Logo

بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان با مواد شیمیایی

هزینه هر واحد لمینت سرامیکی

بلیچینگ دندان یک فرآیند سفید کردن دندان است که توسط دندانپزشکان متخصص برای بهبود ظاهر دندان های شما انجام می شود. عوامل زیادی از جمله رژیم غذایی و سبک زندگی می توانند باعث تغییر رنگ دندان در طول زندگی شوند. بلیچینگ یک روش موثر می‌باشد که می تواند لبخند شما را زیبا تر کند و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

بیشتر بیماران نیاز به بلیچینگ دندان دارند. ویزیت برای بلیچینگ شامل یک درمان 45 تا 60 دقیقه ای است که دندان های بیمار را به طور متوسط ​​5 الی 8 تن سفید تر می‌کند. با روش بلیچینگ تغییر رنگ کامل انجام نمی شود ، اما سایه دندان را می توان روشن تر کرد. دلایل مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد. اگرچه این دلایل برای هر فرد متفاوت است ، اما رنگ دندان ها قابل تغییر است.

بعضی از افراد دندان های سفیدی دارند ولی با افزایش سن ، رنگ دندان ها تغییر می کند. غذاها و نوشیدنی هایی مانند چای ، قهوه ، توت و سیگار می توانند باعث لکه دار شدن سطح دندان شوند. علاوه بر این ، اثر آنتی بیوتیک های استفاده شده توسط برخی از افراد ، ممکن است ترک های کوچکی در دندان آنها ایجاد شود که باعث تغییر رنگ می شود.

درخواست ویزیت و مشاوره رایگان

مشخصات درخواست کننده
تلفن
به چه مشاوره‌ای نیاز دارید؟
اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد!
به نظر می‌رسد حین پر کردن فرم مشکلی پیش آمده است

علل تغییر رنگ دندان

رنگ دندان به دلایل مختلف می تواند تغییر کند. تغییر رنگ مادرزادی یا اکتسابی دندان را می توان با روش های درمانی تکنولوژیکی درمان کرد. به طور کلی علل تغییر رنگ دندان عبارتند از:

 1. تغییر رنگ دندان فیزیولوژیکی
 2. تغییر رنگ بعد از پر کردن آمالگام
 3. مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک
 4. تاثیر آنتی بیوتیک های مصرف شده در دوران بارداری بر روی دندان کودکان
 5. استفاده از قهوه، چای، تنباکو و فرآورده های تنباکو
 6. درمان ریشه دندان و تغییر رنگ بعد از آن

سفید کننده دندان شامل چه مواردی است؟

روش های سفید کردن دندان

هر کسی دوست دارد دندان سفیدی داشته باشد. برای دستیابی به درخشش و زیبایی مورد نظر، مواد تکنولوژیکی و تکنیک های کاربردی به کمک ما می آیند. بسیاری از بیمارانی که به دلیل رنگ دندان هایشان از خندیدن اجتناب می کنند، می توانند با استفاده از روش بلیچینگ دندان  با اعتماد به نفس کامل لبخند بزنند. 4 نوع روش سفید کردن دندان وجود دارد که در حال توسعه و استفاده هستند.

متداول ترین روش سفید کردن دندان ، بلیچینگ دندان حرفه ای است. پزشک شما تصمیم می گیرد که کدام روش درمان مناسب است و تمام عوامل دیگر که ممکن است درروند درمان مشکل ایجاد کند کنترل می شود.

دندانپزشک برای محافظت از لثه های شما در حین بلیچینگ ، یک محافظ یا ژل به لثه های شما می زند. سپس دندانپزشک ماده سفید کننده را روی دندان ها می زند. ماده مورد استفاده معمولاً پراکسید کاربامید یا پراکسید هیدروژن است. با تجزیه ماده ، اکسیژن به مینای دندان وارد می شود و رنگ دندان روشن تر می شود.

بلیچینگ دندان ها به روش لیزر

سفید کردن دندان با لیزر در یک محیط بالینی و با جدیدترین فناوری ها انجام می شود. با این فرآیند که حدود 30 دقیقه طول می کشد ، رنگ دندان چند تن سفید تر می شود. با توجه به درخواست فرد و نیاز دندان دو یا چند جلسه سفید کردن دندان با لیزر انجام می شود. علاوه بر بلیچینگ که توسط دندانپزشکان به صورت تسریع شده انجام می شود ، سیستم های سفید کننده خانگی نیز وجود دارد که بیماران ما می توانند در محیط خانه خود استفاده کنند. با این وجود مهم است که قبل از استفاده از این سیستم های بلیچینگ با پزشک متخصص مشورت کنید.

روش سفید کردن دندان با لیزر

این روش سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی انجام می شود. با استفاده از روش سفید کردن دندان با لیزر می توانیم ظاهری طبیعی و سفید روی دندان ها داشته باشیم. قبل از درمان، شرایط بیمار برای سفید کردن دندان با لیزر توسط پزشک متخصص بررسی می شود. با توجه به روش درمانی که باید اعمال شود، لیست قیمت سفید کننده دندان با لیزر با بیمار به اشتراک گذاشته می شود.

درمان با تایید بیمار شروع می شود. همچنین به بیمار از سهولت پرداخت هزینه های لیزر سفید کننده مطلع می شود. در طول درمان از محافظ استفاده می شود تا لثه ها و لب ها آسیب نبینند. پرتودرمانی 30 ثانیه ای با استفاده از ژل روی دندان انجام می شود. روش بلیچینگ خانگی پشتیبانی می شود و فرآیند بلیچینگ با لیزر به پایان می رسد.

سفید کردن دندان در خانه

در این روش استفاده از ماده سفید کننده در قالب های تهیه شده در دهان فرد است. غلظت این مواد از محصولات سفید کننده در مطب کمتر است. برای سفید کردن موثر ، توصیه می شود ابتدا بعد از سفید کردن در کلینیک ، از سفید کردن در خانه استفاده کنید.

طول فرایند بلیچینگ دندان ها در خانه

به طور کلی ، کل درمان در عرض 3-4 هفته انجام می شود. ابتدا باید دو یا سه بار به دندانپزشک مراجعه کنید. پزشک با استفاده از قالب دندان بلیچینگ را ایجاد می کند. پس از شروع درمان تیم دندانپزشکی ، روند درمان شما در خانه ادامه خواهد یافت. درمان با اعمال منظم به مدت 2-4 هفته ، هر بار 30 دقیقه تا 1 ساعت انجام می شود.

سفید کردن تک دندان (بلیچینگ دیویتال)

دندان هایی که عصب کشی شده اند پس از چند ماه دچار تغییر رنگ می شوند. برای درمان یک دندان از روش بلیچینگ دیویتال در ناحیه داخلی دندان انجام می شود. برای اطلاع از قیمت بلیچینگ تک دندان با کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مینوسا تماس بگیرید.

عوارض جانبی بلیچینگ دندان ها

حساسیت دندان

دندان های شما ممکن است بعد از سفید شدن حساس باشند. ممکن است این حساسیت را در مرحله اول یا دوم درمان تجربه کنید. پزشک ممکن است حساسیتی را که در محصولات حاوی فلوراید سدیم و ژل نیترات پتاسیم ایجاد می شود را با تجویز دارو درمان کند.

تحریک لثه

در طی درمان ، تحریک لثه نیز ممکن است تجربه شود. تحریک لثه ممکن است به دلیل تماس با محصول سفید کننده روی لثه شما ایجاد شود. این عارضه جانبی پس از درمان کاملاً از بین می رود. نباید فراموش کرد که دندان های شما نمی توانند به طور دائمی سفید شوند. برای تغییر رنگ داخلی و خارجی باید از درمان منظم بلیچینگ استفاده شود.

جنبه های خطرناک سفید کردن دندان که تحت کنترل پزشک انجام نمی شود

سفید کردن دندان که تحت کنترل پزشک انجام نمی شود، می تواند دندان شما را عفونی کند: ماده سفید کننده دندان که از لایه محافظ دندان فراتر می رود، می تواند تا لایه مرکزی دندان پیشرفت کند و دندان را نکروز کند. نکروز دندان باعث تغییر رنگ دندان می شود و باعث عفونت می شود. نکروز ممکن است به بافت های نرم نیز آسیب برساند: پزشکان در حین سفید کردن از بافت های نرم دهان محافظت می کنند. نواحی مانند لثه ها، گونه ها و لب ها هنگام سفید کردن محافظت می شوند. اگر از این قسمت ها محافظت نشود، سوختگی در این نواحی رخ می دهد.

سفید کردن دندان ممکن است باعث واکنش های آلرژیک شود. ناحیه دهان پر از عروق مختلف است. یک ماده حساسیت زا در داخل دهان می تواند به سرعت در سراسر بدن پخش شود. به این دلیل، بلیچینگ روشی است که باید تحت نظر متخصص انجام شود. اگر نمی‌خواهید به دندان‌هایتان آسیب دائمی وارد کنید، نباید بدون تجویز پزشک سفید کردن دندان‌ را انجام دهید.

قبل و بعد بلیچینگ دندان

رویای اکثر افراد داشتن لبخندی کامل و سفید است. مهمترین عامل در یک لبخند، سلامتی دندان ها هستند. افرادی که دندان هایشان به اندازه دلخواه سفید نیست، برای به دست آوردن این لبخند، دندان هایشان را سفید می کنند. سفید کردن دندان یک کاربرد زیبایی شناختی است. این فرآیندی است که دندان‌های شما را که رنگ طبیعی خود را از دست داده‌اند به سفیدی روز اول می‌رسانند. اگر می خواهید دندان هایتان درخشش قبلی خود را به دست آورند، می توانید عمل سفید کردن دندان را انجام دهید. تغییراتی که در قبل و بعد بلیچینگ دندان مشاهده خواهید کرد غیر قابل باور است.

سفید کردن دندان ها با بلیچینگ

همانطور که هر فردی رنگ پوست و رنگ چشم خاص خود را دارد، رنگ دندان نیز وجود دارد. رنگ دندان با توجه به نژاد، سن و منطقه جغرافیایی متفاوت است. مثلا؛ در حالی که دندان افراد سیاه پوست، سفیدتر هستند، دندان افراد سفید پوست به زرد نزدیک تر هستند. دندان های ما به دلایل مختلف ممکن است دچار تغییر رنگ شوند. سفید شدن دندان با بلیچینگ فرآیند از بین بردن تغییر رنگ دندان ها در کلینیک است. می توان سفید شدن دندان با بلیچینگ را روی یک دندان یا همه دندان ها اعمال کرد. در روش بلیچینگ، رنگ طبیعی دندان تقریبا 1 تا 2 تن روشن می شود.

فرآیند سفید کردن دندان ها با بلیچینگ باید زیر نظر دندانپزشک انجام شود. قبل از عمل، دندانپزشک دندان های شما را معاینه می کند. اگر التهاب لثه و تارتار در دندان خود دارید، ابتدا باید این مشکلات درمان شود. برای انجام فرآیند سفید کردن دندان ها با بلیچینگ، نباید در هنگام معاینه دندان‌ها ترک‌ در دندان‌ها و سایش بیش از حد روی مینای دندان داشته باشند. این عوامل می توانند باعث شوند که بعد از فرآیند سفید کردن، حساسیت زیادی داشته باشید.

معایب بلیچینگ دندان

 • مهمترین عارضه بلیچینگ دندان این است که دندان ها را به دما حساس می کند. هنگام مصرف نوشیدنی های سرد یا گرم برای چند روز این مشکل را احساس خواهید کرد.
 • گاهی اوقات فرآیند سفید شدن به شکلی یک دست انجام نمی شود. این می تواند به طور طبیعی زمانی اتفاق بیفتد که اثر سفید کننده برای هر دندان یکسان نباشد. این عارضه می تواند ظاهر لکه دار روی دندان ها ایجاد کند. عدم تناسب رنگ پس از بلیچینگ بیشتر مواقع به دلیل تجربه پایین پزشک و استفاده از مواد بی کیفیت اتفاق می افتد.
 • استفاده مکرر از مواد سفید کننده یا سایر مواد شیمیایی می تواند باعث فرسایش مینای دندان شود. مینای دندان به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند. فرسایش مینای دندان می تواند باعث افزایش خطر پوسیدگی دندان شود.
 • ممکن است بلافاصله پس از پایان عمل درد در لثه ها احساس کنید. تحریک لثه نیز ممکن است.
 • گاهی اوقات مواد شیمیایی که برای سفید کردن دندان استفاده می شود می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود. بنابراین قبل از شروع روند درمان حتما با پزشک خود در مورد آلرژی صحبت کنید.
 • اگرچه بسیار نادر است، اما خطر بلع تصادفی مواد شیمیایی استفاده شده وجود دارد. با مصرف این مواد شیمیایی ممکن است حالت تهوع و حتی استفراغ را تجربه کنید.
 • انجام روش های سفید کردن دندان برای جوانان زیر 16 سال توصیه نمی شود. به همین ترتیب، زنان باردار و شیرده باید از سفید کردن دندان خودداری کنند.
 • در مورد معایب سفید کردن دندان با لیزر، این روش در مقایسه با سایر روش‌ها بسیار گران‌ قیمت تر است. ثانیا، سفید کردن دندان با لیزر گاهی اوقات می تواند دردناک باشد. سفید کردن دندان با لیزر سریع ترین و موثر ترین روش سفید کردن دندان بلیچینگ است.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

اگر از ظاهر دندان های خود راضی نیستید، به احتمال زیاد به بلیچینگ یا سفید کردن دندان  فکر کرده اید. چه رنگ آنها زرد یا تیره باشد یا دارای لکه های کوچکی باشند، بلیچینگ یا سفید کردن دندان می تواند سریعترین و آسان ترین روش درمانی باشد. برای دستیابی به اهداف مورد نظر واقعاً به کدام روش درمانی نیاز دارید؟ این پاسخ به چند عامل مختلف از جمله ژنتیک، سبک زندگی و وضعیت دندان های شما بستگی دارد.

بهترین سفید کننده دندان

 امروزه با گزینه های زیادی برای سفید کردن دندان ها روبرو هستیم، درک تفاوت بین این گزینه های درمانی ممکن است گیج کننده و دشوار باشد. تمامی این روش های درمانی نتایج باورنکردنی را وعده می کنند، اما کدام یک عملکرد مورد نیاز بیماران را برآورد می کند؟ آیا برای اسنفاده از بهترین روش سفید کننده دندان باید به دندانپزشک مراجعه کرد؟  برای سفید کردن دندان میتوانید از دو روش بلیچینگ دندان در کلینیک یا خانه استفاده کنید، ولی بهترین سفید کننده دندان استفاده از سفید کردن دندان های حرفه ای است.

سفید کردن دندان های حرفه ای نیاز به نظارت دندانپزشک دارد و معمولاً نتایج بهتری نسبت به سفید کننده های بدون نسخه دارد. از آنجایی که یک دندانپزشک سفید کردن دندان های حرفه ای را انجام می دهد یا بر آن نظارت می کند، ایمن تر و هم قابل پیش بینی تر است. بلیچینک دندان در کلیتیک و تحت نظر پزشک عوارض جانبی که قبلا به آنها اشاره کردیم ندارد.

سریع ترین روش سفید شدن دندان

بلیچینگ دندان لیزری یکی از سریع ترین روش ها برای سفید کردن دندان است. در این روش درمانی مواد مورد نظر حاوی درصد بیشتری از پراکسید هیدروژن (25%) نسبت به کیت های سفید کننده داروخانه است. این روش می‌تواند در طول کمتر از یک ساعت دندان‌های شما را حدود هشت درجه سفیدتر کند، اما روی روکش‌ دندان یا پوسیدگی دندان اثری ندارد. در واقع هیچ یک از روش های سفید کردن دندان تاثیری روی روکش و پوسیدگی دندان نمی گذارند.

ماندگاری یا دوام بلیچینگ دندان چقدر است؟

به طور کلی، روش‌های بلیچینگ دندان‌ در کلینیک دندانپزشکی این توانایی را دارند تا سه سال ماندگاری خود را حفظ کنند. با این حال، دوام بلیچینگ دندان شما به ناچار تحت تاثیر سبک زندگی و نحوه مراقبت از دندان های شما قرار خواهد گرفت. بنابراین، شما باید مصرف غذا و نوشیدنی های دارای رنگدانه را کاهش دهید و همچنین عادات بهداشتی دهان و دندان را برای حفظ لبخند جدید خود انجام دهید. طول عمر درمان بلیچینگ شما نه تنها به نوع ماده سفید کننده مورد استفاده بستگی دارد، بلکه به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد.

قیمت بلیچینگ دندان

قیمت سفید کردن دندان بر اساس تعرفه بلیچینگ دندان قیمت گذاری و تعیین می شود. قیمت بلیچینگ با ارزیابی لیست قیمت فرآیند  هر کلینیک تعیین می شود. اگرچه روند کلی این روش در هر کلینیک یکسان است، اما قیمت سفید کردن دندان ممکن است متفاوت باشد. قیمت بلیچینگ دندان با توجه به روش مورد استفاده، دستگاه مورد استفاده و یا مدرک پزشک معالج متفاوت است.

موارد مؤثر بر قیمت بلیچینگ دندان

 1. روش سفید کردن دندان یا بلیچینگ
 2. تجربه یا تخصص دندانپزشک
 3. منطقه کلینیک دندانپزشکی که در آن تحت درمان قرار خواهید گرفت
 4. مواد مورد استفاده توسط پزشک
 5. درجه سفید شدن دندان
 6. تعداد جلسات سفید کردن دندان با توجه به روش درمانی و شدت تغییر رنگ

آیا ماندگاری بلیچینگ دندان دائمی است؟

ماندگاری بلیچینگ دندان توسط دندانپزشک 7 الی 4 ماه است و برای برخی بیماران ممکن است مدت طولانی تری موثر باشد. اگر مراقبت های مناسب و معاینات منظم توسط پزشک انجام شود، سفیدی دندان برای مدت طولانی تری دوام خواهد آورد. آیا سفید کردن دندان دائمی است؟ برای کسانی که در ذهنشان علامت سوال وجود دارد، ماندگاری بلیچینگ دندان متناسب با سبک زندگی و روش درمانی شما متفاوت است. قیمت بلیچینگ دندان دائمی نسبت به دیگر روش های درمانی مناسب تر است و حدود 3 سال مانند روز اول به نظر خواهد رسید.

آیا بلیچینگ دندان روش ایمنی است و ماندگاری آن چقدر است؟

آیا سفید کردن دندان مضر است؟ زمانی که  سفید کردن دندان در زمان مناسب و با غلظت مناسب انجام شود، هیچ ضرری ندارد. تنظیم دوز سفید کردن دندان در کودکان زیر 18 سال، بر اساس سن انجام می شود. در بزرگسالان، روش های سفید کردن را می توان پس از معاینه پزشک انجام داد. آنچه اهمیت دارد انتخاب کلینیک و پزشک مناسب است.

آیا ژل بلیچینگ دندان ضرری ندارد؟

بعضی اوقات می خواهیم دندان هایمان سفیدتر شوند و از روش های مختلفی برای این کار استفاده می کنیم. استفاده از ژل بلیچینگ دندان یکی از این روش ها است. این ژل ها چقدر سالم هستند؟ آیا برای دندان ها مضر هستند؟ در ادامه این بخش به این سوالات پاسخ خواهیم داد. برخلاف تصور رایج، دندان‌های ما عضوی زنده در بدن ما هستند که در دهان ما رشد می‌کنند. اگر امکان تغییر رنگ چشمانتان وجود داشت، آیا با مخلوطی که از سایت های آنلاین خریداری کرده اید یا در خانه درست می کنید، رنگ چشم خود را تغییر می دهید؟ به همان اندازه که بینایی شما اهمیت دارد، تغذیه و لب سالم به همان اندازه مهم است. هنگامی که بیماران دندان خود را از دست می دهند، اهمیت دندان های خود را درک می کنند. ژل سفید کننده فقط روی خارجی ترین لایه دندان یعنی مینای دندان اعمال می شود. ژل های سفید کننده تایید شده توسط وزارت بهداشت، در صورت تجویز پزشک به دندان ها آسیب می رساند. هنگام استفاده از پودرهای سفید کننده و ژل هایی که بدون هیچ نظارتی فروخته می شوند، می توانید به دندان خود آسیب برسانید

آیا سفید کردن دندان دردناک است؟

در طول فرآیند سفید کردن دندان دردی احساس نخواهید کرد.

سفید کردن دندان با لیزر چقدر دائمی است؟

سفید کردن دندان با لیزر طول عمر بیشتری نسبت به روش های دیگر بلیچینگ دارد. در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان، مدت زمان سفید کردن دندان با لیزر بین 6 ماه تا 1 سال متغیر است.

آیا برای سفید کردن دندان محدودیت سنی وجود دارد؟

درمان سفید کردن دندان برای همه افراد بالای 18 سال اعمال می شود، سفید کردن دندان برای افراد زیر 18 سال قابل اجرا نیست.

آیا جرمگیری تارتار دندان را سفیدتر می کند؟

جرمگیری فرآیند تمیز کردن پلاک و تارتار دندان است که به دلیل باقیمانده مواد غذایی در اطراف دندان ایجاد می شود. جرمگیری در مقایسه با بلیچینگ تقیبا تغییری در رنگ دندان شما ایجاد نمی کند.

برای سفید شدن دندان های زرد چه باید کرد؟

می توانید دندان های زرد شده را با بلیچینگ خانگی یا بلیچینگ لیزری درمان کنید.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی