت انجام می شود.

روش درمان

برای جراحی بلند کردن تاج دندان ، یک پریودنتیست متخصص در سلامت لثه، بافت اضافی لثه را از بین می برد. برخی از دندانپزشکان عمومی نیز می توانند این روش را انجام دهند. برخی شرایط خاص به دندانپزشک نیاز دارد تا بافت استخوانی را نیز برداشته و یا در معرض دید بیشتری قرار دهد.

موارد زیر روش های مختلف افزایش طول تاج دندان است:

اگر موارد زیر بعد از درمان اتفاق افتاد به دندانپزشک خود مراجعه کنید :

عوارض مرتبط با طولانی شدن تاج

این درمان ممکن است عوارض جانبی داشته باشد که شامل موارد زیر می باشد.

حساسیت

شما ممکن است حساسیت به سرما و گرما را در دندان های خود احساس کنید. با گذشت زمان حساسیت از بین می رود ، بخصوص پس از آنکه تاج کاملاً در جای مناسب خود قرار می گیرد.

دندانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است ممکن است طولانی تر از دندان های دیگر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *