هشدار!
تمامی خطوط ثابت کلینیک مینوسا قطع می باشد، تا اطلاع ثانوی با شماره های 09125170722 و 091960006537 تماس بگیرید.

انجام زیبایی و ایمپلنت از 1,500,000 تومان

چطور بهترین نتیجه درمان سفیدکردن دندان بگیریم؟

 

در این مطلب به راهکاری های موثر بهترین نتیجه درمان سفیدکردن دندان می پردازیم.  اگر دندان های شما زرد یا لکه دار می باشد ، ممکن است که درمان سفید کردن دندان را انجام دهید.

در این روش درمانی آرایشی از مواد شیمیایی استفاده می شود. برخی از رنگدانه ها را از روی دندان ها پاک می کند و باعث سفیدتر شدن آنها می شود.

البته بلیچینگ دندان همیشه به این راحتی نیست. در حالی که بسیاری از افراد از نتایج حاصل از سفید کردن دندان خود راضی می باشند ، اما ممکن است وقتی با نتایج غیر منتظره روبرو می شوند یا از روش های سفید کردن دندان غیر استاندارد استفاده می کنند، به نتیجه مورد نظر دست نمی یابند. بلیچینگ دندان اگر با راهنمایی مناسب انجام نشود حتی می تواند به دندان های شما آسیب برساند.

سفید کردن دندان

 

 

این موارد تنها برخی از دلایلی می باشد که ما توصیه می کنیم. درمان های سفید کردن دندان توسط یک دندانپزشک واجد شرایط انجام شود.

 

انتظار شما از درمان سفید کردن دندان چیست؟

 

درمان بلیچینگ دندان درمانی معجزه آسا برای رفع زردی دندان ها نمی باشد و برای همه افراد قابل استفاده نیست. داشتن انتظارات واقع بینانه از اینکه چه نتیجه ای برای دندان های شما امکان پذیر می باشد. انتخاب روشی که می تواند به شما در رسیدن به لبخند زیبا تر کمک کند بسیار اهمیت دارد.

 

 

 

بعد از بلیچینگ ، دندان های شما باید به طور طبیعی به نظر برسند. سفید شدن دندان های موفقیت آمیز می تواند دندان ها را تا چندین سایه سفید کند. دندان های لکه دار به سفیدی دندان های روشن نمی رسد و ممکن است. نسبت به دیگر دندان ها کمی زرد به نظر برسد.

 

درمان سفید کردن دندان به طور کلی برای از بین بردن لکه های رایج ناشی از غذا و نوشیدنی ، سیگار کشیدن یا کهولت سن می باشد. اگر دندان های شما به دلایل دیگری تغییر رنگ داده باشد. دندانپزشک به شما اطلاع می دهد که آیا سفید کردن دندان گزینه مناسبی برای شما می باشد. یا باید روش درمانی دیگری برای شما ترجیح می شود.

بیشتر بخوانید: سفید کردن دندان به روش انواع لمینت دندان

آیا برای سفید کردن دندان ها باید به دندانپزشک مراجعه کنید؟

 

بسیاری از دندانپزشکان علاوه بر دندانپزشکی عمومی ، سفیدکننده دندان و سایر روشهای دندانپزشکی زیبایی را نیز ارائه می دهند. اما این روشهای درمانی گاهی توسط مشاغل دیگر مانند سالن های زیبایی نیز ارائه می شود. درمان سفید کردن دندان های خانگی و خمیر دندان های سفید کننده نیز در برخی فروشگاه ها موجود است.

 

 

در حالی که فکر می کنید نیازی نیست دندان هایتان توسط دندانپزشک سفید شود ، دلایل موجهی برای این کار وجود دارد. بعضی از سالن ها ممکن است خود را به عنوان “متخصصان بلیچینگ دندان” تبلیغ کنند ، اما فقط دندانپزشکان تخصص این کار را دارند که تشخیص دهند شما کاندید مناسبی برای سفید کردن دندان ها می باشد یا خیر.

 

حتی اگر به جای کلینیک دندانپزشکی ترجیح می دهید دندان های خود را در خانه سفید کنید ، باز هم توصیه می شود ابتدا از دندانپزشک مشاوره بگیرید تا آنها بتوانند سلامت دندان های شما را بررسی کنند و روش درمانی مناسب را به شما پیشنهاد دهند. دندانپزشکان به شما کمک می کنند انتظارات واقع بینانه ای در مورد بلیچینگ دندان و آنچه شما انتظار دارید را تعیین کنید.

 

آیا بلیچینگ دندان گزینه مناسبی برای شما می باشد؟

 

قبل از شروع بلیچینگ دندان ، دندان های شما باید سالم و عاری از هرگونه مشکلات دندانپزشکی مانند پوسیدگی دندان و بیماری های لثه باشد ، در غیر این صورت این اختلالات ممکن است بر نتیجه سفید کردن دندان تأثیر بگذارد. هنگامی که برای کنترل و جرم گیری دندان به دندانپزشک مراجعه می کنید ، آنها دندان ها و لثه های شما را معاینه می کنند و مناسب بودن شما برای درمان بلیچینگ دندان را ارزیابی می کنند.

 

این ویزیت همچنین فرصتی برای از بین بردن پلاکی که ممکن است در دندان های شما تجمع کرده می باشد. جرم گیری دندان ها می تواند به درخشندگی و سفید شدن دندان های شما حتی قبل از سفید کردن دندان کمک کند.

 

اگر سفید کردن دندان برای شما روش درمانی موثری نمی باشد ، دندانپزشک می تواند در مورد جوانب مثبت و منفی درمان های جایگزین مانند روکش دندان به شما توضیح دهد.

سفید کردن دندان

نتایج قابل اطمینان تر

 

برای بهبود  بهترین نتیجه درمان سفیدکردن دندان می توان قدامات زیادی را انجام داد. سفید کردن دندان ها در کلینیک دندانپزشکی می تواند بهترین نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد. زیرا دندانپزشک شما برای سفید کردن هر دندان به صورت جداگانه مراقبت های مورد نیاز را انجام می دهد. با استفاده از بلیچینگ دندان همراه با لیزر ، می توان دندان ها را فقط در 40 دقیقه سفید کرد.

 

یک کیت سفید کننده خانگی که توسط دندانپزشک شما تهیه می شود نتایج بهتری نسبت به استفاده از یک محصول عمومی خریداری شده در فروشگاه ها دارد. به این دلیل که این قالب ها متناسب با دندان های شما طراحی می شوند، به توزیع یکنواخت ژل سفید کننده کمک می کند. سفید کردن دندان های خانگی معمولاً حدود دو هفته طول می کشد ، اما این برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد.

 

خطرات را کاهش دهید

 

مانند همه روش های درمانی ، سفید کردن دندان ها نیز دارای برخی خطرات و عوارض جانبی می باشد که دندانپزشک شما مطمئناً قبل از آغاز روند درمان شما را مطلع خواهد کرد. این خطرات هنگامی به حداقل می رسند که معالجه شما توسط متخصص با تجربه انجام می شود.

 

بیشتر درمان های سفید کننده دندان شامل استفاده از پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید بر روی دندان ها می باشد. غلظت این سفیدکننده ها به شدت کنترل می شود ، اما برخی از محصولات غیر قانونی غلظت بالاتر از غلظت توصیه شده دارند. غلظت بالای 5٪ خطرناک می باشد ، زیرا قرار گرفتن در معرض مستقیم پراکسید هیدروژن در بافت های نرم دهان می تواند باعث سوختگی یا تحریک شدید لثه ها شود.

 

در صورت عدم انجام صحیح بلیچینگ ، حتی غلظت های نسبتاً کم نیز می توانند باعث تحریک یا آسیب بافتی شوند. قالب های سفید کننده تهیه شده توسط دندانپزشک خطر نشت مواد شیمیایی به دهان یا گلو را کاهش می دهد.

 

چگونه می توانم بهترین نتیجه درمان سفیدکردن دندان را بیشتر حفظ کنم؟

 

هرکدام از گزینه ها را که انتخاب کنید ، سفید شدن دندان یک درمان دائمی نیست. دندان های شما ممکن است به مرور زمان سفیدی خود را از دست بدهند.

  • از مصرف بیش از حد نوشیدنی هایی مانند قهوه و چاي خودداري كنيد و يا بلافاصله بعد از آن آب بنوشيد تا اثرات آنها را كاهش دهد.
  • از استعمال دخانیات که منجر به ایجاد لکه می شود ، اجتناب کنید
  • دندان های خود را روزی دو بار با خمیر دندان های حاوی فلوراید و نخ دندان مسواک بزنید.
  • از آب حاوی فلوئور بنوشید تا رطوبت بدن شما حفظ شود و دندان های شما در برابر پلاک محافظت شود
  • در صورت توصیه دندانپزشک خود ، هفته ای یک یا دو بار از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید.
  • ویزیت های دندانپزشکی برنامه ریزی شده خود را به طور منظم انجام دهید.

کلینیک شبانه روزی دندانپزشکی مینوسا در تهران ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به سلامت و زیبایی دهان و دندان میباشد.

6 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت