هشدار!
تمامی خطوط ثابت کلینیک مینوسا قطع می باشد، تا اطلاع ثانوی با شماره های 09125170722 و 091960006537 تماس بگیرید.

بیهوشی در دندانپزشکی کودکان

همیشه نمی توان کودکانی را که ترس از دندانپزشک دارند و یا نمی توان با آنها ارتباط برقرار کرد ، معالجه کرد. در چنین مواردی ، درمان تمام دندان های پوسیده و درمان فلوراید می تواند بدون فشار روانی بر کودک و خانواده ، به وسیله بیهوشی انجام شود.

بیهوشی در دندانپزشکی کودکان طبق پرتوکول خاصی انجام میشود. کودکی که قرار است تحت بیهوشی قرار بگیرد ، روز قبل توسط متخصص بیهوشی معاینه می شود و اثرات بیهوشی بر رو کودک بررسی می شود. روز بعد بیمار 6 الی 8 ساعت قبل از جراحی ناشتا به بیمارستان می رود. یک ساعت قبل از عمل متخصص بیهوشی ، با مخلوط کردن داروی بیهوشی با آب میوه و دادن داروهای آرامبخش کودک را بیهوش می‌کند. کودک که با اثر دارو به خواب می رود ، به اتاق عمل منتقل می شود. متخصص دندانپزشکی به طور متوسط طی 1-2 ساعت درمان و برنامه های محافظتی دندان ها را تحت بیهوشی انجام می دهد. درمان های دندانپزشکی تحت بیهوشی را می توان در هر سنی از سن 1 سالگی هنگامی که اولین دندان ها ظاهر می شود ، انجام داد.

 مدت زمان درمان بستگی به پیچیدگی اقدامات انجام شده دارد. پس از انجام مراحل ، کودکان به مدت 1-2 ساعت در اتاق استراحت با پدر و مادر خود استراحت کرده و سپس مرخص می شوند. کودکانی که به مدرسه می روند می توانند به راحتی روز بعد به مدرسه بروند. مهمترین نکته ای که باید بعد از عمل به آن توجه کنید ، ادامه مسواک زدن با یک روش منظم و صحیح است.

دندانپزشکی که دندانهای کودکان 0 تا 15 سال را درمان می کند ، دندانپزشک اطفال نامیده می شود.

دندانهای شیری، دندان های دائمی را که بعد از آنها رشد می‌کند راهنمایی می کنند و از محل لازم برای بیرون آمدن آنها محافظت می کنند. اگر دندانهای شیری زود کشیده شود و از محل آن محافظت نشود ، ممکن است ازدحام ناخواسته و مشکلات رشد فک در اطفال ایجاد شود. دندانهای شیری از رشد استخوان و عضلات فک پشتیبانی می کنند. برای اینکه کودک بتواند به درستی تغذیه کند ، دندانهای شیری باید تا زمانی که به سن افتادن برسند در دهان بمانند.

کودکان دارای معلولیت جسمی

کودکان دارای معلولیت ذهنی

کودکانی که به درمان ترمیمی یا جراحی احتیاج دارند اما به دلیل عفونت حاد ، تغییرات آناتومیک یا آلرژی پزشک نمی توان بی حسی موضعی انجام دهند.

کودکان خردسال مبتلا به پوسیدگی گسترده به نام پوسیدگی بطری شیر یا پوسیدگی در اوایل کودکی

کودکان مبتلا به بیماری های سیستمیک مانند برخی بیماری های قلبی که در صورت استفاده از بیهوشی خطرات پزشکی بیماری کاهش می یابد

کودکانی که به هر دلیلی درمان آنها باید در یک جلسه تکمیل شود (محل سکونت دور ، خطر واکنش آلرژیک و غیره)

آرام بخشی را می توان یک آرام بخشی آگاهانه و عمیق دانست.

آرام بخشی متوسط ​​(آرام سازی هوشیار): با اثر دارو با اندکی کاهش سطح هوشیاری بیمار می تواند راه تنفس را به طور مداوم حفظ کرد و بیمار به محرک های جسمی و دستورات کلامی پاسخ مناسب دهد.

بیهوشی عمومی: نوعی حالت برگشت ناپذیر و ناخودآگاه است که در آن هیچ پاسخی حتی به محرکهای دردناک که توسط داروها فراهم می شود وجود ندارد.

درمان دندانپزشکی کودکانی که ترس ، اضطراب یا ناتوانی دارند ، مسئله ای جدی می باشد که باید توسط دندانپزشک کودکان حل شود. در کشور ما میزان پوسیدگی دندان در کودکان بسیار بیشتر از معیارهای تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی است و از آنجا که درمان به ویژه در کودکان ناسازگار امکان پذیر نیست ، دندانهای شیری کشیده شده نیاز به درمان ارتودنسی و فضا نگه دار را افزایش می دهد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت