آیا سفید شدن دندان برای مدت طولانی دوام خواهد داشت؟

آیا سفید شدن دندان برای مدت طولانی دوام خواهد داشت؟

آیا دوام سفید شدن دندان زیاد است؟  دندان ها چگونه سفید می شوند؟ روش های درمان بلیچینگ دندان چیست؟ آیا می توان دندان ها را در خانه سفید کرد؟

علاوه بر این سوال که آیا سفید کردن دندان ماندگاری طولانی مدت را دارد. ما برای بیماران خود که به سلامت و زیبایی دندان های خود اهمیت می دهند ، به نکات مهمی که در درمان سفید کردن دندان باید توجه شود اشاره می کنیم.

 

سفید کردن دندان چیست؟

سفید کردن دندان روشی می باشد که به لطف توسعه فناوری دندانپزشکی در خانه و یا کلینیک با انجام روش های مناسب و با ابزار خاصی انجام می شود. سفید کردن دندان بیشتر مواقع برای از بین بردن لکه ها و زردی دندان ها استفاده می شود.

لبخندی زیبا و دندان هایی سفید رنگ برای همه ما بسیار اهمیت دارد. دندان های سالم و زیبا ما را قادر می سازند تا با اعتماد به نفس در جامعه لبخند بزنیم. دندان های سفید و سالم موضوعی می باشد که به سلامت عمومی ما مربوط می شود. ممکن است در اثر التهاب، مشکلاتی مانند از دست دادن دندان و تشکیل کیست ایجاد شود و سلامتی ما را به مرور زمان تهدید کند.

 

بلیچینگ و سفید کردن دندان

روش های سفید کردن دائمی دندان ها در خانه

اگر دندان ها و لثه های شما دچار مشکلات حاد ، بیماری های دهان و دندان نهفته ، پوسیدگی دندان یا نقص ساختاری نمی باشد. می توانید با انجام روش های ساده از ظاهر سالم دندان های خود محافظت کنید.[مطالعه بیشتر]

مسواک زدن منظم دندان ها و سفید شدن دندان ها

همه ما از اهمیت مسواک زدن و سفید ماندن دندان ها آگاه می باشیم. مهمترین موضوعی که در مسواک زدن دندان ها باید مورد توجه قرار گیرد مسواک زدن منظم دندان ها می باشد. مسواک زدن در فواصل زمانی مختلف (بعد از صبحانه و نیم ساعت قبل از خواب) می تواند از بسیاری از اختلالات دهان و دندان جلوگیری کند. با یادگیری روش های صحیح مسواک زدن ، می توانید دندان های خود را روزی دو بار مسواک بزنید و روزی یک بار نخ دندان بکشید.

روش های سفید کردن دندان ها با جوش شیرین

با ریختن مقدار کمی جوش شیرین بر روی مسواک ، می توانید با حرکات مالشی سبک و بدون انجام حرکات خشن ، دندان های خود را سفید کنید. جوش شیرین در سفید کردن دندان ها نقش موثری دارد. با استفاده از فرمول های مختلف می توانید از جوش شیرین استفاده استفاده کنید. با افزودن مقداری سرکه به جوش شیرین می توانید تاثیر این روش را افزایش دهید.

به این نکته توجه کنید که استفاده بیش از حد از این روش های خانگی می تواند به دندان های شما آسیب غیرقابل جبرانی برساند.

روش سفید کردن دندان با استفاده از موز

شما می توانید با ماساژ آرام قسمت داخلی پوست موز، دندان های خود را تمیز کرده و درخشندگی آنها را افزایش دهید. اگر این روش برای شما مناسب نمی باشد ، می توانید توت فرنگی را تا حدی خرد کنید که خمیر شود و با استفاده از برس آن را روی دندان های خود بمالید.

نکته مهم این است که اثرات مواد غذایی و نوشیدنی را از بین ببرید. عاداتی مانند مصرف غذاها و نوشیدنی های آماده ، مصرف دخانیات ، قهوه یا چای سفیدی دندان ها را تهدید می کند. بنابراین از مراجعه منظم به دندانپزشک غافل نشوید.

 

درمان بلیچینگ دندان

با فناوری در حال توسعه ، دندانپزشکی روش های درمانی جدیدی در دندانپزشکی در حال توسعه می باشد. امروزه دندانپزشکی نه تنها با درمان دندا نهای مشکل دار بلکه با روش های دیگری مانند طراحی لبخند زیبایی نیز سروکار دارد. از روشهای مختلفی برای سفید شدن دندان ها استفاده می شود. سفید کردن دندان ها یکی از روش های پر استفاده در دندانپزشکی زیبایی می باشد. در این روش که باید توسط دندانپزشکان انجام شود، از ژل مخصوصی برای سفیدی دندان ها استفاده می شود.

دوام سفید کردن دندان

 

بلیچینگ دندان به دو روش مختلف در خانه و کلینیک دندان پزشکی اجرا می شود. در کلینیک دندانپزشکی ابتدا دندان های مشکل دار تعیین می شود و مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان درمان می شود. در مراحل بعدی ، روند بلیچینگ دندان انجام می شود. ژل های مخصوص روی دندان ها قرار می گیرد و به کمک پرتوی نور فرابنفش ، بلیچینگ دندان انجام می شود. این روند ممکن است بین 30 تا 60 دقیقه طول بکشد. هیچ دردی در بلیچینگ دندان احساس نمی شود.

آیا دوام سفید شدن دندان را می توان افزایش داد؟

بسته به روش های مورد استفاده ، می توان پاسخ های مختلفی به این سوال داد که آیا سفید شدن دندان برای مدت طولانی دوام خواهد داشت. نکته مهم در این موضوع مراقبت هایی می باشد که شما بعد از بلیچینگ دندان انجام می دهید. صرف نظر از اینکه از چه روشی استفاده می شود، سفیدی دندان دائمی متناسب با بهداشت دهان و دندان شما می باشد.

درباره نویسنده

شاید دوست داشته باشید