ترمیم و زیبایی دندان

ترمیم و زیبایی دندان

درمان‌های ترمیم و زیبایی دندان رشته تخصصی است که در آن به تشخیص مشکلات دندان و یا شکایات زیبایی بیماران می پردازند. هدف از دندانپزشکی ترمیمی رفع شکایات بیمار و همچنین بازگرداندن عملکرد و زیبایی ازدست‌رفته به مناسب‌ترین و سالم‌ترین روش ممکن است.

popup

چرا دندانپزشکی ترمیمی؟

درمان‌های ترمیمی دندان در کلینیک‌های دندانپزشکی انجام می‌شود که با استفاده از مواد جدید، دستگاه‌های جدید و روش‌های نوین درمانی، خدمات بهداشتی با کیفیتی را ارائه می‌دهند. بزرگ‌ترین فایده این روش درمانی که فواید و مزایای بسیاری را برای بیمار به همراه دارد، پیشگیری زودهنگام از مشکلات جدی دندانی است.

جلوگیری از ایجاد پوسیدگی‌های ناخواسته یا مداخله زودهنگام، پرکردن حفره‌های دهان با روش‌های مناسب از مزایای درمان‌های ترمیمی دندان است. در این روش که همیشه اولین هدف حفاظت از دندان‌های اصلی و طبیعی در عمل‌های انجام شده است، در صورت عدم امکان، جایگزین‌هایی برای دندان‌های طبیعی وجود دارد.

لبخند بهترین ناحیه برای ایجاد تغییرات سریع می باشد و لذت بردن از این لبخند می تواند تأثیر روانی بسیار مثبتی برای شما داشته باشد. هدف اصلی زیبایی دندان همانطور که از نامش پیداست بهبود عملکرد و زیبایی شما هنگام لبخند زدن می باشد. اگرچه این ممکن است بی اهمیت به نظر برسد ، اما به دلیل این که زیبایی تأثیر زیادی بر زندگی اجتماعی شما دارد ، بسیار حائز اهمیت می باشد. دندان و لثه های سالم ، با رنگ ، شکل ، موقعیت و اندازه مناسب می توانند عزت نفس و اعتماد به نفس ما را افزایش دهد. با توجه به دلایل ذکر شده ، ما معتقدیم که زیبایی دندان ، اهمیت بسیار زیادی در درمان های دندانپزشکی ، کلینیک شبانه ورزی دندانپزشکی مینوسا دارد.

شرایطی که در آن درمان ترمیمی دندان انجام می‌شود

هدف از درمان‌های ترمیمی دندان، بازسازی دندان‌های اصلی تا حد امکان بدون جایگزینی، حتی اگر دقیقاً یکسان نباشند. با عوامل و دلایل مختلف، مشکلاتی که در دندان‌ها ایجاد می‌شود، با درمان‌های ترمیمی دندان مطابق میل بیماران برطرف می‌شود. درمان‌های ترمیمی دندان را می‌توان در مواردی که ترک در دندان‌ها، پوسیدگی‌های پیشرفته، مشکلات ناشی از ضربه محکم به فک یا دندان، بدتر شدن کارهای قبلی ترمیم دندان، لکه‌های دائمی روی دندان‌ها و مشکلات لثه وجود دارد، اعمال کرد. درمان‌های ترمیمی دندان که نام خود را از مفهوم ترمیم، یعنی ترمیم هر چه بیشتر دندان‌ها گرفته‌اند، به دلایل مختلف در سال‌های اخیر مورد علاقه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

روش‌های کاربردی در درمان‌های ترمیمی دندان

درمان‌های ترمیمی دندان که دارای روش‌هایی هستند که بسته به شکایات دندانی بیماران متفاوت است، در مواردی که درمان‌های ارتودنسی ناکافی است قابل استفاده است، درحالی‌که ممکن است هنگام برنامه‌ریزی درخواست، تنها به درمان ترمیمی دندان در مداخلات ارتودنسی یا جراحی نیاز باشد.

به همین دلیل، مشخص نیست که چه زمانی و چگونه این درمان دندانپزشکی مورد نیاز خواهد بود. از جمله متداول‌ترین روش‌های مورداستفاده در درمان‌های ترمیمی دندان می‌توان به پرکردن زیبایی، ایمپلنت، روکش، بریج، لمینت، نیم یا کامل دندان مصنوعی اشاره کرد. درحالی‌که روش‌هایی وجود دارد که به طور مکرر برای پر کردن فضای دندان از دست رفته استفاده می‌شود، اما در خط مقدم ایجاد لبخندی سالم به فرد است.

ساخت دندانپزشکی ترمیمی

این روش‌های دندانپزشکی باتوجه‌به ساختار دندان، مشکل در دندان و مشکل ریشه متفاوت است. درمان‌های ترمیمی دندان که کاملاً وابسته به مشکل بیمار است، ابتدا سعی می‌شود تا حد امکان ساختار طبیعی دندان حفظ شود. باتوجه‌به عوامل مادی و فیزیکی، روش‌های درمانی انتخاب شده ممکن است در مواردی تأثیر بیشتر دندان‌های مصنوعی را تعیین کنند، درحالی‌که در برخی موارد ممکن است پر کردن یا روکش زیبایی باشد. امروزه که پیشرفت تکنولوژی بسیار سریع است، روش‌های مختلف ترمیم دندان وجود دارد و با ترمیم دندان‌های فرسوده، آسیب‌دیده یا از دست رفته، لبخندی زیبا و سالم را برای افراد به ارمغان می‌آورد.

زیبایی دندان چیست؟

ترمیم و زیبایی دندان‌ها و لثه‌های ناسالم به دلایل مختلف متناسب با نیاز و خواسته بیمار را Dental Aesthetics می‌نامند. درمان‌ها در زمینه زیبایی لبخند مانند گذشته است. تنها چیزی که تغییر کرده است، تکنیک‌ها، مواد و تجهیزات دندانپزشکی در زمینه دندانپزشکی زیبایی است. 15-20 سال پیش پرکردگی دندان‌ها از مواد فلزی مشکی ساخته می‌شد و از نظر زیبایی بسیار ناموفق بود. با این حال، در درمان روکش‌های امروزی، از موادی با ضریب عبور نور بالا که نزدیک‌ترین رنگ به رنگ طبیعی دندان هستند، استفاده می‌شود.

Dental Aesthetics  یک زیرشاخه محبوب دندانپزشکی زیبایی است که برای زنان و مردان استفاده می‌شود. کاربردها و قیمت‌ها در زیبایی دندان ممکن است در هر شهر و منطقه متفاوت باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتـــــر میتوانید با شمــــــــــــــــــــاره‌ی 22925336-021 تمــــــــــاس حاصل فرمایید.

کاربردهای زیبایی دندان

طرح درمان باید با در نظر گرفتن نیازهای فردی زیبایی‌شناسی دندان ایجاد شود. درمان‌های متفاوتی برای همه اعمال می‌شود و نمی‌توان زیبایی لبخند را برای همه تضمین کرد. برخی از بیماران ممکن است به بیش از یک درمان نیاز داشته باشند. مهم‌ترین عوامل در تعیین درمانی که باید انجام شود عبارت‌اند از سن، جنسیت، تمایل فردی، خطوط صورت، ساختار لب و ساختار دندان. محبوب‌ترین روش‌های زیبایی دندان عبارت‌اند از:

  1. روکش لمینت سرامیکی: نوعی روکش زیبایی است که به پرسلن برگ نیز معروف است و با نازک شدن بین 0.3 میلی متر تا 0.7 میلی متر بر روی سطح جلوی دندان اعمال می‌شود.
  2. روکش ایمکس: نوعی روکش است که بر روی سطح قدامی و خلفی دندان اعمال می‌شود که عموماً از جنس امپرس سرامیکی کامل است که مخفف حداکثر زیبایی است.
  3. پوشش زیرکونیوم: مواد زیرکونیوم بادوام، سازگار با رنگ طبیعی دندان، مشکلات لثه را به حداقل می‌رساند و به دلیل خاصیت رسانایی بسیار سودمند است. روکش‌های زیرکونیومی یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های درمانی در دندانپزشکی زیبایی هستند.
  4. زیبایی لثه: در زیبایی لثه، که به آن زیبایی صورتی نیز می‌گویند، عمل‌های تسطیح یا تراز کردن لثه مانند برداشتن لثه و لثه‌وپلاستی استفاده می‌شود.
  5. سفید کردن دندان: یکی از پرکاربردترین روش‌های درمانی است. ماندگاری اثر برنامه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. می‌توان آن را به عنوان نوع کلینیک یا مطب و خانگی استفاده کرد. هیچ فرایند برشی روی دندان اعمال نمی‌شود.
  6. درمان ایمپلنت: یک روش درمانی عملی و آسان برای رفع کمبود دندان است. این یکی از روش‌های درمانی رایجی است که در دندانپزشکی زیبایی به همراه پروتزهای زیرکونیوم روی ایمپلنت استفاده می‌شود.
  7. درمان کامپوزیت: با مواد پرکننده کامپوزیت بدون آسیب به دندان‌ها اعمال می‌شود و برای زیبایی ظاهری لبخند فرد اعمال می‌شود. برای شکاف‌های کوچک بین دندان‌های فرد، روش پرکننده کامپوزیت بدون برش دندان را درمان کامپوزیت دندانی می‌نامند.
  8. پرکردن: این پرکردن‌ها که برای بیمارانی که دچار افت بافت یا نقص حجمی دندان هستند اعمال می‌شود، می‌توانند در مواد مختلفی مانند چینی و کامپوزیت استفاده شوند. برای این کاربردها، بافت دندانی کافی برای سازگاری با پر کردن مورد نیاز است.
  9. درمان ارتودنسی:

ارتودنسی، همان‌طور که در بین مردم شناخته شده است، درمان بریس شامل درمان اختلالات دندانی است که در سنین پایین رخ می‌دهد یا در سنین بعدی به دلیل درمان دیرهنگام دیده می‌شود.

درمان‌هایی که برای داشتن یک لبخند کامل انجام می‌شود یکسان نخواهد بود. بنابراین، کاهش طرح لبخند به یک یا چند گزینه درمانی اشتباه است. هنگام تعیین روش‌های مورداستفاده در طراحی لبخند، عوامل زیادی مانند سن، جنسیت، انتظارات شخصی، خطوط صورت، ساختار دهان، ساختار لب، عدم وجود مشکلات دندانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. به لطف فناوری درحال‌توسعه و روش‌های درمانی، افراد می‌توانند لبخندی زیبا، عملکرد صحیح جویدن و ساختار دهان سالم‌تری داشته باشند.

از نظر زیبایی‌شناختی، ترمیم باعث افزایش عزت نفس افراد و همچنین پیشگیری از مشکلات احتمالی سلامتی در مقایسه با بیماری‌های دهان و دندان می‌شود. به‌عنوان‌مثال، در دندان‌ها، ممکن است بریدگی‌های شدید، بیماری لثه، تنفس ضعیف، سایش دندان، پوسیدگی دندان، درد فک، مشکلات جویدن وجود داشته باشد.

ظاهر زشت در هنگام لبخند زدن می‌تواند منجر به ناراحتی در لبخند فرد و مشکلات روانی بزرگ‌تر شود. کاربردهای زیبایی دندان را می‌توان به دلایلی مانند جنسیت، ناسازگاری لب‌ها، پوسیدگی دندان‌ها، پوسیدگی دندان‌ها، سن و ویژگی‌های صورت انجام داد.

افرادی که نگرانی‌های عملکردی و زیبایی‌شناختی در مورد ساختار دهان و دندان دارند، این کاربردهای دندانپزشکی زیبایی را ترجیح می‌دهند. به لطف مزایای فناوری‌های پزشکی، امروزه داشتن یک لبخند طبیعی، سالم و زیبایی چشمگیر آسان و امکان‌پذیر است.

این دیگر یک رویا نیست! یک برنامه درمانی فردی؛ به لطف یک کلینیک مجهز، متخصصان و دندانپزشکان مجرب و تکنولوژی درحال‌توسعه امروزی، بسیاری از درمان‌های زیبایی لبخند را می‌توان به راحتی اعمال کرد. میزان رضایت بیمار پس از درمان متناسب با موفقیت درخواست  او است.

نظر و خواسته‌های بیمار باید در نظر گرفته شود. علاوه بر این، از ارائه جنبه‌های زیبایی‌شناختی، زیستی و عملکردی نیز نباید غافل شد. برخی از درمان‌های زیبایی دندان در چند ساعت تکمیل می‌شوند، درحالی‌که برخی دیگر ممکن است هفته‌ها طول بکشد. زیرا برخی از درمان‌ها ممکن است نیاز به رویکرد دندانپزشکی خاصی داشته باشند.

زیبایی دندان با توجه ‌به نیاز افراد به منظور بازگرداندن سلامت دندان‌ها و لثه‌ها و رسیدن به لبخندی زیباتر برنامه‌ریزی می‌شود؛ بنابراین، کاربردهای زیبایی دندان ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد زیرا گزینه‌های درمانی ذکر شده متفاوت خواهند بود.

پس از گفتگو با پزشکان در طول فرایند برنامه‌ریزی درمان، می‌توانید جزئیات دوره درمان و روند درمان را دریافت کنید. این منطقه‌ای است که در آن رویکرد چندرشته‌ای به بیمار از نظر زیبایی‌شناسی، عملکرد و زیست شناسی به نمایش گذاشته می‌شود.

موضوع اصلی دندانپزشک زیبایی که هدف آن نظم بخشیدن به ناحیه دهان، دندان‌ها و لثه‌ها با زیبایی‌شناسی و انجام وظایف آنها است، ارائه لبخند سالم و دلپذیر است؛ بنابراین، هر درمان به‌صورت جداگانه برنامه‌ریزی می‌شود.

لبخند زیبا از نظر زیبایی‌شناسی قابل توجه است و همچنین ساختار دهان سالمی دارد. درمان زیبایی دندان معمولاً بعد از 18 سالگی انجام می‌شود. در عین حال مهم است که پس از درمان طبق دستورات دندانپزشک زندگی کنید. لبخند سالم شامل عوامل مختلفی است.

سفید بودن دندان‌ها، عدم وجود مشکل فک،  ممکن است نیاز به درمان‌های متفاوتی داشته باشند تا ایده‌آل و سالم باشند. تغییر شکل و تغییر رنگ دندان‌ها می‌تواند مشکلات روحی و روانی در افراد ایجاد کند که باعث انزوای اجتماعی و ازدست‌دادن اعتماد به نفس آنها می‌شود. هر کسی لیاقت و نیاز به یک لبخند زیبا را دارد. علاوه بر این، این را نباید از نقطه نظر صرفاً آرایشی مورد بحث قرار داد.

ازدست‌دادن دندان‌ها و مشکلات ارتودنسی می‌تواند با آسیب رساندن به عملکرد جویدن، مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد کند. قیمت‌های زیبایی دندان بر اساس عواملی مانند روش درمانی که باید اعمال شود باتوجه‌به محتوای درمان، تعداد اعضا و مواد مورداستفاده تعیین می‌شود. معاینه بالینی برای قیمت دقیق و مشاوره لازم است.

کدام درمان زیبایی برای ما مناسب است؟

باید به این نکته توجه کنید که درمان زیبایی دندان نسبت به شرایط بیمار انتخاب می شود. این درمان به وسیله معاینه در کلینیک دندانپزشکی مینوسا زیر نظر دندانپزشک متخصص برنامه ریزی می شود. ما به شما در مورد نیازهای شما برای دستیابی به یک لبخند طبیعی و زیبا با دندان های کامل توصیه می کنیم. با استفاده از طراحی لبخند دیجیتالی می توانیم به شما نشان دهیم که لبخند قبل از شروع درمان چگونه خواهد بود.

در طول مراجعه شما از از کلینیک دندانپزشکی مینوسا، تجزیه و تحلیل صورت انجام می شود ، وضعیت سلامت دهان و دندان ارزیابی می شود ، اندازه و تصاویر مورد نیاز گرفته می شود و با تمام اطلاعات جمع آوری شده ، طراحی لبخند انجام می شود. طراحی لبخند رنگ ، شکل ، اندازه و موقعیت نهایی دندان ها و لثه ها را مشخص می کند. این طراحی لبخند به ما این اجازه می دهد تا نتیجه درمان نهایی را به شما نشان دهیم. و همچنین در صورت نیاز در برخی از جزئیات تغییراتی ایجاد کنیم.

هزینه درمان زیبایی دندان

اولین ویزیت برای معاینه کاملاً رایگان می باشد و ما با استفاده از تجزیه و تحلیل زیبایی و روش های تشخیصی برای شما توضیح می دهیم که چگونه در مورد خاص خود به یک لبخند ایده‌آل برسید. قیمت درمان زیبایی دندان بستگی به مواد استفاده شده و روش درمانی شما دارد.

شما می توانید در وب سایت ما کلیه موارد زیبایی انجام شده در کلینیک شبانه روزی زیبایی دندان ما در تهران، میرداماد مشاهده کنید. ما شرایط خاص شما و راه حل زیبایی دندانپزشکی را برای طراحی لبخندی که همیشه خواهان آن بودید در یک مجموعه مجهز تامین می کنیم. داشتن یک لبخند زیبا نه تنها به ما در روابط اجتماعی کمک می کند ، بلکه برای تغییر دیدگاه دیگران نسبت به شما و افزایش عزت نفس شما بسیار تاثیر گذار می باشد.

جمع بندی

هنگامی که به دندانپزشک مراجعه می کنید ، نه تنها می خواهیم سلامت و عملکرد دندان های خود را حفظ کنیم ، بلکه می خواهیم در تمام درمان های بالینی که انجام می دهیم ، حداکثر زیبایی را داشته باشیم. و این کاملا طبیعی است زیرا زیبایی لبخند بسیار اهمیت دارد. در سال های اخیر ، دندانپزشکی زیبایی به طور تصاعدی در حال پیشرفت می باشد. پرطرفدارترین درمان دندانپزشکی که برای زیبایی دندان در کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا مورد استفاده قرار می گیرد، روکش سرامیکی و روکش لمینت دندان می باشد. ما در این نوشته بخشی از روش های درمانی زیبایی دندان که در کلینیک دندانپزشکی مینوسا انجام می شود بررسی کرده ایم.

یک لبخند زیبا جایگاه اجتماعی شما را تضمین می کند و باعث می شود ، تأثیر بسیار مثبتی بر اطرافیان خود بگذارید. برای کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا بسیار اهمیت دارد که لبخند شما علاوه بر زیبایی ، عملکرد مناسبی نیز داشته باشد و با تمام ویژگی های صورت شما هماهنگ باشد. اگر می خواهید درمان زیبایی دندان خود را در تهران انجام دهید ، می توانید برای مشاوره رایگان با کلینیک تماس بگیرید. و ما به طور کامل توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید لبخند خود را زیباتر کنید.

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی