Logo

ایمپلنت فوری

ایمپلنت

ایمپلنت یک روزه روش درمانی جدید و قابل‌اطمینانی برای جایگزین کردن دندان‌های ازدست‌رفته شما با دندان‌هایی طبیعی است. روشی محبوب که ایمپلنت را با بهره‌گیری از پایه‌ای محکم به استخوان فک شما وصل می‌کند. از ایمپلنت فوری دندان‌ها بیشتر در موارد ضروری استفاده می‌شود. مواردی مانند شکستن دندان جلویی فک در تصادف یا حادثه‌های مختلف که چهره فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در مواردی که از دست دادن دندان مربوط به دندان‌های عقبی است، می‌توانید از ایمپلنت با روش معمول استفاده کنید. ایمپلنت معمولی زمان بیشتری را برای دستیابی به نتیجه نیاز دارد.تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی دندان:

روند اصلی جایگزین کردن دندان جدید با دندان قبلی در ایمپلنت فوری تفاوت زیادی با ایمپلنت معمولی ندارد. مهم‌ترین تفاوت این دو روش در سرعت انجام آن است. اگر طول، عرض و تراکم استخوان فک شما اندازه مناسبی داشته باشد، شما هم می‌توانید با ایمپلنت یک روزه دارای دندان شوید. ما می‌توانیم هم‌زمان با خارج کردن دندان پیشین، پایه و تاج دندان جدید را نصب کنیم. روند درمان در این نوع ایمپلنت به این شکل است که پس از نصب پایه دندان در استخوان فک شما، پروتز یا تاج دندان نیز روی آن نصب می‌شود.

بلندی دندان در ایمپلنت فوری کمی کوتاه‌تر از حد معمول آن در نظر گرفته می‌شود تا در زمان خوردن، فشاری روی آن وارد نشود. وارد شدن فشار روی این دندان می‌تواند ریشه را تحت تاثیر قرار داده، آن را کج کند. پس از گذشت سه تا پنج ماه، پروتز کار گذاشته‌شده با پروتز دائمی و جدید جایگزین می‌شود. در واقع در چند ماه نخست نمی‌توان روی ایمپلنت یک روزه دندان فشار وارد کرد. اما این ایمپلنت جای خالی دندان را در دهان شما پر می‌کند و زیبایی را به شما بازمی‌گرداند.

در روند ایمپلنت معمولی، پس از کار گذاشتن پایه یا فیکسچر دندان در فک شما، چند ماه به آن زمان داده می‌شود. در این دوره چندماهه، استخوان داخل فک رشد می‌کند و به ایمپلنت جوش می‌خورد. آنگاه پس از رسیدن پایه دندان به ثبات کافی، روکش یا تاج دندان بر روی آن نصب می‌شود.

برتری‌های ایمپلنت یک روزه:

استفاده از ایمپلنت یک‌روزه برتری‌های فراوانی برای شما دارد که دندان خود را در حادثه‌ای از دست داده‌اید یا زمان کشیدن دندان شما فرا رسیده است:

1- زیبایی را به شما بازمی‌گرداند:

نداشتن دندان در جلوی فک روی زیبایی چهره هرکسی تاثیرگذار است. به همین دلیل هم کسانی که دندان جلویی فک خود را از دست می‌دهند، تمایل به ایمپلنت فوری آن دارند. به این ترتیب نخستین برتری این نوع درمان بازگرداندن حالت عادی چهره شما است. در واقع زیبایی اولین و مهم‌ترین هدف ایمپلنت یک روزه است. البته در این‌باره یک نکته دیگر را هم باید در نظر داشته باشید. در این روش ایمپلنت، فک شما دچار تحلیل نمی‌شود. همین نکته باعث می‌شود تا زیبایی لبخند شما در گذر زمان، در اثر جای خالی دندان، دچار نقص نشود.

2- اعتمادبه‌نفس شما را تقویت می‌کند:

نداشتن دندان جلویی فک روی اعتمادبه‌نفس بیشتر آدم‌ها تاثیرگذار است. در این‌طور مواقع، فرد از اجتماع فاصله می‌گیرد و همین نکته سبب انزوا و تنهایی او می‌شود. جایگزین کردن فوری دندان ایمپلنت به‌جای دندان پیشین، اعتمادبه‌نفس فرد را بالاتر می‌برد و از انزوای او جلوگیری می‌کند.

3- شکل لثه‌ها و دندان‌های کناری را حفظ می‌کند:

فاصله افتادن بین از دست دادن دندان و گذاشتن ایمپلنت ممکن است شکل لثه را کمی تغییر دهد. دندان‌های کناری نیز در فاصله زمانی طولانی، از جای خود حرکت می‌کنند یا کج می‌شوند. اما ایمپلنت فوری از تغییر شکل لثه و دندان‌های شما جلوگیری می‌کند.

4- دوره درمان کوتاه‌تری دارد:

در ایمپلنت یک روزه، در روز کشیدن دندان، یا در نهایت یکی دو روز پس از آن، پروتز یا تاج موقت دندان روی پایه آن قرار داده می‌شود. اما در ایمپلنت معمولی، زمان سه تا شش ماهه بین کشیدن دندان تا قرار دادن تاج دندان فاصله می‌افتد. به این ترتیب ایمپلنت فوری دوره درمانی کوتاه‌تری خواهد داشت.

5- تعداد جراحی‌های کمتری دارد:

ایمپلنت یک روزه تنها به یک جراحی برای کار گذاشتن دندان نیاز دارد. اما برای کاشت دندان به‌روش معمولی ایمپلنت، شما باید تحمل انجام چند جراحی را بر روی فک خود داشته باشید.

6- جایگزینی بهتر تاج دندان و هماهنگی بهتر آنها با فک بیمار را به دنبال دارد:

یکی از برتری‌های دیگر ایمپلنت فوری، هماهنگی بهتر تاج دندان با فک و لثه شما است. در روش معمول ایمپلنت، پایه‌ای استوانه‌ای‌شکل در فک شما کار گذاشته می‌شود. پس از اینکه پایه به استخوان فک جوش خورد، تاج دندان روی آن قرار داده می‌شود. اما در ایمپلنت یک‌روزه، تاج دندان در زمان کار گذاشتن پایه تیتانیومی، روی آن کار گذاشته می‌شود. به این ترتیب هماهنگی تاج با لثه بهتر از روش پیشین صورت می‌گیرد.

7- ماندگاری آن طولانی است:

یکی از بهترین ویژگی‌های ایمپلنت یک روزه، ماندگاری طولانی‌مدت آن است. دوام ایمپلنت فوری به سلامت بدن شما و مقدار مراقبت شما از دندان‌های خود نیز بستگی دارد. در شرایط عادی این دندان‌ها می‌توانند 15 تا 20 سال عمر کنند. شاید هم شما تا آخر عمر دیگر نیازی به ایمپلنت دوباره دندان نداشته باشید.

8- درد، تورم و خون‌ریزی کمتری دارد:

روند درمانی ایمپلنت معمولی دندان همراه با چند جراحی، بخیه، درد و خون‌ریزی است. طبیعی است کوتاه شدن این روند درمانی درد و خون‌ریزی کمتری برای شما به‌ دنبال خواهد داشت.

برتری‌های دیگر ایمپلنت یک روزه:

با کاشت یک روزه دندان، چین‌وچروکی که به‌دلیل نداشتن دندان می‌تواند در صورت پدید بیاید، برطرف می‌شود.

با ایمپلنت فوری دندان، حساسیت لثه شما به مواد سرد و گرم برطرف می‌شود. این حساسیت در بیشتر موارد، در زمان خوردن خوراکی‌های سرد و گرم باعث آزار می‌شود.

با استفاده از این روش جایگزینی دندان، تعداد دفعاتی که باید به دندان‌پزشکی مراجعه کنید، کاهش پیدا می‌کند.

با ایمپلنت یک روزه وقفه‌ای در روال عادی زندگی شما به وجود نمی‌آید.

همین الان وقت معاینه رایگان بگیر!

خدمات مینوسا :

ارسال مشخصات:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای رزرو نوبت کافیست اطلاعات خود را وارد نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل کنند.
فرم درخواست نوبت دندانپزشکی